cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Město a přístav Biograd na Moru se nachází v Severní Dalmácii 28 km jihovýchodně od Zadaru. Jedná se o velmi pěkně upravené letovisko s bohatou vegetací. Rozkládá se na poloostrůvku mezi zálivy Bošana a Soline a na pevnině. Přístav pro jachty v Biogradu - marina má novou nemalou atrakci, a to podmořské osvětlení. Jako jediný na světě instaloval podmořská světla. Zatím jej osvětluje 9 silných světelných zdrojů, v plánu je jich však 40. Osvětlení je už dnes velmi efektní a vzbuzuje velkou pozornost návštěvníků.

moře a pláže
Biograd má pěkné rozlehlé oblázkové pláže, které lemuje borový les. Nejblíže centru města, cca 10 min. pěší chůze po pobřežní promenádě směrem k jihovýchodu se nachází oblíbená pláž Dražica. Hlavní pláž letoviska je velká, oblázková, lemovaná borovým lesem, dobře vybavená sprchami, kabinkami a zábavními nebo sportovními atrakcemi (tobogán, trampolíny apod.). Další pláží tímto směrem je oblázková písčitá pláž Soline, nachází se ve stejmenné zátoce v blízkosti kempu.

sport a zábava
Jachting, potápění, vodní pólo velké tenisové středisko, plážový volejbal a jiné míčové hry. Půjčovna sportovních potřeb. Diskotéky, taneční terasy, noční kluby, lidové slavnosti - fešty.

kam na výlet?
Zadar cca 28 km - hlavní středisko Severní Dalmácie, významný přístav, stará část města se rozkládá na poloostrůvku. V 16. stol., v době největšího tureckého nebezpečí, byla prokopána šíje, takže vzniklý hluboký příkop zalilo moře, v době míru se příkop zase zasypával. Město samo je pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení jedním z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii.
Šibenik cca 48 km - mnoho vynikajících památek. Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Vransko jezero cca 8,5 km - největší původně sladkovodní jezero (vzheldem k propojení s mořem, je chuť vody lehce slaná) v Chorvatsku. Vzniklo zaplavením krasového polje podzemními vodami. Jezero je proslulé bohatstvím ryb (kapři, štiky, úhoři aj.). V místní restauraci u jezera lze zakoupit povolenku k rybolovu (rybářský lístek) na jeden den nebo na delší dobu.

doprava autobusem z celé ČR
2.190 Kč / os.1.990 Kč / děti do 12 let

foto poskytla tzo Biograd na moru

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Pepe 14 490 Kč 420 m BS ano ne ano ne
Camping Diana a Mia - 200 m BS ne ne ne ne
Dům Adelheid**** 11 800 Kč 80 m BS ne ne ne ne
Dům Mirko 7 090 Kč 80 m BS ne ne ne ne
Dům Slavica 7 250 Kč 500 m BS ne ne ne ne
Dům Zdenka 10 500 Kč 600 m BS ne ne ne ne
Hotel Albamaris *** 4 090 Kč 300 m HB ne ano ano ne
Hotel Ilirija**** - 150 m HB ne ne ne ano
Hotel San Antonio*** 5 460 Kč 150 m BB ne ne ne ne
Kemp Park Soline - 0 m BS ne ne ne ne
Pension Gašpar - apartmány 10 090 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Pension Gašpar - pokoje 7 290 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Pension Jelena 4 266 Kč 400 m HB ano ne ano ne
Pension Komfort Mai Mare 6 290 Kč 150 m BB ano ne ano ne
Privátní apartmány Biograd na Moru 7 090 Kč 100 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account