cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Medulin je oblíbené prázdninové letovisko, nachází se 10 km jižně od Puly. Leží v nejjižnější části Istrie při rozlehlém, velmi členitém a celkem mělkém Medulinském zálivu, jehož dno zálivu je písečné. Pro velmi dobré přírodní podmínky navštěvují Medulin s oblibou rodiny s dětmi.

moře a pláže
Moře Medulinu je průzračné, pláže zčásti kamenité, zčásti oblázkové. Na poloostrově Kašteja jsou pláže z drobnějších oblázků a hrubého písku, borový les až k plážím. Velmi dobré možnosti koupání na četných blízkých zalesněných ostrůvcích.

sport a zábava
Medulin má jednu z největších nabídek sportovních aktivit na celém istrijském pobřeží, podmínky pro sportovní vyžití jsou tu opravdu velmi dobré. Je tu škola windsurfingu, výborné podmínky pro sportovní rybolov, pro sportovní potápění, pro jachting, vodní lyžování. Je tu šest travnatých fotbalových hřišť, teniosvé kurty, volejbal, plážový volejbal, minigolf, kuželky, bocciu, paragliding, půjčovna sportovních potřeb, motorových i obyčejných člunů, jízdních kol, cykliestické stezky, a další široké možnosti sportovního vyžití v Premantuře a v Pule.
Medulin má samozřejmě centrum s obchůdky, restauracemi, cukrárnami, diskotéky, společenské hry. V místě je proslulý klub Aquarius s diskotékou a živou hudbou. V červenci se koná lidová slavnost s rozmanitým programem - svátek sv. apoštola Jakuba (Dan sv. Jakova Apostola), patrona Medulinu.

kam na výlet?
vesnice Pomer cca 1,5 km - zbytky římských a starokřesťanských hrobů na lokalitě Sv. Andrija, cenný je hřbitovní románský kostelík sv. Fiora (místně lidově zvaného sv. Cvitko), s původními freskami, a zříceniny románské baziliky sv. Jana (Sveti Ivan).
letovisko Premantura cca 4,5 km - velmi pěkné koupání na větších či menších plážích nebo na blízkých ostrůvcích: oblázky, hrubý písek, skalní plotny. Velmi vhodné je i pro koupání dětí. Je tu též upravený vstup do moře pro tělesně postižené.
Na pobřeží poloostrova Kamenjak najde návštěvník řadu krásných pláží - doporučujeme! Chráněné území Donji Kamenjak se nachází v nejjižnější části poloostrova Kamenjak (jižně od Premantury). Pro pěší a cyklisty je vstup zdarma, za auto se platí 20 kun. Od 15.6. do 15.9. je rezervace přístupná od 7 do 22 hod. Je častým cílem výletů pěších i cyklistických (vede sem cyklistická stezka). Z Premantury vede cesta lesnatým terénem 4 km až k mysu Kamenjak (Rt Kamenjak).
Pula cca 7 km - největší město v Istrii, hospodářské a kulturní středisko, významný obchodní a vojenský přístav. Jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově, množství historických památek, živé centrum s obchody, restauracemi, festivaly, sportovní zázemí.

foto istra hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmánový dům Filip 5 990 Kč 500 m BS ano ne ano ne
Apartmány Ai Pini 7 690 Kč 300 m BS ano ano ano ne
Dům Andrea - 400 m BS ne ne ne ano
Dům Cherry - 1500 m BS ne ne ne ano
Hotel Park Plaza Belvedere 6 490 Kč 100 m HB ano ano ano ne
Hotel Arena Holiday*** - 150 m FB ne ne ne ne
Hotel Koral*** - 0 m BB ne ne ne ne
Komplex Kažela 1 160 Kč 300 m BS ano ne ano ano
Mobilhomy Medulin 10 750 Kč 100 m BS ne ne ne ano
Privátní apartmány Medulin 7 850 Kč 200 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account