cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Cervia / Lido di Savio Přejít k nabídce ubytování

Cervia je město starověkého původu s 28 tisíci obyvateli ležící na pobřeží Jaderského moře v kraji Emilia Romagna v provincii Ravenna severně od Rimini. Ve své Božské komedii ji zmiňuje již Dante Alighieri. Název města dle legendy pochází od arcibiskupa z Lodi, který při procházce zdejšími lesy narazil na jelena (italsky cervo), jenž před ním na znamení úcty poklekl. Dnes vděčí Cervia svému věhlasu jednoho z nejprestižnějších míst na Jaderské riviéře především písčitým plážím s jemným pískem a čistému moři. Nejznámější částí města, kde se koncentruje letní prázdninový život a též nejlepší hotely a restaurace, je Milano Marittima, tedy v překladu přímořský Milán. Jak název evokuje, vděčí tato městská část za své pojmenování Miláňanům, kteří sem již od počátku 20. století s oblibou jezdili a nadále jezdí trávit své dovolené, a to včetně celebrit, jako jsou dnes hráči milánských fotbalových velkoklubů, například Filippo a Simone Inzaghi, Gianluca Zambrotta nebo Christian Vieri. Ve městě tak naleznete krásné vily, parky a zahrady, které vytvářejí malebnou atmosféru letoviska. Turistické rezidence se bez problémů začlenily do okolní krásné přírody a Milano Marittima je dnes skutečným příkladem dokonalého zahradního města. Všudypřítomné borovice poskytují příjemný stín pro procházky po městečku. 30 hektarů lesa přiléhajícího k Cervii je chráněno jako přírodní park, kam se můžete vydat po naučné stezce za pozorováním typické pobřežní flóry a fauny. Zdejší čisté moře pak přímo vybízí ke koupání nebo k provozování vodních sportů.

Historicky se zdejší obyvatelstvo zabývalo zemědělstvím, rybolovem a výrobou soli. A právě tzv. saliny, z nichž získávali sůl již staří Etruskové, a jež jsou díky své historické hodnotě chráněnou kulturní památkou, si můžeme u Cervie prohlédnout. V místním Solném muzeu se dozvíte vše o výrobě soli, nachází se zde i unikátní solný krystal vážící 15 kg.

Milano Marittima však samozřejmě nabízí i bujarý noční život. Můžete navštívit jak četné bary a hospůdky, tak i diskotéky a herny, nebo si zajít na klidnou večeři do jedné z mnoha zdejších vyhlášených restaurací.

Cervia i Milano Marittima jsou též vynikajícími východisky pro zajímavé výlety do okolí. Milovníci klidu a romantiky mohou navštívit některou z okolních vesniček, jež nabízejí krásné a také oproti rušnému Milanu Marittima podstatně klidnější pláže. Velmi pohodlně je z Cervie dostupná apeninská hora Monte Titano s miniaturní republikou San Marino, snadno autem či vlakem do půlhodiny dojedete do Rimini, nejrušnějšího přímořského letoviska Adriatické riviéry, do Cesenatica s přístavem od Leonarda da Vinci, nebo na opačnou stranu, tedy na sever, do Ravenny, pokladnice byzantské kultury.

Vydat se však také můžete na procházku do historického centra Cervie. Zde se nacházejí četné kostely svědčící o bohaté historii města. Z množství zde konaných kulturních a společenských akcí je nutno zmínit ohňostroj, který se v Milano Marittima koná každoročně 10. srpna na počest sv. Vavřince (San Lorenzo).

Zdejší infrastruktura je nesmírně bohatá a rozvinutá - například nejvyhlášenější zábavní park Jaderského pobřeží, Mirabilandia, se nachází jen pár kilometrů od Cervie. Bohaté možnosti sportu a zábavy skýtají i zdejší velmi dobře udržované soukromé pláže.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Athena 10 990 Kč 150 m FB ano ne ano ne
Hotel Tania 6 490 Kč 100 m HB ano ne ano ne
Hotel Adler**** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Concord Lido di Savio*** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Genzianella*** - 100 m AI ne ne ne ano
Hotel King Marte*** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Levante sul Mare*** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Lungomare Cervia*** - 0 m BB ne ne ne ano
Hotel Reno*** - 70 m HB ne ne ne ano
Residence Moderno 10 190 Kč 10 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account