cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Lazio – atraktivní okolí „věčného města“ Říma
Region Lazio (latinsky Latium, od starověkého kmene Latinů, kteří zde sídlili) sousedí s Toskánskem, Umbrií, Abruzzem, Molise, Kampánií a Tyrhenským mořem. Oblast má rozlohu 17 208 km?, 5,6 miliónu obyvatel a sestává z pěti provincií. Lazio obklopuje italskou metropoli - „věčné město“ Řím (jež je i jejím hlavním městem) a sídlo papeže – Vatikán. Oba světoznámé turistické cíle jsou také velkým lákadlem návštěvníků mířících sem za účelem ryze rekreačním, tedy za dovolenou u moře. Ale i okolí Říma, včetně pobřežních oblastí Tyrhénského moře, zaujme turisty množstvím památek nejen antických a středověkých, ale dokonce i stopami původních obyvatel – Etrusků, zejména v podobě jejich pohřebišť. Z turistických cílů Lazia za hranicemi města Říma lze jmenovat třeba města Anagni, Cerveteri, Ostia, Palestrina, Sperlonga, Targuinia, Terracina, Tivoli, Viterbo nebo jezera Bolsena a Bracciano.

Anzio a Tor San Lorenzo – oblíbená letoviska u Tyrhénského moře jižně od Říma

Anzio a Tor San Lorenzo patří mezi nejoblíbenější letoviska středoitalského regionu Lazio, jsou situována 50-60 km jižně od Říma na pobřeží Tyrhénského moře. Jejich výhodou je velmi pohodlné silniční i železniční spojení s Římem.

Tor San Lorenzo – široké písečné pláže a residenční zóna pod tisíciletou věží
Tor San Lorenzo je administrativní součástí městečka Ardea, leží pod stejnojmennou věží (Tor neboli torre = italsky věž), jež patří mezi nejstarší obranné věže regionu Lazio. První zmínka o ní pochází již z roku 1074, kdy ji cituje bula papeže Řehoře VII. mezi majetky římské baziliky Sv. Pavla. Věž utrpěla značné škody bombardováním za 2. světové války. Dnes je Tor San Lorenzo populární a rychle rostoucí rezidenční zónou, jež za svůj rozmach vděčí jednak touze Římanů po odpočinku na čerstvém vzduchu, jednak poptávce z řad cizinců. Tor San Lorenzo leží v rovinaté krajině a disponuje širokou pláží z jemného světlého písku.

Anzio – pláž s Modrou vlajkou v letovisku pohnuté historie
Anzio je přímořské letovisko, jež bylo za 2. světové války z velké části poničeno. Právě rok 1944, kdy se zde vylodila spojenecká vojska (bitva u Anzia je považována za jednu z rozhodujících bitev 2. světové války), připomíná nedaleký britský vojenský hřbitov. Pohřebiště amerických vojáků se nachází poblíž města Nettuno (cca 10 km od Anzia). 8 kilometrů severně od Anzia se nachází přírodní park se sirnými prameny a další středověká věž, zvaná Tor Caldara. Podél zdejšího pobřeží se nalézá řada římských vil, mezi nimi i Domus Neroniana, jež byla identifikována jako rezidence nechvalně proslulého císaře Nera. Anzio má pláž z jemného písku lemovanou skalami, jež se může pochlubit Modrou vlajkou udělenou za čistotu vody i kvalitu poskytovaných služeb.

Moře a pláže:
Pláže na pobřeží Tyrhénského moře v regionu Lazio jsou takřka výhradně písčité, ovšem častým jevem jsou sopečné příměsi v písku, jež opticky působí dojmem „špinavosti“ písku. Voda bývá občas díky jemným částečkám písku zdánlivě zakalená, biologicky i chemicky je však čistá. Vstup do moře je zpravidla pozvolný, vhodný pro děti i neplavce, absentují zde jakákoli rizika, v moři se nevyskytují nebezpeční živočichové.

Tor San Lorenzo disponuje plochým pobřežím a širokou pláží z jemného světlého písku. Anzio má pláž naopak lemovanou skalami, je však též tvořena jemným pískem a může se pochlubit Modrou vlajkou udělenou za svou čistotu.

Obě střediska disponují jak plážemi placenými, jež poskytují celou řadu služeb, tak i plážemi volnými, bezplatnými, bez jakéhokoliv servisu.

 


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Antium 9 730 Kč 10 m HB ano ne ano ne
Hotel Grand Dei Cesari - 0 m HB ne ne ne ne
Villaggio Onda 9 730 Kč 200 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account