cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na:

Slovinsko_pozn__vac__.jpgPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SLOVINSKO
Vybírejte z nabídky poznávacích zájezdů do Slovinska:
- Slovinsko od Triglavu k moři
- Krásy Slovinska
- Moře a památky Slovinska
- Slovinsko od A do Z
- Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti
- Kouzelné Julské Alpy, ...

Slovinsko_01.jpg
SPORTOVNÍ ZÁ
JEZDY SLOVINSKO
Vybírejte z široké nabídky sportovních zájezdů.
- Julské alpy
- Triglav
- Rafting Soča
- Hřebenovka Julských Alp
- Řeky Slovinska
- Julské Alpy a slovinská jezera


**************************************************************************************************************

OBECNÉ INFORMACE SLOVINSKO
Slovinsko.jpgSlovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a hlavně ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou.

Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Jeho severní část zasahuje do jižních Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie. Díky této poloze je na pobřeží Slovinska středozemní podnebí s krásným teplým slunečným počasím. Severní alpská oblast se pyšní alpským podnebím a počasím vhodným pro lyžování a na východě je podnebí kontinentální. Slovinské pobřeží je dlouhé 47 km a velmi půvabné. A je to právě část Istrijského poloostrova, kam řada Čechů míří každoročně na dovolenou.
 
Slovinsko můžeme více než kteroukoliv jinou zemi označit jako „ termální ráj“. Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodně země, kde nalezneme spoustu lázní. Jejich vybavení a wellness programy nás přivedou k úžasu nad vší tou krásou a mocí přírody. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí a stojí je za to navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.

Jako letoviska jsou využívány hlavně Isola a Portorož. Cestou k moři doporučujeme malou přestávku v Lipici, kde dodnes chovají pýchu Slovinska, známé bílé lipicány. Na cestě k pobřeží se také nachází jeden z největších jeskynních systémů na světě – Postojna Jama, 20-kilometrový systém chodeb, a nedaleký středověký Predjamski hrad, opředený mnohými legendami. Na severovýchodě země se nachází překrásný Triglavský národní park a jezero Bled, vystřižené jako z pohádky, se starobylým hradem Bled na ostrově v jeho středu.

Pláže a koupání:

Slovinské pobřeží měří pouhých 46,6 km a je převážně skalnaté a kamenité. Do vody vedou místy žebříčky, nebo jinak uměle vytvořené vstupy. Výjimkou je letovisko Ankaran (3 tis. obyv.) na poloostrově Milje severně od Koperu, s písečnými plážemi. Na většině pláží se vybírá vstupné (plážový poplatek), obvykle 5 eur/den.

 Víza a Vstupní formality

Občan ČR může cestovat do Slovinska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. odstřižený roh). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Slovinska.
Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud rodič cestuje s občanským průkazem společně s dítětem mladším 15 let, nestačí, že je dítě zapsáno v jeho občanském průkazu. Občan mladší 15 let musí být vybaven vlastním cestovním pasem. (Výjimky: Děti zapsané v platném cestovním pasu rodiče mohou s rodičem, v jehož pasu jsou zapsány, překročit hranice bez vlastního cestovního dokladu, přičemž dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku.)
Pro cestování nezletilých dětí bez doprovodu svých rodičů se doporučuje, aby byl doprovod vybaven ověřenou plnou mocí, jež by měla obsahovat souhlas nejlépe obou rodičů s tím, že jejich dítě bude doprovázet konkrétní osoba na blíže upřesněné cestě a pro dané období. Plná moc by měla být doplněna překladem do angličtiny. Toto opatření má zabránit únosům dětí.
V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad, který slouží k jednorázově cestě do ČR.
Ve Slovinsku platí povinnost přihlášení k pobytu (pro občany EU do tří dnů od vstupu do země). Ubytovací zařízení hotelového typu a kempy plní tuto povinnost samy.
Spolucestující kočka, pes či fretka musí mít veterinární průkaz (EU Pet Passport) vystavený maximálně 10 dní před odjezdem, platné očkované proti vzteklině a být označen čipem nebo tetováním.

Důležitá telefonní čísla

Policie: 113
Hasiči: 112
První pomoc: 112

Ceny

Ceny jsou pouze orientační a mohou se lišit místně, sezónně i v konkrétních podnicích. V turistických centrech je třeba počítat s cenami o něco vyššími, než jinde.
V obchodě:
balená voda / nealko 1,5 l = € 0,50 / 1,00, chléb 1 kg =  € 2,00 – 2,90
mléko 1 l = € 0,56, pivo 0,5 l = € 1,44, pečivo (koláč, šáteček...) = € 0,50 – 1,00, máslo 250 g = € 1,50, dobré víno láhev 0,7 l =  € 5,00
V restauraci:
polévka = € 2,00 – 5,00, předkrm = od € 6,00, pizza, těstoviny, kalamáry = € 5,00 – 8,00, přílohy = od € 1,50, saláty = € 2,00 – 10,00, jídlo o třech chodech v běžné restauraci = € 12,00 – 18,00, moučník = od € 3,00, pivo = od € 1,50, nealko = € 1,50, káva, čaj = od € 1,50, malé presso = € 0,88
horká čokoláda = € 1,40, dobré víno láhev 0,7 l =  od € 10,00
Další ceny:
vstupné na pláž = € 5,00/den, zapůjčení gumového člunu pro 1 – 3 osoby = od € 5,00/den, rafting na řece Soča = 40,00 €/osobu (nad 10 osob obvykle sleva 10 – 15 %)
kontakt facebook aacount google plus account