cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Sevid - jako toto letovisko v jednoduchosti popsat, co nejvíce přiblížit a být přitom objektivní? Možná by se to dalo pouze jedním slovem: krása nebo nádhera! Opravdu jako nezaujatý pozorovatel jsem v Chorvatsku nezažila tak pěkné místo. Loni jsem jej navštívila poprvé a také jsem pročetla spoustu recenzí, které nelhaly: po Orebiči je to údajně druhé nejhezčí místo a podle mě skutečně je.
Obrovským plusem tohoto letoviska je klid- je to zde opravdu balzám pro duši- krásné a hlavně čisté moře, teplá voda (opravdu jsem nikde v Chorvatsku nezažila tak teplou vodu), minimum Čechů (takže si člověk připadá jak na dovolené), i v sezoně nepřeplněné pláže!!, pěkné okolí- olivovníky, fíkovníky, jeden obchod, jedna restaurace, pěkné baráčky se zahrádkami, soukromé vily, nádherné výhledy a stabilní počasí (zažila jsem na vlastní kůži, že i když kolem pršelo, tak v Sevidu bylo maximálně zataženo. Místní tomu říkají, že Sevid leží v nějakém klimatickém oku).
Co by se dalo tomuto letovisku vytknout? Snad jen příjezdová cesta, protože příjezd sám o sobě je trochu dobrodružstvím, ale na druhou stranu recenze popisovali cestu do samotného Sevidu mnohem dramatičtěji, což tak hrozné zase nebylo a pokud jste zdatnými řidiči, tak jistě také zvládnete... Jinak snad asi nic. Jen je nutno podotknout, že v Sevidu není voda a tak je dovážena cisternami, které jezdí tam a zpět a možná je pravdou, že na cestě dokáže takový kolos turisty mající za sebou 900 km jemně řečeno zaskočit. Jinak toto místo mohu opravdu pouze doporučit jak pro rodiny s dětmi, tak skupiny přátel (je zde spousta menších baráčků po 2-5 apartmánech, což je pro skupinky naprosto ideální). Někde jsem se dokonce dočetla, že zde není ani pouliční osvětlení, což je pravdou pouze z části, protože do některých úzkých uliček se prostě nevejde. Jinak to zase taková robinzonáda není. Je to příjemný kompromis uprostřed nádherné přírody a u tyrkysového moře a to skutečně bez nadsázky.
V případě, že by vás týden na jednom místě nudil a zatoužili by jste po večerní procházce nebo výletě, tak nedaleký Trogir poskytne vše, po čem turista touží..(cca 30 minut jízdy autem)

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Rekreační dům Tota – Sevid - 300 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account