cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Banjole se nachází na jihu poloostrova Istrie, pouhých 7 km jihovýchodně od města Pula. Leží mezi zálivy Solin a Paltan.

moře a pláže
Členité pobřeží s četnými zátokami je lemováno borovicovým lesem.

sport a zábava

Dobré podmínky pro sportovní rybolov. Půjčovna kol, motorových i obyčejných člunů. Tenisové kurty. Cyklistická stezka Od place do place (Od náměstí k náměstí) má trasu: Medulin - Pomer - Pješčana uvala - Banjole - Premantura. Cyklistická stezka pro horská kola vede poloostrovem Kamenjak od jeho začátku přes vrch Volme (68 m), dále se klikatí přes Premanturu k mysu Kamenjak kolem podmořské jeskyně Kolombarica, více viz Cyklistické stezky v Istrii. Další široké možnosti sportovního vyžití v Premantuře a v Medulinu.

kam na výlet ?
vesnice Pomer cca 1,5 km - zbytky římských a starokřesťanských hrobů na lokalitě Sv. Andrija, cenný je hřbitovní románský kostelík sv. Fiora (místně lidově zvaného sv. Cvitko), s původními freskami, a zříceniny románské baziliky sv. Jana (Sveti Ivan).
letvisko Premantura
cca 4,5 km - velmi pěkné koupání na větších či menších plážích nebo na blízkých ostrůvcích: oblázky, hrubý písek, skalní plotny. Velmi vhodné je i pro koupání dětí. Je tu též upravený vstup do moře pro tělesně postižené.
Na pobřeží poloostrova Kamenjak najde návštěvník řadu krásných pláží - doporučujeme! Chráněné území Donji Kamenjak se nachází v nejjižnější části poloostrova Kamenjak (jižně od Premantury). Pro pěší a cyklisty je vstup zdarma, za auto se platí 20 kun. Od 15.6. do 15.9. je rezervace přístupná od 7 do 22 hod. Je častým cílem výletů pěších i cyklistických (vede sem cyklistická stezka). Z Premantury vede cesta lesnatým terénem 4 km až k mysu Kamenjak (Rt Kamenjak).
městečko Medulin cca 7 km - pláže zčásti kamenité, zčásti oblázkové. Na poloostrově Kašteja jsou pláže z drobnějších oblázků a hrubého písku, borový les až k plážím. Velmi dobré možnosti koupání na četných blízkých zalesněných ostrůvcích. Medulin má jednu z největších nabídek sportovních aktivit na celém istrijském pobřeží, podmínky pro sportovní vyžití jsou tu opravdu velmi dobré: škola windsurfingu, sportovní rybolov, potápění (škola), jachting, vodní lyžování (škola), šest travnatých fotbalových hřišť, atletické dráhy, tenisové kurty, volejbal, plážový volejbal, minigolf, kuželky, bocciu, paragliding, jízda na koni, půjčovna sportovních potřeb, motorových i obyčejných člunů, jízdních kol aj.
Pula cca 7 km - největší město v Istrii, hospodářské a kulturní středisko, významný obchodní a vojenský přístav. Jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově, množství historických památek, živé centrum s obchody, restauracemi, festivaly, sportovní zázemí.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Aparthotel & Residence Superior del Mar 7 490 Kč 10 m BS ano ano ano ne
Camping Village Indije** - 150 m BS ne ne ne ano
Dům Emili - 150 m BS ne ne ne ano
Hotel Centinera 9 090 Kč 10 m HB ano ano ano ne
Privátní apartmány Banjole*** - 200 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account