cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Sirolo, klenot riviéry del Conero, je vesnice se starobylým centrem a terasovitě uspořádanými domky, které dělí síť ulic dlážděných kočičími hlavami. Hlavní náměstí, Pizza Veneto, se nachází na vrcholu útesu a je odtud nádherný výhled na pobřeží a Monte Conero. Na náměstí se nachází řada barů a gelaterie, kde se prodává výborná zmrzlina.
Sirolo získalo před několika lety modrou vlajku udělovanou za čistotu moře a v roce 2000 byla místní pláž jednou z deseti pláží, které získaly ocenění „zlaté palmy“ za neznečištěné pobřežní vody.
Sirolo doporučujeme všem, kteří chtějí prožít klidnější dovolenou s možností sportovního vyžití a trekingu a všem, kteří svou dovolenou netráví jen na pláži.

moře a pláže
Sirolo se nachází 800 m od pláží, kterou jsou převážně oblázkové nebo štěrkové s kameny a útesy. Symbolem riviéry del Conero jsou dva útesy vyčnívající z moře „Dvojčata“.
Nádherné pláže, skály, jeskyně, bílé útesy vyčnívající tu a tam z bujné zelené vegetace, zrcadlící se v moři, dělají ze Sirola místo vhodné zejména pro ty, kteří hledají čistou, nepoškozenou a nádhernou přírodu.

kam na výlet?
strhující pobřeží a řada maličkých zátok na úpatí Monte Conero mezi vesnicemi Portonovo a Sirolo se nejlépe prozkoumávají lodí, které odplouvají z obou přístavů. Můžete si prohlédnout celé pobřeží nebo požádat o vysazení někde cestou a užít si několik hodin koupání (zpáteční cesta lodí cca 10 €).
Monte Conero je domovem vína Rosso Conero, které se lisuje ze stejných hroznů Montepulciano jako víno Chianti, i když je méně známé než jeho toskánský rival.
Portonovo
nachází se 11 km od Ancony. Dominantou městečka je napoleonská pevnost. Třebaže se oblázkové pláže v létě zaplní turisty, okolní scenérie je nepřekonatelná a počet návštěvníků se naprosto nedá srovnat s davy v Sirolu a Numaně. Nad pláží, na konci oleandry lemované stezky, se tyčí krásný románský kostel Santa Maria. Milovníkům výletů doporučujeme stezku přes Monte Conero do Sirola (i když je stezka pěkná, jedná se o příkré a složité stoupání).
Numana
Numana je malý přístav s rozlehlou oblázkovou pláží. Je mnohem rozvinutější než Sirolo a turisté sem míří především proto, že odtud vyplouvá loď k pobřežním ostrůvkům Due Sorelle. Městečko má také jednu zajímavost, a tou je muzeum. Zde najdete artefakty ze sedmého století př.K r., kdy byla oblast mezi Senigálií a Pesarem osídlena kmenem Piceniů.
Loreto
patří mezi nejoblíbenější poutní místo v Itálii, které za svou existenci vděčí jedné z neskutečných pověstí katolické církve.
Madonna z Loreta měla řadu obdivovatelů jako např.: Lindbergh (měl s sebou její obrázek při historickém přeletu Atlantiku; medailon s jejím portrétem doprovázel i posádku Apolla 9; Galileo byl dalším z jejich obdivovatelů.
Recanati a Porto Recanati
Recanati je rodištěm spisovatele 19. století Giacoma Leopardiho a pokud chcete poznat místa, která ve svých básních popsal, tak jej určitě navštivte.
Ancona
najdete zde několik pamětihodností, ale především je Ancona největším přístavem jadranského pobřeží, odkud vyjíždějí trajekty do Řecka a Chorvatska. Pokud Anconu navštívíte, tak nezapomeňte shlédnout: Lazzaretto ve tvaru pětiúhelníku, římský oblouk Arco di Traiano, který byl postaven na počest císaře Trajána; za ním se nachází Arco Clementino, architektonická samochvála papeže Klimenta XII.; románský dóm, románský kostel Santa Maria della Piazza, kostel San Francesco delle Scale…

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Village Camping Riviera - 600 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account