cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Grado je historický přístav již z období římského impéria. Bylo přístavem dříve slavného a nedalekého města Aquilea. Dnes je toto lázeňské město na ostrově již spojeno s pevninou hrází, která Vás dovede až do samého nádherného centra města tvořeným malebnými náměstíčky a úzkými uličkami. Do centra zasahuje i kanál, takže při procházkách městem nebo při posezení v restauracích, barech a pizzerií se můžete opájet krásami starého města, plachetnicemi a loděmi zakotvenými přímo v centru města.

moře a pláže
pláže jsou zde písčité a s pozvolným sestupem do moře vhodné tedy i pro rodiny s dětmi nebo neplavce. Zdejší moře bývá poklidné, není však vhodné pro potápění. Hlavní pláž v Gradu se řadí mezi ty nejhezčí na jadranském pobřeží Itálie. V některých částech letoviska (zejména v zónách mimo placené pláže, kam je uměle navážen písek) se z důvodu blízkosti laguny nachází na dně i neobvyklé černé bahno s příměsí síry a s léčebnými účinky, díky němuž používá oblast Grada lázeňský statut. Můžete si zde tak dopřát bahenní koupele a udělat tak něco pro své zdraví, a to zcela zdarma. Sirnaté vody Grada s příměsí jódu se používají i pro inhalaci, takže i pouhé plavání v Gradu je bezesporu zdravější než v jiných letoviscích. Ideální a lékaři doporučovaná je kombinace bahenní lázně trvající 20 až 25 minut s plaváním v moři po dobu 10-15 minut.
Pláže jsou zde placené i neplacené, přičemž ty neplacené se nacházejí na západním konci městečka. Na volné pláže je vstup zdarma, můžete si tam cokoli přinést, ale nejsou upravovány a nemají sociální zařízení.

Na placených plážích jsou WC a sprchy, pro děti prolézačky, kolotoče, velké prostory věnované animacím, hry, bary a vše potřebné pro strávení poklidné dovolené.
Zkrátka nepřijdou ani majitelé domácích mazlíčků. V Gradu je totiž vyhrazena pláž čtyřnohým miláčkům - Lido di Fido.
Stejně jako Bibione a Lignano se i Grado může pyšnit pečetí kvality tzv. „Bandiera Blu“, což je potvrzení kvality a čistoty moře, čistých a udržovaných pláží.

sport, zábava a volný čas

golfový klub, tenisové kurty, minigolf, cyklostezky – Grado je cílovým bodem nejslavnější evropské dálkové cyklostezky Alpe Adria Radweg, jež spojuje rakouský Salzburg právě s italským letoviskem Grado. Jde o trasu bez automobilového provozu a s nádhernými scenériemi v okolí celé trasy. Na 420 kilometrech ze Salzburgu do Grada nenarazíte na žádný zásadnější bezpečnostní problém – vyhrazeno je zde pouze pro cyklisty, bez aut; aquapark Grado, nacházející se u hlavní pláže letoviska, poskytuje zábavu pro malé i velké. Najdete tu tobogán, bazén s mořskou vodou, promasírovat si v něm můžete tělo hydromasáží či vodopády, zacvičit si aqua aerobik, děti tu najdou trampolíny, animace a jistě si rády zařádí také v bazénu. Osvěžit se pak můžete v baru přímo v bazénu.

tipy na výlet
Aquaparky: kromě aquaparku Grado se v okolí nachází také další vodní parky se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů například ve střediscích Caorle/ Lignano/ Lido di Jesolo.
Benátky: lodí od € 20,-/ osoba, pro individuální dopravu autem - parkovné cca € 20,-/ auto.
lodní výlety: Caorle - lodní výlet po říční laguně s návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou ryb, odjezd dvakrát denně z rybářského přístavu v Caorle. Cena od € 10,-/ osoba. Lido di Jesolo - Benátky a benátské ostrovy - cena od € 24,-/ osoba. Lignano - ze Sabbiadora lodní výlet na Mušličkový ostrov, do Grada - cena od € 10,- / osoba.
Portogruaro: typické severoitalské město se zachovalým středověkým centrem. Na okraji u dálnice velký obchodní dům.
Terst / Miramare: významný jadranský přístav s množstvím cenných památek. Nezapomeňte navštívit hlavní atrakci regionu - zámek Miramare (3,5 km severozápadně), který byl postaven na skalním výběžku nad mořem pro arcivévodu Maximiliána.
Padova: krásné město se cennými historickými stavbami. Po trase Benátky - Padova stojí za vidění honosné vily někdejší bohaté benátské aristokracie.
Trhy v regionu: pondělí - Lignano, Úterý - Bibione, Eraclea, Středa - Mestre, Latisana, Čtvrtek - Portogruaro, Pátek - Jesolo, Sobota - Caorle

Vzdálenost: Praha 741 km, Brno 657 km.
 

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmán Claudia 4 490 Kč 150 m BS ne ne ne ano
Apartmán Mirage 7 990 Kč 300 m BS ne ne ne ne
Apartmán Oscar 10 390 Kč 100 m BS ne ne ne ne
Apartmán Rosanna 7 390 Kč 50 m BS ne ne ne ne
Hotel Argentina 1 230 Kč 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Helvetia 9 490 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel Adriaco*** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Europa*** - 300 m HB ne ne ne ano
Privátní apartmány Grado 4 410 Kč 400 m BS ano ne ano ne
Residence Costa Azzura 12 490 Kč 100 m BS ano ne ano ne
Residence San Pietro D´Orio 11 490 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Residence Terme 10 990 Kč 150 m BS ano ne ano ne
Villaggio Belvedere Pineta 1 450 Kč 250 m BS ano ne ano ne
Villaggio Europa 2 830 Kč 400 m BS ano ne ne ne
Villaggio Ca Laguna - 700 m HB ne ne ne ano
Villaggio Punta Spin 12 290 Kč 500 m BS ne ne ne ano
Villaggio Turistico Europa***+ - 50 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account