cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


 

Česká republika – důstojná alternativa dovolených u moře či v Alpách

Oproti sousedním zemím pyšnícími se mořem nebo majestátními velehorami, případně obojím současně, se může občan ČR cítit na první pohled jako chudý příbuzný, vždyť co je kóta nejvyšší české hory Sněžky 1.602 m n. m. proti slovenskému Gerlachovskému štítu (2.654 m n. m.), polským Rysům (2.503 m n. m.), německé Zugspitze (2.962 m n. m.), nebo dokonce rakouskému Grossglockneru (3.798 m n. m.)? A co je rozloha největší vodní plochy v ČR (Lipenská přehradní nádrž) proti moři, od něhož nás od našich hranic dělí jen přibližně 300 kilometrů? Ovšem při jen trochu detailnějším pohledu brzy spatříme celou řadu důvodů, proč letní rekreaci v tuzemsku nezavrhovat. Sice stále platí, že moře, velehory a velká přírodní jezera u nás nenajdete, ale lze konstatovat, že přírodní krásy našich lesů, pohraničních hor či úrodných nížin stojí za zevrubnější prozkoumání, což pohříchu nemalá část populace šinoucí se kolonami aut do sousedních zemí nečiní. Situace se však v posledních letech rychle mění, a je chvályhodné, že krom cizinců, kteří krásy naší vlasti objevili již dávno, se k poznávání tuzemska vrací i mnoho našinců, a to navzdory rostoucí životní úrovni.

Strmě rostoucí kvalita naší turistické infrastruktury

I povrchní pozorovatel musel v posledních letech zaznamenat strmě rostoucí kvalitu naší turistické infrastruktury, což spolu s příznivějšími dojezdovými vzdálenostmi svádí mnohé rozmyslet si dovolenou v zahraničí. Pokud vezmeme v potaz vzdálenost většiny našinci navštěvovaných turistických cílů v Evropě, pak je zřejmé, že volbou dovolené v ČR ušetříte spoustu času, nervů i pohonných hmot.

Krásy přírody, množství historických památek a rozumné ceny

Nemluvě o množství historických památek, jimiž disponuje každý kout naší vlasti, jejichž návštěvou si krom jejich nepochybné turistické atraktivity prohloubíte i své historické vědomosti. 
Ale zejména, kdo jen pár let nestrávil část léta u českých rybníků, přehrad či na našich horách, nestačí se divit tempu proměn našich rekreačních areálů. V posledních letech se mohutně investovalo a pronikla sem řada vymožeností dříve vídaných jen v zahraničí na západ a jih od nás. A nutno též podotknout, že až na některé cenové extrémy v našich cizinci nejvyhledávanějších místech je celková cenová hladina v naší zemi stále o poznání nižší, než je západoevropský a jihoevropský průměr.

Od divokých pohraničních hor po úrodné moravské nížiny

Pro premiéru České republiky jsme nemohli nezvolit jasnou českou jedničku mezi pohraničními horstvy, Krkonoše, a tamní top-resorty Špindlerův Mlýn a Rokytnice nad Jizerou.
Na paty jim co do obliby mezi návštěvníky šlapou stále více Krušné hory a středisko Boží Dar pod Klínovcem.
Dalším zástupcem nejzápadnějšího kraje republiky, Karlovarského, jsou Mariánské Lázně, druhé největší lázeňské město v Čechách, svými léčivými prameny světově proslulé již 200 let.
Na opačném konci republiky a v polohách nejnižších, tedy nejteplejších, naleznete lákadla úplně jiná – hovoříme o Jižní Moravě a tamních proslulých vinicích v okolí Hustopečí, Valtic a Znojma či o Novomlýnských vodních nádržích.
Ve vnitrozemských Železných horách na Chrudimsku najdeme populární vodní nádrž Seč.
Na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí se nachází rekreační středisko Svojanov.
Zadrátovaná dlouhých 41 let „železnou oponou“ zůstala podmanivá krajina tzv. České Kanady na Slavonicku, dnes díky této pohnuté historii jedna z největších divočin tuzemska.  Podobný osud sdílela i nemalá část Šumavy, např. okolí Lipenské vodní nádrže s Frymburkem, Volary či Srní.
Naši nabídku doplňuje menší rodinné rekreační středisko v Jeseníkách - areál Filipovice pod nejvyšší moravskou horou Pradědem.

kontakt facebook aacount google plus account