cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na

Resnik.jpeg
HOTEL RESNIK - all inclusive dovolená

"Sen pro rodiny s dětmi" - tak bývá často hodnocen tento hotel situovaný nedaleko historického města Trogir. Necitujeme však hodnocení cestovních kanceláří, nýbrž hodnocení klientů, kteří tento hotel navštívili. Jedná se o příjemný prázdninový komplex / park situovaný přímo u moře, v kterém jsou umístěny zděné bungalovy a hotelová budova s pokoji. Přímo u hotelu je pěkná jemně oblázková pláž. 
Hotel nabízí pobyty s programem all inclusive za super ceny!
Slevy pro děti na přistýlkách: děti do 6 let ZDARMA, děti do 10 let za půlku!pako__tane.jpg
P
AKOŠTANE - ideální rodinná dovolená
Pakoštane je malé letovisko, nacházející se přibližně 35 km jižně od Zadaru. Malebné centrum s přístavem je plné krámků, zmrzlináren, barů, restaurací, obchůdků a stánků se suvenýry. Děti se mohou vyřádit na skákacím hradu nebo se svézt vláčkem. Ulice nejsou přeplněné turisty a vládne zde dovolenková pohoda. Pakoštane má pěknou písečnou pláž z obou stran lemovanou oblázkovými plážemi a skalnatým pobřežím. Na místě lze zapůjčit motorový člun či loď se kterou můžete prozkoumat okolní pobřeží.
Ubytování nabízíme v několika apartmánových domech, mobilhomech a chatkách v kempech, ale i netradiční Polynéské chýše s programem all inclusive!
vrgada.jpg
DOVOLENÁ PRO ROBINZONY - OSTROV VRGADA
Kdo si přeje “Mediteran jako byl kdysi“, ať přijede na Vrgadu! Zde v noci vládne ticho, ráno Vás budí křik racků a ve dne zapomenete, co je to spěch a že někde na pevnině jezdí automobily. Na Vrgadě naleznete klid a relaxaci na krásných písečných plážích lemovaných borovými lesy a neobydlené skalnaté pobřeží. Na ostrově nejsou silnice, ani zde nejezdí auta, civilizaci zde zastupuje malý obchod s potravinami, 2 restaurace a 3 kavárny/bary. Spojení s pevninou zajišťuje loď, která vyplouvá v pravidelných intervalech několikrát denně (8-19hod, cesta lodí do Pakoštane trvá cca 20 min.). Vaše auto můžete zaparkovat na hlídaném parkovišti v Pakoštane. Ubytování nabízíme v pěkném domě blízko moře - Dům Mladenko.
Zr__e.jpg

LE
S GO PARTY !
Ostrov Pag a letovisko Novalja je v poslední době nejvíce spjato spíše se zábavou, nežli odpočinkem na liduprázdných plážích. V hlavní sezoně Novalja ožívá a stává se "velkoletoviskem" zábavy, největší zásluhu na tomto mají zejména Music Cluby na pláži Zrče - nikdy nekončící letní párty pod otevřeným nebem, hostující DJ z celého světa, který se nachází "co by kamenem dohodil" od kempu Straško a centra Novalje. Novalja je přístavní letovisko s pizzeriemi, bary, restauracemi, obchody, přístavem a promenádou se stánky. Ubytování nabízíme v pěkné apartmánové vile Sunnrise a kempu Straško. Program Music Clubu Aquarius v Zrče můžete sledovat zde.

*********************************************************************************************************************************

OBECNÉ INFORMACE CHORVATSKOChorvatsko.jpg
Chorvatsko, jako místo letní dovolené netřeba dlouze představovat. Každý zná překrásné pláže a průzračně čisté moře, jež jsou tak charakteristické pro tuto zemi...

Chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu. Táhne se od mysu Savudrija (Rt Savudrija) na severu k mysu Oštri (Rt Oštri) na jihu. Pobřežní čára pevniny měří 1777 km, pobřežní čára ostrovů činí 4058 km, tedy celková délka pobřeží včetně ostrovů je 5835 km.
Chorvatské pobřeží Jadranu je mimořádně členité, což přispívá k jeho půvabu a malebnosti. Jen jediná země v Evropě, Norsko, má pobřeží ještě členitější. Tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé. skalnaté a zkrasovělé, v oblastech flyše je pobřeží nízké a písčité. Právě tam jsou nejkrásnější pláže, např. na Makarské riviéře.

Je jen málo zemí, které mají u svých břehů tolik ostrovů a ostrůvků jako Chorvatsko. Velkých ostrovů je 69, z nichž je trvale obydleno 50 (v některých pramenech se uvádí 60). Ostrůvků je 656 (mezi ostrůvky se počítají pevninské částice, jejichž pobřežní čára se pohybuje od 1,5 do 10 km. Ostrůvky mají rostlinný kryt a nejsou trvale obydleny. Tak zvaných hřebenů a útesů je 508, jejich pobřežní čára je do 1,5 km a jsou bez vegetace. Celkový počet pevninských částic v moři činí tedy 1 233 (různé prameny uvádějí odlišný počet, např. 1 185; odlišnost v počtu ovlivňují hlavně útesy).

Největšími ostrovy jsou Krk a Cres s rozlohou 405,78 km2, po nich následuje Brač (394,57 km2). Čtvrtý Hvar je sice značně menší (299,66, ale zato je to nejdelší ostrov (68 km). Nejvyšším ostrovem je Brač (778 m). Ostrovy byly v dávné minulosti součástí pevniny, jak o tom svědčí jejich uspořádání do skupin a řad i směr, jakým se táhnou, a také naprosto shodné geologické složení jako sousední pevnina.

Pobřeží Chorvatska se dělí na tyto oblasti:
Istrie - začíná u mysu Savudrija a zahrnuje celou západní část Istrijského poloostrova, pobřeží Kvarnerského zálivu na východním pobřeží Istrie a zahrnuje letoviska od Duge Uvaly / Krnice po Opatiji
Chorvatské přímoří - Crikvenická riviera - je název pobřeží, které se táhne od Rijeky (Rijeku v to počítaje) na jihovýchod až po městečko Karlobag.
Kvarnerské ostrovy - ostrov Krk, Pag, Lošinj, Cres, Rab, Murter.
Severní Dalmácie - začíná u Karlobagu a táhne se až k Rogozniici
Střední Dalmácie - je pokračováním Severní Dalmácie a končí za letoviskem Gradac
Jižní Dalmácie - je pokračováním Střední Dalmácie a táhne se až na hranici s Černou Horou k mysu Oštri.

Chorvatsko___mapa.png
kontakt facebook aacount google plus account