cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


popis
Lanterna je malý poloostrov, kde se rozrostlo živé stejnojmenné letovisko uprostřed pěkného lesoparku, známé své bohatou sportovní nabídkou.

moře a pláže
Lanterna má typické istrijské pláže z oblázků, kamenů a s doplněnými betonovými platy. Pláže v Lanterně byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou .

sport a zábava
Lanterna nabízí rozmanité sportovní vyžití: windsurfing, vodní lyžování, potápění, (potápěčské středisko), jachting, jízda na koni, paragliding, tenis, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, fotbal, basketbal, házená, badminton. Cyklistika (viz Cyklistické stezky v Istrii).
V Lanterně se konají hudební večery a různé zábavní programy pro dospělé i děti, větší možnosti zábavy v sousedních letoviscích Poreč a Novigrad.

kam na výlet?
vesniceVabriga 1 km od Taru s cenným románským kostelíkem P.Marie (Blažene Djevice Marije) ze 13. stol.
historické město Novigrad (cca 7 km) - množství historických památek: nábřeží s obrannou věží a zvonicí katedrály, hradby s cimbuřími a dvěma obrannými věžemi, uzoučké uličky, katedrála sv. Pelagia (Sveti Pelagij),. která si část svého románského vzhledu zachovala i po barokizaci v 18. stol.
krápníková jeskyně Baredine (cca14 km) - krápníkové jeskyně u obce Nova Vas, byly zpřístupněny teprve nedávno. Prohlídka s průvodcem trvá 40 minut. V pěti podzemních dvoranách je bohatá krápníková výzdoba.
městečko Poreč (cca 9 km) - největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu na celém jadranském přímoří, k mimořádně cenným historickým památkám patří Eufraziova bazilika, zapsaná v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
výlety do vnitrozemských obcí Višnjan, Motovun, Rakotule

foto istra hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Laguna Bellevue - 200 m HB ne ne ne ano
Apt. komplex Lanterna Sunny Resort 670 Kč 200 m BS ano ano ano ano
Apt. komplex Lanterna Sunny Resort - polopenze 720 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Kemp Premium Lanterna*** - 0 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account