cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Campomarino Lido
Campomarino Lido
 
Campomarino Lido je jaderské letovisko nazývané perlou pobřeží Molise, což je malý region vklíněný mezi Abruzzo na severu a Apulii na jihu. Jen pár kilometrů dále na jih začíná poloostrov Gargano, patřící již Apulii. Se severněji položenou Palmovou riviéru má Campomarino Lido společné palmy lemující pobřeží. Se sousedním Garganem pak Campomarino Lido sdílí obdobný charakter moře a je stejně výhodnou základnou pro nesmírně populární výlety lodí na souostroví Tremiti s jejich čarokrásným mořem. Výhodná je však poloha Campomarina Lida i pro výlety do vnitrozemí Molise, českými turisty zatím jen málo prozkoumaného kraje velmi bohatého na přírodní krásy, neboť nabízí atraktivní hory i moře zároveň.

Pobřeží Molise o délce 35 km je poměrně homogenní, vystupuje z něj jen skalnatý útes, na němž stojí hlavní přímořské středisko Termoli, ležící jen 7 km od Campomarino Lido. K Termoli také neodmyslitelně patří jeho přístav, jediný v regionu Molise, který založili již staří Římané. Dominantou historického centra, nacházejícího se na mysu vybíhajícím do moře, je hrad Castello Svevo postavený Normany a románská katedrála Svatého Bassa, patrona města.

Campomarino Lido je středisko vhodné pro rodinnou dovolenou strávenou ve znamení klidu a relaxu, přičemž možnosti sportovního i nákupního vyžití zde dozajista neabsentují. Podél pláží se táhne dlouhá ulice Lungomare s mnoha obchody, bary, pizzeriemi, kavárnami, diskotékami a restauracemi, kde můžete vychutnat místní kulinářské speciality, zejména rybí, třeba i s výhledem na azurově čisté moře. Večerní zábavu a programy pro děti naleznete na náměstí Piazza Giovanni Falcone. Vrcholem sezóny je, jako všude v Itálii, srpen. Vyplatí se zajet 15.8. na svátek Ferragosto do Termoli, kde se odhrává velkolepá slavnost Incendio del Castello, tedy zapálení hradu. Obyvatelé města navléknou dobové kostýmy, rozdělí se do dvou skupin a simulují napadení hradu Turky. Jedna polovina hrad dobývá a druhá část jej brání. Podívaná vrcholí obrovským ohňostrojem. Naopak na okrajích sezóny oplývá Campomarino Lido značným klidem.

Na rozdíl od moderního pobřežního Lida je staré městečko Campomarino položeno na útesu nad mořem. Krom křivolakých starých ulic zde můžeme obdivovat i nástěnné malby, tzv. murales.

Po celém pobřeží Molise můžete odivovat trabucchi, originální a starobylé rybářské domky postavené na kůlech nad mořem. Z nich jsou do vody pomocí důmyslné konstrukce již po staletí spouštěny sítě na lov ryb.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Mara - 0 m HB ne ne ne ano
Park Hotel Aloha - 200 m FB ano ne ne ne
Rezidence Acquario club - 200 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account