cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Brela je prvním letoviskem na Makarské riviéře, rozkládá se na mírném svahu pod strmými srázy Biokova, které je chrání a zmírňuje letní vědra.  Brela je již desítky let známa jako jedno z nejpůvabnějších a nejpříjemnějších letovisek ve Střední Dalmácii. Díky své přírodní kráse a kvalitě svých ubytovacích zařízení patří k nejexkluzivnějším, ale i k nejvyhledávanějším letoviskům. Rozsáhlé borové lesy jsou spolu s vyhlášenými oblázkovými plážemi největší přitažlivostí a bohatstvím letoviska.

moře a pláže
Pláže v letovisku Brela patří k nejpěknějším na pobřeží. Táhnou se podél celého letoviska asi 1,5 km. Jsou z drobných oblázků a písku, vroubí je stinné borové lesy, v nichž stojí zdejší hotely. Při pobřeží, vytvářejícím menší zátoky, jsou v moři roztroušena malebná skaliska.

sport a zábava
vodní sporty, tenis, stolní tenis, kuželky, minigolf, boccia, cyklistika.
Večer je možno vyrazit do některé z místních restaurací, barů, svou charakteristikou se Brela řadí mezi klidnější letoviska. Více večerní zábavy naleznou klienti v nedaleké Bašce Vodě.

kam na výlet?

Procházka při moři po promenádní cestě lungo mare k jihovýchodu přes Baško Polje do Promajny a Bratuše, lze pokračovat přímořskou cestou do Makarské (10 km), Tučep a Podgory.
Obráceným směrem po přímořské cestě do letoviska Brela.
Vycházky do podbiokovských podhorských vesnic Bast a Topići; často se spojují s ochutnávkou tamních zemědělských produktů, vína, pršutu.
Výlety do pohoří Biokovo - autobusem z města Makarská, Sveti Jure (Svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m) - 31 km autem z Makarské. První pěkný výhled je jen několik km nad Makarskou od restaurace \"Vrata Biokova\".
Výlet lodí na ostrov Brač - fishpicknik, celodenní výlet s obědem a koupáním.
Poutní místo Vepric - cca 2 km před městem Makarská.
Zátoka Vrulja - místo, kde do moře vyvěrá podzemní sladkovodní pramen, jedná se o krásnou romantickou zátoku situovanou cca 3 km severně od letoviska Brela.
Fishing - rybaření - vytahování sítí společeně s místními rybáři v městě Omiš.
Rafting na řece Cetina v Omiši - nevšední zážitky, krásná příroda NP.
Město Makarská - hlavní město Makarské riviery, množství zábavy, starobylé centrum.
Poutní místo Medjugorje v Bosně - cca 80 km.
Výlety do oblasti Dolní Neretvy - úrodná oblast, pěstování citrusů, zejména mandarinek ....nádherná krajina.
Městečko Imotski ve vnitrozemí, Modré a Červené jezero, cca 65 km.

[+] Výhody:

  • Střední Dalmácie je všeobecně spolu se svými ostrovy pokládána za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to pro unikátní harmonii přírody a výtvorů lidských rukou. Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, nízkých i vysokých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba pohoří Biokovo vyrůstající přímo z pobřeží, těsně nad rušnými letovisky, zeleň rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž Trogir a Split jsou dokonce zapsány do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO či svéráz přímořských i podhorských vesnic.
  • Mnohá ze zdejších letovisek mají starou tradici přímořských rekreačních pobytových míst, sahající většinou do období po první světové válce. Právě čeští turisté byli i v této oblasti pionýry cestovního ruchu a některé ubytovací objekty přežily po přestavbě až do dnešní doby. Proslulé jsou dalmatské pláže s kombinací hrubého písku a drobnějších oblázků, kterou pokládá většina návštěvníků za příjemnější, než jsou istrijské pláže kamenité. Táhnou se mnohdy celé kilometry a rozsáhlé borové lesy jim poskytují tolik žádaný stín. Zdejší bohatá a všudypřítomná vegetace je bezpochyby jedním z významných aspektů půvabu a obliby zejména Makarské riviéry, jež je nejznámější součástí Střední Dalmácie. Po stránce zábavy, sportovních příležitostí a kultury se zdejší letoviska v posledních letech usilovně snaží dotáhnout náskok západoistrijských středisek. Nepřehlédnutelnou předností letovisek Střední Dalmácie je skutečnost, že vyrostla a žijí jako součást zdejších osad, vesnic, městeček a měst. Výrazný dalmatský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků. Automobilisté z České republiky navíc uvítají rychlejší a pohodlnější silniční spojení, které umožňuje nově dokončená dálnice Záhřeb - Split. Nelze se nezmínit ještě o nedozírných možnostech výletů do okolí. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády řeky Krka, rafting na řece Cetině, výlet lodí na ostrovy Brač a Hvar, to je jen pár tipů na jedinečné zážitky, které pozvednou Vaši dovolenou do další dimenze.
  • Brela
  • je hlavně díky překrásným bílým oblázkovým plážím a azurovému moři bezesporu nejvyhledávanějším městem na Makarské riviéře a jedním z nejkrásnějších míst v celém Chorvatsku. Rozkládá se na mírném svahu pod strmými srázy pohoří Biokovo, které je chrání a zmírňuje letní vedra. Na skalnatých a nezastavěných místech pobřeží se rozprostírají piniové a cypřišové háje.
doprava autobusem z celé ČR
2.490 Kč / os.2.190 Kč / děti do 12 let

letecká doprava z Prahy
5.890 / os. letištní a bezpečnostní taxy 1.580 Kč / os.; základní cena včetně transferů v Chorvatsku; lety každou sobotu od 09.06. do 15.09.
foto općina brela hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Bluesun Berulia**** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Bluesun Marina*** - 30 m HB ne ne ne ne
Hotel Bluesun Soline**** - 30 m HB ne ne ne ne
Pension Knezovič 4 290 Kč 120 m HB ne ano ano ne
Privátní apartmány Brela 8 090 Kč 0 m BS ne ne ne ne
Vila Ante - 0 m BS ne ne ne ne
Vila Bekavac*** - 0 m BS ne ne ne ne
Vila Kovačič - 40 m BS ne ne ne ne
Vila Marija - 100 m BS ne ne ne ne
Vila Moro - 100 m BS ne ne ne ne
Vila Neven - 0 m BS ne ne ne ne
Vila Vidos - 0 m BS ne ne ne ne
Villa Garni Ivanac*** - 50 m HB ne ano ne ne
Villa Karolina*** - 40 m BS ne ne ne ne
Villa Nikola*** - 0 m ne ne ne ne
Villa Sabrina - 400 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account