cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Ischia
Ischia
Ischia
 
Ostrov plný vůní a zeleně, úrodné vinice a citrusové háje, starobylá městečka rozesetá po úbočí sopky Monte Epomeo, krásné písčité i romanticky divoké pláže, ale především hřejivé slunce a zázračné termální prameny - to je Ischia. Kouzelný ostrov, jehož břehy omývá Tyrhénské moře a krátká vzdálenost jej odděluje od Neapole a známého ostrova Capri. Ischia je jediné místo na světě, kde člověk společně s přírodou vytvořili krásu, která vrací sílu a dává chuť žít.

Ischia má mezi všemi turistickými cíli zcela výsadní postavení. Lidé si sem jezdí léčit znavená těla a vzhledem ke kráse ostrova i osvěžit duši. Četné minerální prameny dokáží zázraky a pokud není k dispozici více času stačí i týden strávený na Ischii.Vulkanický původ ostrova vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerál-ních pramenů. Další pozůstatky vulkanické činnosti jsou stále k vidění na mnoha místech Ischie a jejího okolí. Jsou to např. fumaroly, gejzíry, přírodní parní lázně, horký písek, termální prameny vyvěrající přímo na plážích nebo do moře a v neposlední řadě fango – léčivé bahno.Na ostrově vyvěrá více než 100 pramenů. Mezi nejznámější patří: Gurgitello, Rita, Santa Restituta, Citara, Castaldi, Castiglione, Cavascura, Olmitello, Nitrodi, Buceto. Z těchto pramenů jsou zásobena lázeňská zařízení, kterých se na ostrově nachází několik. Prameny působí blahodárně na pohybové ústrojí, kožní problémy, bronchitidu, gynekologické problémy a nemoci vzniklé z chladu a řadu dalších neduhů. Mnoho místních hotelů nabízí nejrůznější léčebné procedury.

Bahenní zábaly
Po povinné lékařské prohlídce za poplatek u místního specializovaného lékaře (v každém hotelu i lázních, poskytujících léčebné procedury - viz. ikona) můžete absolvovat bahenní zábaly (celkové nebo na konkrétní postižená místa). V případě, že Váš zdravotní stav neumožňuje absolvování bahenních zábalů (srdeční choroby,vysoký tlak apod.) může lékař doporučit jinou proceduru.

Ozdravné koupele
Všechny termální i minerální prameny jsou v každém případě léčivé a mají blahodárný účinek na lidský organismus. Koupáním v nich se do těla pokožkou vstřebává množství minerálních prvků, příznivě působících na zdraví člověka. Se stoupající teplotou stoupá i radioaktivita těchto pramenů. Proto platí hned několik pravidel, která by se měla dodržovat. Ve vnitřních termál-ních bazénech, kde se teplota minerální vody pohybuje mezi 35°C a 40°C, se doporučuje strávit maximálně 15 minut. Tuto proceduru můžete opakovat několikrát denně dle vlastních zdravotních možností nebo po domluvěs doktorem či personálem. Dále se nedoporučuje potápění v termálních bazénech. Minerální složení vody vytváří ve středním uchu podmínky pro tvoření různých bolestivých zánětů. Většina hotelů a termálních parků požaduje od klientů během koupaní v bazénech pokrývku hlavy (např. koupací čepice, čepice s kšiltem, šátek, klobouček, apod.). Koupání v termálních bazénech se nedoporučuje dětem do 13 let, těhotným, lidem se srdečními chorobami, problémy žil a krevníhotlaku. Těmto klientům a rodinám s dětmi rádi doporučíme pobyt v některém hotelu s minerálními a sladkovodními bazény. Využívání termálních a minerálních bazénů u hotelů je zdarma. V horkých letních měsících některé hotely vypouštějí z bezpečnostních důvodů vnitřní termální bazény.

pozn.:
minerální- chladný léčivý pramen o teplotě cca 20 - 25°C (zdroj z hloubky cca 60m),
termální - přirozeně teplý minerální pramen o teplotě cca 28°C a více (zdroj z hloubky cca 60 - 350m).

Inhalace
Při nemocech dýchacího ústrojí (astma, bronchitida) se doporučují inhalace. Vdechujete páru, odpařující se z minerálních pramenů. Absolvování inhalace je rovněž podmíněno lékařskou prohlídkou za poplatek.

Další léčebné a kosmetické procedury
Mezi další procedury patří např. pleťové masky, kosmetické a léčebné masáže nebo rehabilitační cvičení pod dohledem kvalifi kovaného personálu. Veškeré léčebné a kosmetické služby jsou za poplatek.

TERMÁLNÍ LÁZNĚ
Poseidonovy zahrady - Forio - www.giardiniposeidon.it - vstup cca 28 €/den
Největší termální park ostrova rozkládající se v zálivu Citara u stejnojmenné pláže. Je zde k dispozici 25 bazénů s termální, minerální, mořskoua sladkou vodou o různé teplotě od 25°C do 40°C. Dále je možno využít Kneippovy lázně, Japonské lázně, římská křesla, sauny, léčebné a kosmetické centrum, apod.. Ozdravné koupele můžete kombinovat s pobytemu moře na soukromé pláži parku.

Afroditiny a Apollonovy zahrady - Sant’Angelo -www.hotelmiramare.it- vstup cca 25€/den
Tropical - Sant’Angelo - www.parco-tropical.com - vstup cca 22€ /den
Negombo - Lacco Ameno - www.negombo.it - vstup cca 31€/den
Castiglione - Casamicciola - www.termecastiglione.it - vstup cca 25€/den
Eden - Ischia Ponte - www.ilgiardinoeden.it - vstup cca 20€/den
Cava Scura - Maronti - www.cavascura.it - platí se pouze procedury
Nitrodi - Barano - platí se pouze procedu

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Alexander Terme**** - 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Aurora Terme**** - 700 m HB ne ne ne ano
Hotel Citara*** - 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Galidon Terme*** - 1000 m HB ne ne ne ne
Hotel La Pergola Terme***+ - 1000 m HB ne ne ne ne
Hotel Royal Palm & San Marco***+ - 500 m HB ne ne ne ano
Hotel San Lorenzo**** 7 290 Kč 600 m HB ne ano ano ano
Hotel Tritone Terme**** 7 490 Kč 0 m HB ne ano ano ne
Park Hotel La Villa**** - 150 m HB ne ne ne ne
Residence Vila Marinú 9 990 Kč 800 m BS ne ano ano ne
Tramonto d´Oro**** 4 690 Kč 1000 m HB ne ano ano ne
Villa Al Parco 3 990 Kč 500 m HB ne ano ano ne
kontakt facebook aacount google plus account