cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Město a přístav Poreč je největší a nejnavštěvovanější letovisko na poloostrově Istrie. Poreč má krásné pláže lemované piniovými parky, poskytujícími dostatek stínu v horkých ltních dnech. K mimořádně cenným historickým památkám Poreče patří Eufraziova bazilika, zapsaná v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

moře a pláže
Poreč má rozmanité a členité pobřeží, nachází se zde přírodní kamenité pláže s travnatými plochami na slunění, oblázkové a štěrkové pláže často uměle rozšířené, doplněné vesměs oblázky, betonovými platy a terasami, skluzavky, tobogany a různé možnosti zábavy a sportovního vyžití. Z pláží v Poreči byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou.

sport a zábava
dá se říci, že Poreč je jedno velké sportovní středisko s bohatou nabídkou sportovních aktivit, která se stále rozšiřuje. Po celém pobřeží jsou velmi dobré podmínky pro nejrůznější vodní sporty - windsurfing, vodní lyžování, jachting, potápění, dále tu je víceúčelová sportovní hala pro míčové i jiné sporty, několik set tenisových kurtů, volejbalová hřiště (i na plážový volejbal), minigolf, kuželníky, bowling. Cyklistika, bungee-jumping, paragliding, půjčovna sportovních potřeb.
Samozřejmostí jsou diskotéky, noční kluby, taneční terasy., restaurace, cukrárny, bary. V městečku je nové Akvarium. Centrum Poreče se pyšní řadou historických památek, např. Eufraziova bazilika.

kam na výlet?
vesnička Višnjan - cca 10 km, pozůstatky někdejšího opevnění. Několik hodnotných sakrálních staveb (15.- 19. stol.).
Krápníková jeskyně Baredine u obce Nova Vas, cca 11 km
městečko Motovun - cca 26 km, městečko na kopci (277 m) nad údolím řeky Mirny. Jedná se o nejpopulárnější výletní cíl v istrijském vnitrozemí, mimořádně malebné místo, dominanta širokého okolí.
Pazin cca 32 km - stará část města je rozložena pod mohutnou, 120 metrů vysokou skalní stěnou při ponoru Fojba, v němž mizí v podzemí Pazinský potok.Velmi malebná scenérie. Východně od Pazinu se nachází městečko Lindar - původní hradby s pěknm výhledem. Mimo obec kaple sv. Kateřiny (Sveta Katarina) s hodnotnými freskami ze začátku 15. stol.
Sveti Petar u Šumi - cca7 km - románský benediktinský klášter z 12. stol.
lodní výlety do Benátek

foto to porec com

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apt. komplex Astra 940 Kč 200 m BS ano ano ano ne
Bungalovy Materada 11 390 Kč 50 m BB ano ne ano ne
Camping Bijela Uvala**** - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Nina - 1800 m BS ne ne ne ano
Hotel Delfin 900 Kč 50 m HB ano ano ano ne
Hotel Materada 1 080 Kč 80 m HB ano ano ano ne
Hotel Mediteran 5 290 Kč 100 m ano ne ano ne
Hotel Pinia 9 990 Kč 100 m ano ne ano ne
Hotel Laguna Istra*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Laguna Molindrio*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Laguna Park *** - 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Plavi *** - 20 m HB ne ne ne ne
Valamar Club Tamaris**** - 100 m FB ne ne ne ano
Apartmány a vily Laguna Bellevue 7 700 Kč 200 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account