cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


ostrov Šolta
ostrov Šolta
ostrov Šolta
 
Ostrov Šolta se nachází jihozápadně od Splitu. Jihozápadní břehy ostrova omývá otevřené moře. Nejvyšší vrch je Vela Straža (237 m). V západní části vnitrozemí se rozkládá poměrně rozsáhlé (6 km dlouhé a 2 km široké) úrodné polje, kde se pěstuje jižní ovoce, vinná réva, olivovníky. Severní pobřeží je většinou porostlé makchií, jihozápad má kromě makchie i nízký jehličnatý les. Východní část tvoří téměř holý kamenitý terén.

moře a pláže:
Na severovýchodním pobřeží jsou největší zátoky - Rogač a Nečujam. Tato část ostrova je vystavena četným větrům. Zátoka Maslinica na severozápadě ostrova je chráněna skupinou ostrůvků a útesů. Zde je též nejlepší terén pro vodní sporty. Tato zátoka je také vyhledávaným kotvištěm menších jachet a člunů. Jižní pobřeží je obtížně přístupné, bez osídlení.
Na pobřeží jsou největšími obce a letoviska Stomorska a Maslinica. Na pobřeží jsou také malé osady-letoviska Nečujam a Rogač . Přímořská místa si získala dobrou pověst jako přitažlivá letoviska, a to především pro své nedotčené přírodní prostředí, klid a velmi dobré podmínky pro vodní sporty.

Ostrov Šolta má trajektové spojení se Splitem, jehož je administrativní součástí. Trajekty vyplouvají z přístavu Rogač, který patří k hlavní obci Grohote.
foto visit šolta hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmánový komplex Solenta - 100 m BS ne ne ne ne
Dům Ksenija - 50 m BS ne ne ne ne
Dům Ljube (ISO) - 300 m BS ne ne ne ano
Dům Neli - 50 m BS ne ne ne ne
Dům Rina - 10 m BS ne ne ne ano
Dům Sandra - 700 m BS ne ne ne ano
Dům Vana - 0 m BS ne ne ne ano
Vilka Babic (ISO) - 40 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account