cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na AKTUÁLNÍ AKČNÍ NABÍDKY:
LASTMINUTE PORTUGALSKO
Lastminute2013_summer_sirsi_FINAL.jpg

PORTUGALSKO -
portugalsko_01.jpgPrainha Touristic Village
Poloha tohoto prázdninového letoviska je "snová", přímo u pláže a skalnatých útesů, cca 2,5 km od letoviska Alvor a cca 4 km od letoviska Portimao. K plážím vedou schody a výtah (cca 200-400m od jednotlivých apartmánů). Cca 1 km se nachází golfové hřiště Alto a cca 5 km golfové hřiště Penina. Apartmány jsou situovány v zahradě s citrusy a palmamy na ploše 30ha. V zahradě se nachází celkem 296 apartmánů v 2 a 3patrových vilkách a residenci, 2x bazén s mořskou vodou, dětský bazén, terasa s lehátky a slunečníky, za popaltek dále 3 tenisové kurty, půjčovna kol, wellness centrum s vnitřním bazénem, saunou, vířivkou a párou, masáže. Klientům je k dispozici recepce, supermarket, 5 x restaurace, 2 dětská hřiště, pravidelné spojení minibusem do Portimao. Řadové vilky mají zahrádku s vlastním bazénem (5x3m), zastřešenou terasu s posezením, 4 lehátka. Kuchyně mají troubu, mikrovlnkiu, myčku nádobí, mrazák, kávovar, a toustovač.


**************************************************************************************************************

OBECNÉ INFORMACE PORTUGALSKOportugalsko.jpg
Portugalsko lze rozdělit na Severní Portugalsko, Střední Portugalsko, Jižní Portugalsko (Algarve), Ostrov Madeira a Azory.
Algarve je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí země v cizině. Rozkládá se od mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Rio Guadiana, která tvoří portugalsko-španělskou hranici. Podnebí i krajina Algarve, chráněná ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska. Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě. Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15°C, využívají turisté toto místo po celý rok.
Sezóna zde začíná od konce května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svou dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučujeme klientům zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatá skaliska. Téměř 500 let maurské nadvlády ovlivnilo charakteristiku vesniček a měst, kde dodnes můžete spatřit sněhobílé vily s ornamentálními komíny a zahradami.
Rekreace na Algarve je vhodná pro všechny bez rozdílu. Na své si přijdou milovníci historie, přírody, vodních sportů, ale i gastronomie. Zklamáni nebudou ani vášniví tenisté či golfisté.
Zpestřením pobytu na Algarve - nejen pro děti - je návštěva vodních parků, kde jsou vám k dispozici obří skluzavky, tobogány, bazény atd.
Algarve bylo opětovně zvoleno jednou z 10 nejlepších golfových destinací na světě. Vítězná destinace bude vyhlášena v prosinci v Las Palmas na Kanárských ostrovech, kde se sejde 190 touroperátorů ze 35 zemí. Oblast Lisabonu (Lisbon Golf Coast) a Algarve byly navrženy jako nejlepší golfové destinace roku a Azory jako neobjevená golfová destinace roku. Tyto prestižní nominace IAGTO odrážejí kvalitu nabídky, kterou se Portugalsko může pochlubit.
Doslova rájem je celé pobřeží pro rybáře. Velice oblíbený a atraktivní je lov žraloků. Našinec má jedinečnou šanci ulovit svoji největší rybu v životě!

Název země:  Portugalsko
Oficiální název země: Portugalská republika
Státní zřízení: republika
Hlavní město: Lisabon
Úřední jazyk: portugalština
Počet obyvatel: 10 707 924
Rozloha: 92 391 km2
Měna:  Euro
Časové pásmo: středoevropský
Náboženství: katolíci
Nejvyšši hora: Ponta do Pico (2351 m)
Nejdelší řeka:  Tejo (1008 km)
Internetová doména: .pt
Telefonní předvolba: +351
Jazyk: španělština, francouzština, angličtina nebo němčina
kontakt facebook aacount google plus account