cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Rovinj je velmi oblíbené letovisko. Pro svůj typický středomořský starobylý vzhled patří Rovinj k nejmalebnějším městům nejen v Istrii, ale i na celém jadranském pobřeží. Pokládá se též za město, které si nejvýrazněji zachovalo svůj benátský ráz. Stará, mimořádně malebná původní část města se rozkládá na nevelkém poloostrově (původně to byl ostrov, který byl teprve v 18. stol. spojen násypem s pevninou), nová část se rozrůstá na pevnině na všechny strany.

moře a pláže
Pláže jsou částečně uměle upraveny, resp. doplněny betonovými plošinami, jinak oblázky, kameny, místy i navezen písek. Pěkné borové lesy sahají až k plážím. Podél moře vede upravená promenádní cesta.

sport a zábava
Rovinj má dobré možnosti pro provozování vodních sportů: windsurfing, vodní lyžování, podmořský rybolov, jachtařská škola, potápěčská centra a školy potápění, tenisové kurty, Paintball, víceúčelová sportovní hala, dále umělá lezecká stěna v zábavním centru Monvi a další.
Diskokluby a diskoterasy, zábavní soutěže a hry, různá představení. Velký zábavní komplex Monvi (Zabavni centar Monvi) v blízkosti hotelu Montauro - disco-club, otevřená letní scéna pro zábavní programy a koncerty, internetová kavárna, pizzerie, coctail-bar, disco-bar, mexická restaurace, fast-food, galerie moderního umění, umělá lezecká stěna, kasino, dvakrát do měsíce (každou druhou sobotu) se konají tzv. Rybářské slavnosti, při nichž se zpívá a hraje ve stylu staré rovinjské hudební tradice; nechybí ani rybí speciality, které tu pod širým nebem připravují rybáři z úlovků toho dne.

kam na výlet?
na jižním okraji města je cílem procházek poloostrov Zlatý mys s chráněným lesoparkem anglického typu. Je to první lesopark v jadranském přímoří založený před 100 lety, jsou zde aleje cypřišů, pinií, vzácných jedlí a douglasek, skupinky himalájských cedrů - park má vysokou botanickou i estetickou hodnotu. Na poloostrově jsou též 3 staré kamenolomy, kde se lámal kámen již za starého Říma a později za panství Benátek. Kámen zde vytěžerný se používal na stavbu četných veřejných i soukromých budov v Benátkách, mj. i na Dóžecí palác. Jsou zde terény pro skalní lezení.
výlet lodí na některý ze 14 malých ostrovů a ostrůvků v blízkosti Rovinje, které jsou vyhlášeny svými krásnými možnostmi koupání. Moře kolem je mělké (mělčina až 30 m do moře). Ostrovy jsou rověž chráněnou přírodní oblastí.
Bale cca 15 km - mohutný opevněný zámek - kaštel rodiny Soardo-Bembo, původně gotický hrad, k němuž byla v 15. stol. přistavěna goticko-renesanční obytná část.
Limský záliv cca 15 km - nachází se mezi letovisky Vrsar a Rovinj, dlouhý 9 km, široký až 600 m. jedná se o zatopenou část krasového údolí. Záliv je chráněný přírodní výtvor.
Poreč cca 35 km - největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu na celém jadranském přímoří, k mimořádně cenným historickým památkám patří Eufraziova bazilika, zapsaná v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Pazin cca 36 km - stará část města je rozložena pod mohutnou, 120 metrů vysokou skalní stěnou při ponoru Fojba, v němž mizí v podzemí Pazinský potok.Velmi malebná scenérie. Východně od Pazinu se nachází městečko
Pula cca 42 km - řada historických památek, amfiteátr. Významné kulturní centrum.
lodní výlety do Benátek

foto tzg rovinj hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Camping Polari - 0 m BS ne ne ne ano
Hotel Istra 17 190 Kč 50 m HB ano ne ano ne
Prázdninové zařízení MON PERIN - 30 m BS ne ne ne ano
Resort Amarin apartmány 1 547 Kč 200 m BS ano ne ano ne
Resort Amarin - pokoje 629 Kč 200 m BB ano ne ano ne
Resort Villas Rubin - apartmány 1 240 Kč 200 m BS ano ne ano ne
Resort Villas Rubin - pokoje 480 Kč 200 m BB ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account