cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Promajna
Promajna
Promajna
 
Letovisko promajna se nachází na Makarské riviéře, cca 6 km od města Makarská. Promajna je příjemné místo pro klidnou dovolenou. Každého turistu nadchne pohled z moře či z pláže na impozantní panorama pohoří Biokovo, které se tyčí nad Makarskou riviérou.

moře a pláže
Promajna se může pochlubit krásnou oblázkovou pláží, která je lemovaná borovým lesem. Pláž se pozvolna svažuje do moře a je tak vhodné především pro rodiny s malými dětmi. V těsné blízkosti pláže se lze občerstvit v několika plážových barech, restauracích a stáncích s rychlým občerstvením.

sport a zábava
vodní sporty, potávění, šnorchlování, další sportovní a zábavní možnosti v nedalekém komplexu Baško Polje (hřiště na volejbal, beach volejbal, košíkovou, fotbal, stolní tenis, půjčovna sportovních potřeb).
V Promajně se nachází vyhlášená restaurace - rybí speciality.

kam na výlet?
Procházka při moři po promenádní cestě lungo mare k jihovýchodu přes do Bratuše, lze pokračovat přímořskou cestou do Makarské (10 km), Tučep a Podgory.
Obráceným směrem po přímořské cestě do letoviska Brela.
Vycházky do podbiokovských podhorských vesnic Bast a Topići; často se spojují s ochutnávkou tamních zemědělských produktů, vína, pršutu.
Výlety do pohoří Biokovo - autobusem z města Makarská, Sveti Jure (Svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m) - 31 km autem z Makarské. První pěkný výhled je jen několik km nad Makarskou od restaurace \"Vrata Biokova\".
Výlet lodí na ostrov Brač - fishpicknik, celodenní výlet s obědem a koupáním.
Poutní místo Vepric - cca 2 km před městem Makarská.
Zátoka Vrulja - místo, kde do moře vyvěrá podzemní sladkovodní pramen, jedná se o krásnou romantickou zátoku situovanou cca 3 km severně od letoviska Brela.
Fishing - rybaření - vytahování sítí společeně s místními rybáři v městě Omiš.
Rafting na řece Cetina v Omiši - nevšední zážitky, krásná příroda NP.
Město Makarská
- hlavní město Makarské riviery, množství zábavy, starobylé centrum.
Poutní místo Medjugorje v Bosně - cca 80 km.
Výlety do oblasti Dolní Neretvy - úrodná oblast, pěstování citrusů, zejména mandarinek ....nádherná krajina.
Městečko Imotski ve vnitrozemí, Modré a Červené jezero, cca 65 km.

[+] Výhody:

  • Střední Dalmácie je všeobecně spolu se svými ostrovy pokládána za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to pro unikátní harmonii přírody a výtvorů lidských rukou. Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, nízkých i vysokých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba pohoří Biokovo vyrůstající přímo z pobřeží, těsně nad rušnými letovisky, zeleň rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž Trogir a Split jsou dokonce zapsány do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO či svéráz přímořských i podhorských vesnic.
  • Mnohá ze zdejších letovisek mají starou tradici přímořských rekreačních pobytových míst, sahající většinou do období po první světové válce. Právě čeští turisté byli i v této oblasti pionýry cestovního ruchu a některé ubytovací objekty přežily po přestavbě až do dnešní doby. Proslulé jsou dalmatské pláže s kombinací hrubého písku a drobnějších oblázků, kterou pokládá většina návštěvníků za příjemnější, než jsou istrijské pláže kamenité. Táhnou se mnohdy celé kilometry a rozsáhlé borové lesy jim poskytují tolik žádaný stín. Zdejší bohatá a všudypřítomná vegetace je bezpochyby jedním z významných aspektů půvabu a obliby zejména Makarské riviéry, jež je nejznámější součástí Střední Dalmácie. Po stránce zábavy, sportovních příležitostí a kultury se zdejší letoviska v posledních letech usilovně snaží dotáhnout náskok západoistrijských středisek. Nepřehlédnutelnou předností letovisek Střední Dalmácie je skutečnost, že vyrostla a žijí jako součást zdejších osad, vesnic, městeček a měst. Výrazný dalmatský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků. Automobilisté z České republiky navíc uvítají rychlejší a pohodlnější silniční spojení, které umožňuje nově dokončená dálnice Záhřeb - Split. Nelze se nezmínit ještě o nedozírných možnostech výletů do okolí. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády řeky Krka, rafting na řece Cetině, výlet lodí na ostrovy Brač a Hvar, to je jen pár tipů na jedinečné zážitky, které pozvednou Vaši dovolenou do další dimenze.
  • Promajna
  • je malá obec ve stejnojmenné zátoce na Makarské riviéře, 6 km severozápadně od Makarské. Rozkládá se jednak na samotném pobřeží, ale částečně i ve svahu nad mořem. Asi 1 km severozápadně od obce leží při moři Dječje selo se svým ústavem pro talasoterapii (léčbu mořskou vodou). Promajna je příjemné místo pro jednodušší dovolenou strávenou na nádherné oblázkové pláži ve stínu borovic.
doprava autobusem z celé ČR
2.490 Kč / os.2.190 Kč / děti do 12 let

letecká doprava z Prahy
5.890 / os. letištní a bezpečnostní taxy 1.580 Kč / os.; základní cena včetně transferů v Chorvatsku; lety každou sobotu od 09.06. do 15.09.
foto makarska info com

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Granič - 50 m BS ne ne ne ne
Apartmány Kovačevič - 100 m BS ne ano ne ne
Apartmány Natalie - 200 m BS ne ano ne ne
Hotel Conte*** - 50 m HB ne ne ne ne
Pension Dukič - pokoje - 200 m HB ne ano ne ne
kontakt facebook aacount google plus account