cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Posedarje
Posedarje
Posedarje
 
Letovisko Posedarje leží nedaleko Maslenického mostu, cca 25 km severovýchodním směrem od Zadaru pod pohořím Velebit. Situované je v mělké zátoce, kde je moře klidnější a teplejší než v jiných letoviscích Chorvatska, proto je vhodné zejména pro rodiny s dětmi. V centru městečka se nachází restaurace, kavárny, obchody, pekárna, rybárna, trh atd. Jsou zde 2 větší pláže, z nichž jedna je oblázková a druhá písečná. Posedarje je proslaveno Posedarským (Dalmatinským) pršutem.

moře a pláže:

pláže písčité a jemně oblázkové s pozvolným vstupem do vody jsou lemované borovicovým lesem či dalmátským dubem. Moře je zde teplé a klidné.

sport a zábava:

jachting, vodní sporty, míčové hry. Půjčovna sportovních potřeb. Diskotéky, taneční terasy, lidové slavnosti - fešty.

kam na výlet?
Obrovac cca 17 km, odtud možnost plavby romantickým kaňonem řeky Zrmanji až k ústí do Novigradského moře. Kaňon tu má podobu severského fjordu (kterým ovšem z geomorfologického hlediska není). Kaňon lemují 200 metrů vysoké srázy. Zrmanja není splavná od Obrovce k ústí. Z Obrovce možno podnikat vyjíždky proti toku Zrmanje, na některých úsecích řeky možnost raftingu.
Národní park Paklenica -
park vyniká nedotčenou přírodou, je vysoce zajímavý i z geologického hlediska, neboť jsou zde bohatě zastoupeny mnohé krasové jevy. Může se pochlubit rozlehlým lesním porostem, který patří k nejrozsáhlejším na pobřeží, Národní park Paklenica je součástí pohoří Velebit.Nejzajímavější částí parku jsou dva mohutné kaňony, Velika Paklenica a Mala Paklenica, které jsou od sebe odděleny náhorní plošinou vysokou 500 m.
Zadar
cca 25 km - hlavní středisko Severní Dalmácie, významný přístav, stará část města se rozkládá na poloostrůvku. V 16. stol., v době největšího tureckého nebezpečí, byla prokopána šíje, takže vzniklý hluboký příkop zalilo moře, v době míru se příkop zase zasypával. Město samo je pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení jedním z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii.
Šibenik cca 86 km - mnoho vynikajících památek. Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Vransko jezero cca 47 km - největší původně sladkovodní jezero (vzheldem k propojení s mořem, je chuť vody lehce slaná) v Chorvatsku. Vzniklo zaplavením krasového polje podzemními vodami. Jezero je proslulé bohatstvím ryb (kapři, štiky, úhoři aj.). V místní restauraci u jezera lze zakoupit povolenku k rybolovu (rybářský lístek) na jeden den nebo na delší dobu.
foto zadarski list hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Lucija*** - 0 m HB ne ne ne ne
Penzion Emilija - 50 m BS ne ano ne ne
Vila Adria 9 890 Kč 50 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account