cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


ostrov Lošinj
ostrov Lošinj
ostrov Lošinj
 
Pobřeží ostrova je velmi členité, zejména v jižní části. Zde také leží v krásných zátokách jeho nejoblíbenější letoviska Mali Lošinj a Veli Lošinj. Na jihu ostrova roste bohatá subtropická vegetace. Lošinj je obklopen četnými ostrovy a ostrůvky, které se staly oblíbeným výletním cílem návštěvníků ostrova.
Lošinj původně tvořil s ostrovem Cres jeden velký ostrov s názvem Apsyrtides. Byl to největší ostrov na Jadranu. Již ve starověku vybudovali řečtí nebo římští osadníci v nejužším místě ostrova, u města Osoru, úzký průplav, aby zkrátili plavbu svým lodím. Tak se oddělil Cres od Lošinje. V současné době oba ostrovy spojuje po většinu dne otočný most.

moře a pláže
Moře kolem lošinjsko-creského souostroví bylo dne 6. srpna 2006 vyhlášeno prvním chráněným úsekem moře se zaměřením na intenzivní ochranu zdejší kolonie delfínů skákavých. Pobřeží ostrova je členíté, tovří jej skalnaté úseky protkané menšími oblázkovými plážemi.

sport a zábava
Lošinj má velmi dobré podmínky především pro vodní sporty, potápění-podmořské výlety na nejkrásnější místa podmořské fauny a flóry nebo i k vrakům potopených lodí, windsurfing, jachting, tenis, stolní tenis, minigolf, fotbal. Jsou tu zřízeny stezky pro jogging a cyklostezky, půjčovny sportovních potřeb, člunů či jachet.

kam na výlet?
zátoka Čikat a Sunčana uvala 7 km, vede lesem, pěkné výhledy na malebné zátoky a na pláže.
zátoka Krivica, jižně od Malého Lošinje. Je proslulá svým zdravým lesním vzduchem (v okolí krásný, především borový les). Krásné koupání.
Veli Lošinj - již 100 let patří pěší promenáda k nejoblíbenějším na Jadranu, 4 km (odsud možné další výlety).
ostrůvek Susak - na západ od jižní části ostrova Lošinj. Skoro na celé ploše ostrůvku jsou na vybudovaných terasách vinohrady, z nichž pochází výborné zdejší červené víno trojišćina. Mezi skalnatými jadranskými ostrovy je tento písčitý ostrůvek výjimkou a zvláštností - naplavený písek leží na vápencovém podloží ve vrstvě až 98 metrů. Na Susaku je krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Ostrůvek je vyhledáván potápěči. Pro potápění je vhodné celé jihozápadní pobřeží. Nejznámější lokalita je "Mys Margarina"
Výlety lodí na blízké ostrovy Unije a Ilovik a případně o něco vzdálenější ostrovy jihovýchodním směrem Silba a Olib, na obou, zejména na Silbě pěkné oblázkové a písečné pláže.
foto tz mali lošinj hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Camping Village Poljana 3 790 Kč 150 m BS ano ne ne ne
Camping Čikat - 400 m BS ne ne ne ano
Dům Petra - 1100 m BS ne ne ne ne
Hotel Family Vespera**** - 150 m HB ne ne ne ne
Wellnesshotel Aurora**** - 50 m FB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account