cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Pula je největší a nejvýznamnější město na poloostrově Istria, je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kdo se chtějí o dovolené bavit.
Pro své významné kulturní pamětihodnosti, zejména z antické doby, je Pula cílem výletů. Konají se zde významné kulturní festivaly.

moře a pláže
Zdejší pobřeží je i na jadranské poměry mimořádně členité. Pláže tvoří většinou veliké skalní plotny, doplněné podle potřeby betonovými plošinami, značná část pláží je kamenitá a štěrková.

sport a zábava
Pula má dobré podmínky pro vodní sporty (potápění, podmořský rybolov, vodní lyžování atd.). Dále je k dispozici hřiště pro tenis, golf, fotbal, malou kopanou, volejbal vč. plážového, házenou, košíkovou, squash, minigolf. haly pro bowling, paraglidingu, cyklistické trasy, dvě fotbalová hřiště, víceúčelová sportovní hala. Středisko je vhodné pro trénink sportovců atletických, fotbalových a jiných sportovních klubů. Všude jsou půjčovny sportovních potřeb.
V Pule jsou restaurace, bary, cukrárny, obchody, diskotéky a diskoterasy, vinné sklípky, kasino, pravidelně se konají koncerty anebo promítají filmy, časé jsou také různé festivaly.

historické památky Puly
Amfiteátr (místně zvaný Arena) z 1. stol. je pátý nejzachovalejší v Evropě a pokládá se po římském koloseu za nejvelkolepější stavbu svého druhu na světě. Pojal 23 tis. diváků. Benátčané jej po dobytí Puly zdevastovali a proměnili ve zdroj stavebního materiálu pro stavby svých paláců a veřejných budov v Benátkách. Dnes je amfiteátr dějištěm řady festivalů, kulturních i zábavních akcí. V podzemních prostorách je muzeum pěstování olivovníků a zpracování oliv s exponáty i z římské doby.
Herkulova brána (Porta Herculea - Herkulova vrata) z 1. stol. př. Kr. (součást římského opevnění).
Dvojitá brána (Porta Gemina - Dvojna vrata) z 2. stol. (součást římského opevnění, vchod do Archeologického muzea Istrie).
Pozůstatky římského divadla z 2. stol. na pahorku nad městem.
Pula, Sergiův oblouk
Triumfální oblouk rodiny Sergiů (Slavoluk Sergijevaca - Slavoluk obitelji Sergi) z 1. stol., bohatě zdobený, původně součást Zlaté brány (Porta Aurea, dnes místně zkomoleno na Portarata). Zlatá brána byla v 19. stol. zbořena. Oblouk Sergiů však zůstal zachován a bývá nyní mylně nazýván Zlatou branou.
Římská mozaika (Rimski mozaik) ve spleti uliček odbočujících z ulice Sergijevaca, cesta značena šipkami. Je to původní římská podlahová mozaika (69 m2) z některé římské vily, objevena v r. 1959 na dvorku obytného domu. Mozaika je plně restaurována a konzervována. Přístup je volný.
Augustův chrám (Augustov hram) na někdejším fóru (dnešní náměstí též nazváno Forum), z 1. stol., zasvěcený kultu Augusta a Romy; dnes lapidarium a muzeum římských soch.
Dianin chrám tamtéž, ve 13. stol. do něho zabudována radnice (vijećnica), chrám je při pohledu zezadu dobře patrný.

foto istra hr

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apt. komplex Horizont & Splendid 940 Kč 100 m BS ano ano ano ano
Hotel Centinera*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Park Plaza Arena - 100 m AI ne ne ne ne
Hotel Park Plaza Histria**** - 50 m HB ne ano ne ne
Mobile home Stoja 6 390 Kč 100 m BS ne ne ne ne
Privátní apartmány Pješčana Uvala 7 890 Kč 100 m BS ne ne ne ne
Privátní apartmány Pula*** 6 890 Kč 300 m BS ne ne ne ano
Vila Andrea - 4000 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account