cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Senj
Senj
 
Město a přístav (6 tis. obyv.) při Velebitském průlivu v zátoce Senjska draga, na pobřeží i na přilehlých svazích.Senj je východisko významné cesty z pobřeží do chorvatského vnitrozemí přes průsmyk Vratnik 698 m n. m., tzv. Jozefínské cesty, která je nejrychlejší spojnicí z této části Chorvatského přímoří do Karlovce.
Ze Senje též vychází silnice přes Otočac do Gospiće, která je i dobrým spojením z toho regionu k Plitvickým jezerům.
Obyvatelstvo se věnuje zemědělství, pastevectví, rybářství. Cestovní ruch je zde zatím málo rozvinut a Senj je spíše tranzitním místem, avšak uplatňuje se stále výrazněji jako zajímavý výletní cíl.

pláže a moře:
Pláže jsou kamenité se skalnatými a oblázkovými úseky, schůdky do vody.

zábava:
Velkou atrakcí je Mezinárodní senjský karneval, původně probíhající v zimě, v období masopustu, byl však již před léty přeložen na léto - na druhý srpnový týden. Díky výborné organizaci byl Senj přijat do Sdružení karnevalových měst. Karnevalu se účastní též velký počet skupin z celé Evropy.

kam na výlet?
průsmyk Vratnik (698 m) - 14 km, kterým prochází jedna z nejdůležitějších spojnic mezi pobřežím a vnitrozemskou oblastí zv. Lika. Je to nejnižší a nejvýznamnější průsmyk přes dinarské pohoří. Často se touto silnicí pokračuje dále do města Otočac a odtud k Plitvickým jezerům. Krásný výhled na okolní hory i na moře. Při silnici u osady Marjorija je klasicistní kaple sv.Michala a studně z r. 1839, pod stěnou této kaple je hrob stavitele této a dalších silnic ve zdejší horské oblasti, J.K.Kneževiće.
foto tz senj hr


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Dům Marina - 50 m BS ne ne ne ano
Dům Nada - 0 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account