cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Hvar je rozlohou čtvrtým největším ostrovem v jadranském souostroví a také druhým nejdelším (68 km). Leží ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Přibližně středem ostrova Hvar se po celé jeho délce táhne horský hřeben, který v jižní částí západní poloviny ostrova dosahuje vrchem Sveti Nikola do výšky 628 m.
Hvar se vyznačuje velmi mírným příjemným podnebím a vyniká největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu - 2718 hodin ročně.  Pěstuje se vinná réva, olivovníky, jižní ovoce (citrusy, fíky) a také rohovník, jehož plody jsou u nás známé pod jménem svatojánský chléb. Hvar se stal proslulý pěstováním levandule a dalších aromatických rostlin (např. rozmarýnu) - modrá levandulová pole nechybí v žádném prospektu o Hvaru. Zásobování vodou je zajištěno podmořským potrubím z pevniny. Jediný větší pramen je v Jelse. Historie ostrova Hvar je velmi stará a pestrá. Nejstarší nálezy pocházejí z doby 6000 až 5000 let př.n.l. (v mnoha jeskyních na ostrově, především v jeskyni Grapčeva špilja či spilja).

moře a pláže:
Jižní pobřeží je strmé a málo členité. Severní pobřeží ostrova s velkým hlubokým Starigradským zálivem (Starigradski zaljev) a s celou řadou zátok je podstatně členitější než jižní pobřeží. Mnohé z těchto zátok jsou vyhledávány pro pěkné koupání. Okolní vody patří podle nejnovějších průzkumů k nejprůzračnějším na Jadranu.

sport a zábava:
Ostrov Hvar má skvělé podmínky pro cestovní ruch, a to jak přírodní, tak i kulturně historické (mimořádný počet kulturních památek, významné architektonické celky, středomořský ráz měst a vesnic), sportovní (výborné podmínky zejména pro vodní sporty, jsou tu dva jachtařské přístavy - mariny) i estetické.

Mezi Sedm chorvatských památek nehmotného dědictví na seznamu UNESCO patří i "Hvarská krajka" z vláken agáve, kterou zhotovovaly benediktinky z kláštera ve Hvaru (jako jedno ze tří hlavních středisek krajkářství v Chorvatsku), a "Procesí Za křížem" s 500 let starou tradici.
foto otok hvar hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Adriatiq Resort Fontana** - 0 m BS ne ne ne ano
Bungalovy Trim*** 13 290 Kč 100 m BS ne ne ne ano
Dům Buda - 10 m BS ne ne ne ano
Dům Josko - 200 m BS ne ne ne ano
Dům Mladina*** - 400 m BS ne ne ne ne
Dům Murvica - 6000 m BS ne ne ne ano
Hotel Senses Resort** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Arkada** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Hvar*** - 200 m HB ne ne ne ano
Hotel Sunny Lavanda*** - 0 m HB ne ne ne ne
Kemp Mlaska - 30 m BS ne ne ne ano
Villa Margarita - 600 m BS ne ne ne ne
Villa svatého Jure - 500 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account