cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolenáOstrov Ugljan leží naproti pobřežnímu městu Zadar, na který má přímou trajektovou linku. Taktéž leží vedle svého „dvojčete“ ostrovu Pašman. Dříve mezi těmito ostrovy byla mělčina, přes kterou prokopali úzký průplav, jakožto plavební cestu. Tu poté ještě zvětšili a překlenuli velkým mostem, který je za dobrého počasí viditelný i z pevniny.

Samotný ostrov Ugljan patří k nejhustěji obydleným ostrovům na Jadranu a říká se mu předměstí Zadaru. Obce zde nalezneme hlavně na pobřeží přivrácené k pevnině.

Zajímavými památkami jsou například pevnost sv. Michala z dob Benátské republiky. Dále zbytky starých větrných mlýnů nebo nedaleký ostrůvek Galovac porostlý borovicemi a palmami s klášterem z 15. století.

Za navštívení určitě stojí letovisko Kukljica a její slavnost Panny Marie Sněžné, která se každoročně odehrává v srpnu. Zástup vyzdobených lodí se plaví z vesnice ke kostelu, kde podle legendy začalo právě v srpnu sněžit a jedna z lodí převáží sochu Panny Marie Sněžné.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Dům Alvira - 10 m BS ne ne ne ne
Dům Bero - 80 m BS ne ne ne ne
Dům Branka - 400 m BS ne ne ne ne
Dům EA - 350 m BS ne ne ne ne
Dům Ivan - 250 m BS ne ne ne ano
Dům Ivor - 150 m BS ne ne ne ano
Dům Marija - 100 m BS ne ne ne ano
Dům Nency - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Tatjana - 200 m BS ne ne ne ne
Prázdninové zařízení Zelena Punta** 8 800 Kč 150 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account