cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Šibenik
Šibenik
Šibenik
 
Město (41 tis. obyv.) a přístav v Severní Dalmácii, nedaleko ústí řeky Krky do moře, v Šibenickém zálivu . Značný průmysl je soustředěn na jeho okrajích (zpracování barevných kovů, textil, potravinářský průmysl, stavba lodí). Má i zemědělské okolí. Šibenik je významné středisko cestovního ruchu s mnoha vynikajícími památkami. Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Šibenik je důležitý dopravní uzel, silniční křižovatka, železniční přípoj na trať Záhřeb - Knin - Split, přístaviště pro trajekty na blízké ostrovy. Má chráněnou polohu a vysoký počet dnů slunečního svitu.

moře a pláže:
pláž Jadrija (oblázky a písek) s borovým lesíkem, na konci průlivu sv. Antonína při otevřeném moři. Spojení s městem je možné motorovými čluny každých 15 minut. Další možnosti koupání jsou v hotelovém městečku Solaris 6 km dál.

sport:
vodní sporty - jachting, mariny ,několik potápěčských klubů a potápěčské školy, volejbal, stolní tenis aj. Blízko od Šibeniku je sokolnické středisko s možností výuky a lovu za pomoci cvičených dravých ptáků,Bungee-jumping ze Šibenického mostu přes řeku Krku .

zábava:
Pestrá slavnost k poctě sv. Jakuba, patrona města - 25. července.
Diskotéky, taneční terasy, bary s hudbou, koncerty populární hudby a množství pohostinských podniků

kam na výlet?
osada Zablaće a hotelové městečko Solaris 6 km

národní park Krka a Skradinské vodopády na řece Krce , možnost pokračovat z přístaviště nad Skradinskými vodopády (vstup Lozovac) parníčkem k ostrůvku Visovac a k vodopádu Roški slap, přístup též z pevniny.

Zadar 73 km

Trogir 55 km

letovisko Vodice 11 km

národní park Kornati - 20 nám. mil

Městečko Skradin - 16 km, jako další východisko k vodopádům řeky Krky (navštěvováno zejména jachtaři s jachtami). V místě marina. Ze Skradinu lodí ke Skradinským vodopádům.

Dubrava (8 km východně) - sokolnické středisko. Vstupné je 10 kun, středisko je otevřeno celoročně od 10 do 17 hod. V jednodenním kurzu poznávají zájemci pod odborným vedením způsob lovu s těmito cvičenými dravými ptáky a nakonec se lovu i aktivně zúčastní (cena jednodenního kurzu je 380 kun).
foto tz šibenik hr


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmán JOHNNY - 500 m BB ne ne ne ne
Apartmánový dům Amara (SIB) - 200 m BS ne ne ne ano
Dům Desire (SIB) - 50 m BS ne ne ne ne
Dům Katarina (SIB) - 30 m BS ne ne ne ne
Dům Ljupko (SIB) - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Lucija (SIB) - 100 m BS ne ne ne ne
Dům Mile - 10 m BS ne ne ne ne
Hotelové zařízení Solaris- hotel Sunshine Jakov*** - 0 m HB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account