cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Ostrov Korčula skrývá velké množství zajímavých zákoutí. Ve městě Korčula se narodil známý dobrodruh Marco Polo. Nachází se zde i zchátralý starý dům, ve kterém se tento cestovatel narodil. Dům je již městem odkoupený a plánují zde vystavět muzeum, aby připomínka Marca Pola, jeho legend a dobrodružství byla co nejdůstojnější, jakožto jedno z největších lákadel této destinace.

Samotné město Korčula tvoří přes 250 domů a paláců vystavěných hlavně v gotickém, renesančním a barokním stylu. K zajímavým budovám se zde řadí Opatský palác s klenotnicí, včetně spousty obrazů a soch, a dále palác Gabrielisů s městským muzeem, ve kterém jsou zajímavé především sbírky s námořní tématikou.

Další zajímavostí města Korčuny je, jak jej jejich dávní stavitelé postavili, především půdorys města, který připomíná rybí kostru. Dále pak to, že ulice na severozápadě jsou uskupeny tak, že jimi může profukovat mořský vítr mistral, tím město čistí a osvěžuje. Korčunu obklopují hradby a zpevňující věže, vybudované ve 14. století. V těchto prostorách můžete v turistické sezóně zažít rytířský tanec moreška. Tento původně středomořský tanec můžete shlédnout pouze na Korčule, kde se stal její atrakcí. Nejočekávanější představení se pravidelně objevuje 29. 7. na svátek svatého Teodora, který je patronem tohoto města.

Největší město a zároveň nejstarší obydlené místo na ostrově je Vela Luka. V jedné z jeskyň Vela špilja zde archeologové nalezli kosterní pozůstatky z doby kamenné. Díky dobré akustice slouží tato jeskyně i jako koncertní síň.

Severní pobřeží ostrova je málo osídlené až na výjimku města Prigradica, které v minulosti sloužilo jako přístav a v časech krize odtud odplouvali emigranti za štěstím. Nyní zde z minulosti zbyly jen zrezivělé půlmetrové železné sloupky k přivazování lan kotvících lodí.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Bon Repos - 100 m BS ne ne ne ano
Dům Borovina - 25 m BS ne ne ne ano
Dům Martina - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Mirjana*** - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Peric - 100 m BS ne ne ne ne
Hotel Adria*** - 0 m AI ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account