cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Oblíbené letovisko Omiš se nachází při ústí řeky Cetiny do moře, cca 26 km jihovýchodně od Splitu. Omiš je významné středisko cestovního ruchu, navazuje na ně oblíbená Omišská riviéra (od Omiše jihovýchodním směrem: Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak a další menší místa). Město je známo svou rozlehlou písečnou pláží. Omiš je také východiskem do působivého mohutného kaňonu řeky Cetiny.

moře a pláže
Pěkné, částečně písečné a částečně oblázkové pláže se táhnou v poměrně úzkém pruhu přes Dugi Rat a Duće až k Omiši, kde se podstatně rozšiřují. Přímo v Omiši, při ústí řeky Cetiny do moře se nachází rozlehlá pláž, přes 1 km dlouhá, z jemného písku, kterou tvoří nánosy řeky Cetiny. Pláž se svažuje do moře písečnou mělčinou (až 700 m daleko do moře). Je to ideální místo pro koupání malých dětí, proto se také Omiš stala oblíbeným místem pro rodinné dovolené. Je třeba upozornit, že díky ústí řeky Cetiny je voda na tomto místě o něco chladnější.  Příjemné úzké pláže z drobných oblázků však pokračují i dále na jihovýchod tak zvanou Omišskou riviérou, zahrnující malá místa ležící většinou přímo na pobřeží pod vysokými svahy.

sport a zábava
Omiš patří ke známým sportovním střediskům - vodní sporty, fotbal, košíková, plážový volejbal, tenis, kuželky. Možnost skalního lezení, létání na rogalech, paragliding, cyklostezky, půjčovna sportovního vybavení pro různé zde provozované sporty, rafting a canyoning na Cetině.
Omiš je i zábavním centrem celé oblasti, jsou zde diskotéky, taneční terasy a další zábavní zařízení, restaurace, bary.

kam na výlet?
kaňon Cetiny a k Radmanovým mlýnům - cca 6 km, při silnici, která pokračuje dále k vodopádům - rafting na řece Cetina.
vycházka k pomníku Mily Gojsalić nad řekou Cetinou - 1 hod. pěšky
letoviska na Omišské riviéře - Nemira, Stanići, Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice a Pisak - možnosti krásného koupání
vesnička Imotski a Modré a Červené jezero - ve vnitorzemí, cca 68 km
město Makarská - cca 37 km, živé letovisko, zábavní centrum Makarské riviery.
výlety lodí na ostrov Brač - fishpicknick.
Zátoka Vrulja pod průsmykem lze pozorovat v moři několik sladkovodních pramenů, tzv. vrulje., krásná pláž.

[+] Výhody:

  • Střední Dalmácie je všeobecně spolu se svými ostrovy pokládána za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to pro unikátní harmonii přírody a výtvorů lidských rukou. Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, nízkých i vysokých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba pohoří Biokovo vyrůstající přímo z pobřeží, těsně nad rušnými letovisky, zeleň rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž Trogir a Split jsou dokonce zapsány do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO či svéráz přímořských i podhorských vesnic.
  • Mnohá ze zdejších letovisek mají starou tradici přímořských rekreačních pobytových míst, sahající většinou do období po první světové válce. Právě čeští turisté byli i v této oblasti pionýry cestovního ruchu a některé ubytovací objekty přežily po přestavbě až do dnešní doby. Proslulé jsou dalmatské pláže s kombinací hrubého písku a drobnějších oblázků, kterou pokládá většina návštěvníků za příjemnější, než jsou istrijské pláže kamenité. Táhnou se mnohdy celé kilometry a rozsáhlé borové lesy jim poskytují tolik žádaný stín. Zdejší bohatá a všudypřítomná vegetace je bezpochyby jedním z významných aspektů půvabu a obliby zejména Makarské riviéry, jež je nejznámější součástí Střední Dalmácie. Po stránce zábavy, sportovních příležitostí a kultury se zdejší letoviska v posledních letech usilovně snaží dotáhnout náskok západoistrijských středisek. Nepřehlédnutelnou předností letovisek Střední Dalmácie je skutečnost, že vyrostla a žijí jako součást zdejších osad, vesnic, městeček a měst. Výrazný dalmatský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků. Automobilisté z České republiky navíc uvítají rychlejší a pohodlnější silniční spojení, které umožňuje nově dokončená dálnice Záhřeb - Split. Nelze se nezmínit ještě o nedozírných možnostech výletů do okolí. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády řeky Krka, rafting na řece Cetině, výlet lodí na ostrovy Brač a Hvar, to je jen pár tipů na jedinečné zážitky, které pozvednou Vaši dovolenou do další dimenze.
  • Omiš
  • je město ležící v Bračském průlivu jižně od Splitu při ústí řeky Cetiny pod pohořím Omiška Dinara. Díky dokonalému opevnění se jej nikdy nepodařilo dobýt Turkům. Nejcennější památkou v malém historickém centru je katedrála Sv. Michala ze 13.stol. Hlavní ulice je velice rušná a najdete zde velké množství obchodů, restaurací, kaváren, stánků a velké tržiště. Omiš se pyšní jednou z mála přírodních písčitých pláží v Chorvatsku.
doprava autobusem z celé ČR
2.490 Kč / os.2.190 Kč / děti do 12 let

letecká doprava z Prahy
5.890 / os. letištní a bezpečnostní taxy 1.580 Kč / os.; základní cena včetně transferů v Chorvatsku; lety každou sobotu od 09.06. do 15.09.
foto omiš hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Mala Luka 9 290 Kč 30 m BS ano ne ano ne
Camping Galeb - 50 m BS ne ne ne ne
Depandance Star - 250 m HB ne ano ne ne
Dům Bozo - 200 m BS ne ne ne ne
Dům Jelka - 0 m BS ne ne ne ano
Dům Leut - 30 m BS ne ne ne ano
Dům Marija - 200 m BS ne ne ne ne
Dům Munivrana - 80 m BS ne ne ne ne
Dům Nonkovic - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Perica 8 920 Kč 150 m BS ne ne ne ne
Dům Ružica - 130 m BS ne ne ne ano
Hotel Brzet 7 896 Kč 40 m HB ano ne ano ne
Hotel Holiday Village Sagita*** - 0 m AI ne ne ne ne
Hotel Plaza**** - 0 m HB ne ne ne ne
Pension Star - 250 m HB ne ano ne ne
Penziony Omiš - 400 m HB ne ano ne ne
Priv. apartmány Omiš 5 590 Kč 400 m BS ano ano ano ne
Privátní pokoje Omiš - riviera 5 290 Kč 400 m HB ano ano ano ne
Vila Babilo 6 390 Kč 30 m BS ano ne ano ne
Vila Bellavista 8 590 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Vila Omiš 9 342 Kč 200 m BS ano ne ano ne
Vila Samanta 830 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Vila Sandra 12 990 Kč 250 m BS ano ne ano ne
Vila Verona 11 290 Kč 250 m BS ano ne ano ne
Vila Marin - 100 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account