cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Malé letovisko Podaca se nachází na oblíbené Makarské rivieře, 30 km jižně pod městem Makarská a 8 km severně od letoviska Gradac. 
Vyniká jako všechna letoviska Makarské riviery a to krásnými olázkovými plážemi s impozantní kulisou pohoří Biokovo za zády.
Podaca se skládá ze tří vesniček: Kapeć, Viskovića vala a Ravanje. Stará vesnice Podaca pod skalními stěnami Biokova je téměř úplně opuštěná. První zmínka o ní pochází z roku 1477. Na kopci ve staré vesnici pod pohořím byla vystavěna Věž k obraně před Turky, a v blízkosti se nachází kostel Sv. Ivana na hřbitově, který vybudovali šlechtici rodu Kačićů. Vedle kostela Sv. Jurja v Tučepech a kostela Sv. Mihovila v Igrane je to jedna z nejvýznamnějších památek raně středověkého stavitelství ve 12. století. U vchodu do kostela se nachází náhrobní deska se jmény Kačićů, a v blízkosti je středověký náhrobní kámen. Kostel Sv. Stjepana z roku 1492 byl zbořen v 18. století. Na stejném místě byl v roce 1772 vybudován dnešní kostel. Po zemětřesení v roce 1962 byl na pobřeží vybudován kostel Panny Marie.

kam na výlet?
Gornja Podaca - výlet do původní vesničky v horách
Městečko Metković - vykopávky antického města Narona u obce Vid, řeka Neretva, její delta, 40 km.
Údolí řeky Neretvy - řeka Neretva ústí do Jadranu deltou o ploše 192 km2. Je to neobyčejně zvláštní bažinaté území, protkané desítkami říčních ramen, kanálů a jezírek. Delta je výrazně ovlivňována blízkostí Jadranu. Svým hospodářským významem pro celý region bývá přirovnávána k deltě Nilu.
Poutní místo Medjugorje (viz výletní místa v Bosně a Hercegovině)
Bačinská jezera - 8 km od Gradce u vesnice Baćina, při magistrále. Sladkovodní krasové jezero, tedy vlastně soustava šesti navzájem propojených, až 28 m hlubokých krasových závrtů. V jezeře žije hodně ryb, mořských i sladkovodních, protože zdejší brakická voda je pro ně velmi vhodným prostředím. Přírodní scenérie v bezprostřední blízkosti jezerní soustavy je zejména v jarních měsících při dostatku vláhy velmi malebná.
Výlety do pohoří Biokovo - autobusem z města Makarská, Sveti Jure (Svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m) - 31 km autem z Makarské. První pěkný výhled je jen několik km nad Makarskou od restaurace "Vrata Biokova".
Výlet lodí na ostrov Brač - fishpicknik, celodenní výlet s obědem a koupáním.
Poutní místo Vepric - cca 2 km před městem Makarská.
Zátoka Vrulja - místo, kde do moře vyvěrá podzemní sladkovodní pramen, jedná se o krásnou romantickou zátoku situovanou cca 3 km severně od letoviska Brela.
Fishing - rybaření - vytahování sítí společeně s místními rybáři v městě Omiš.
Rafting na řece Cetina v Omiši - nevšední zážitky, krásná příroda NP.
Město Makarská - hlavní město Makarské riviery, množství zábavy, starobylé centrum.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Vila Podaca - 30 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account