cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Turistické středisko Umag zahrnuje letoviska: Punta, Stella Maris, Katoro a Polynesia, spadá sem i Savudrija a Kanegra. Všechna letoviska jsou v borových lesích, hojnost další vegetace. Jednotlivá letoviska nabízejí bohatý a rušný společenský život (především Punta a Stella Maris). V Umagu je i zařízení pro léčbu mořskou vodou - talasoterapii.

moře a pláže
Umag má většinou typické istrijské pláže, doplněné v některých střediscích aglomerace betonovými plošinami nebo navezenými oblázky. Někde jsou uměle vytvořené zátoky s pěknými plážemi s navezenými oblázky a pískem (Punta Stella Maris). Dno je místy písčité, mírně se svažující do moře. Pobřeží je velmi členité. Les sahá místy až k plážím.

sport a zábava
Sportem číslo 1 je v Umagu tenis - Umag je největší tenisové středisko na pobřeží Jadranu a vděčí tomuto sportu za značnou část své popularity a návštěvnosti. Celkem je zde více než 60 tenisových kurtů. Oblíbené jsou také vodní sporty: jachting, windsurfing, potápění, podmořský rybolov, vodní lyžování. Lze hrát fotbal, basketbal, volejbal vč. plážového, minigolf, kuželky, kulečník, badminton, stolní tenis.
Umag nabízí pobavení v diskoklubech a na tanečních terasách, v nočních klubech, kasinu i v příjemných vinných sklípcích konobách. Možnosti zábavy jsou i přímo ve městě Umag. Zajímavé jsou lidové slavnosti fešty, především velký lidový svátek a veselice 5. a 15. srpna.

kam na výlet?
Novigrad cca 16 km - historické centrum města.
Grožnjan cca 18 km - městečko obehnané hradbami, situované na kopci nad údolím řeky Mirny. V městečku se nachází známá malířská a sochařská kolonie - četné galerie nebo přímo ateliéry umělců s prodejem vlastní tvorby.
Obec byla po druhé světové válce po odchodu italského obyvatelstva vylidněná a postupně chátrala. Od r. 1965 se tu začali usazovat malíři, budovali si v opuštěných domech své ateliéry a galerie.
Istarske Toplice cca 44 km - malé termální a bahenní lázně, zdejší sirné a termální lázně mají vysoce radioaktivní vodu a bahno. Zpod 100 metrů vysoké skalní stěny vytéká horký sirný pramen. Léčí se tu choroby pohybového ústrojí, nervové a další nemoci.
Motovun cca 39 km - cca 26 km, městečko na kopci (277 m) nad údolím řeky Mirny. Jedná se o nejpopulárnější výletní cíl v istrijském vnitrozemí, mimořádně malebné místo, dominanta širokého okolí.
Poloostrov Sipar, 4 km severně od Umagu na mořském pobřeží, v Antice tu stálo opevněné římské sídlo. Jeho zbytky, především podlahové mozaiky, jsou viditelné v moři za odlivu, z pozdní antiky pocházejí i pozůstatky věže vysoké 5 m (na pobřeží).
Savudrija - cca 7 km, maják na stejnojmenném mysu
lodní výlety do Benátek

doprava autobusem z celé ČR
foto istra hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Polynesia Plava Laguna 800 Kč 100 m BS ano ne ano ne
Apartmány Sol Stella 7 590 Kč 200 m BS ano ne ano ne
Apt. komplex Kanegra 1 130 Kč 300 m BS ano ne ano ne
Camping Park Umag**** - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Antoanella a Napoletano - 0 m BS ne ne ne ano
Hotel Adriatic ** 5 790 Kč 10 m HB ano ano ano ne
Hotel Moj Mir 5 590 Kč 20 m HB ano ano ano ne
Hotel Sol Garden Istra 9 890 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel Sol Umag 9 590 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Resort Savudrija TUI *** 12 100 Kč 250 m BS ne ne ne ano
Sol Amfora Plava Laguna 1 470 Kč 500 m BS ano ne ano ne
Villaggio Polynesia 9 150 Kč 200 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account