cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Turanj je vhodné letovisko Pro všechny, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou v prostředí malé dalmatské vesničky. Pobyt zde ocení zejména rodiny s malými dětmi, neboť se jedná o velmi klidné letovisko s několika apartmánovými domy rozsetými podél moře a pláže. Vesničky Turanj a Sv.Filip i Jakov, volně mezi sebou propojené, jsou vystavěné mezi Zadarem (20 km) a Biogradem na Moru ( 4 km) a s možnostmi mnoha výletů do okolí.

moře a pláže:
v letovisku jsou hrubě písčité a jemně oblázkové pláže s dětským hřištěm a skluzavkou do vody. Na plážích jsou také betonová mola. Otevřenému výhledu na moře brání ostrovy.

kam na výlet?
malebná rybářská vesnice Tribunj
Národní park Krka  - vodopády, sladkovodní jezera.
výlet lodí na blízké ostrovy - fishpicknik
lodní výlet na Kornatské ostrovy - celodenní výlet s koupáním.
Vycházka na kopec Okit (133 m n. m.) po cyklistické stezce vedoucí na sever od letoviska; asi 1 hod 15 min. Z vrcholku je velmi pěkný výhled na moře blízké i hodně vzdálené ostrovy, stejně jako na zelenou pahorkatinu vnitrozemí. Na Okitu je kostel Matky Boží Karmelské (Gospa od Karmela) pocházející ze 17. stol.
Vycházka k významné archeologické lokalitě Prižba. Chodí se k ní přes jihovýchodní část Vodic zvanou Srima a odtud se jde po lokální silnici směrem k místu zvanému Gornja Srima, kde se odbočuje na místní cestu do Prižby. Zde je zakonzervovaný pozdně antický archeologický monumentální komplex dvou bazilik a dalších přilehlých prostor (ze 6. stol.). Částečně je rekonstruován strop jižní baziliky a jeho fresky, dále oltářní přepážky a některé další části. Nálezy antických hrobů a architektonických úlomků.
- Zadar (památky z období římského impéria)
- Vranské jezero
foto tz sv-filipjakov hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Helena 10 290 Kč 120 m BS ano ne ano ne
Priv. apartmány Turanj - 500 m BS ne ano ano ne
kontakt facebook aacount google plus account