cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Městečko Tisno se nachází částí na ostrově Murter a částí na pevnině. Obec rozděluje úzký kanál široký pouhých 38 metrů a patří k nejmladším ostrovním osídleným městům. Obě části propojuje posuvný most, který se v letních měsících zvedá 2x denně. Most se započal stavět v době Mletačke republiky, ale stavba byla přerušena na popud ostatních vesnic na ostrově. I přes veškeré protesty se most podařilo vybudovat a na stejném místě přes pár rekonstrukcí zůstal dodnes. Kompletní rekonstrukce proběhla v roce 1991.
V 19. století byla obec kolébkou obchodu, která se rozvíjela mezi světovými válkami. Tradičním se zde stalo pěstování vinné révy a olivovníků. Jako první z měst na ostrově zde započal turistický ruch. Již v období mezi válkami zde vyrostlo několik penzionů a hotel.
Dnešní úloha města se zaměřila především na cestovní ruch a malou měrou stále zůstává zemědělská činnost. Mezi nové plány patří například rozvoj částí Jazine a Rastovac, kde se předpokládá výstava hotelů a autokemp. V pracovní zóně Dubrava se soustředí na výrobu ekologických paliv a pracuje se také na výstavbě potápěčského centra v zátoce Luka u Tisna. Veliký podíl na rozvoji zdravotního cestování má také léčivé bahno v zátoce Makirina.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Borovnik 3 992 Kč 600 m BB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account