cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Toskánsko patří bezesporu k nejhezčím italským regionům. Půvabná venkovská krajina se stále zelenými kopci, s vinicemi a olivovými háji, mezi kterými je tu a tam typická kamenná usedlost, vytváří spolu s krásnými písečnými plážemi tak půvabný obrázek, že si tuto krajinu musí zamilovat prostě každý. Není proto divu, že si tato oblast podmanila i známé světové osobnosti, které zde mají svá sídla a tráví v nich dovolenou.
Dnešní území Toskánska se zhruba kryje s územím antické Etrulie, která tu existovala v rozmezí 9. až 5. stol. př.n.l. Oblast sahá od hřebene Toskánských Apenin přes toskánskou vrchovinu až k pobřežnímu pásu Tyrhenského moře, kdysi bažinatého dnes úrodného. V hornaté části převažuje zemědělství, především vinohradnictví. Toskánsko je vlastí proslulého červeného vína Chianti. V srdci úchvatné idylické krajiny se choulí středověké vesnice, k nimž patří San Gimignano či Pienza. K nejnavštěvovanějším místům v regionu patří především střediska kultury jako je Florencie, Siena a Pisa.

Marina di Grosseto:  Menší oblíbené letovisko leží v čistém přírodním prostředí jižního Toskánska, cca 12 km od Grosseta a 70 km jihovýchodně od Piombina, uprostřed hustého piniového lesa. Má všechny předpoklady pro prožití hezké dovolené - pěknou písečnou pláž, bezpočet obchodů, restaurací, barů, tenisové kurty a také moderní dráhu pro kolečkové brusle. Letovisko je propojeno se sousední Principinou pěkným přírodním borovicovým parkem, ideálním pro procházky, jízdu na kole nebo jogging.

Principina a Mare:
Klidné letovisko s hustým borovicovým porostem leží u široké písečné, několik kilometrů dlouhé pláže. V jižní části na něj navazuje přírodní park dell’Uccellina, který připomíná rezervaci Camarque ve Francii. Pobyt doporučujeme těm, kteří mají rádi komorní atmosféru menšího letoviska a pěkné, čisté přírodní prostředí.

Marina di Bibbona:
Marina di Bibbona je menší klidnější letovisko ležící v krásném a čistém přírodním prostředí, v místech s hustými borovicovými lesy. Dovolenou podle svých představ zde prožijí ti, kteří netouží po ruchu velkých středisek, ale dávají přednost klidnějšímu místu a čistému přírodnímu prostředí. Pěkná přírodní písečná pláž má pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s nejmenšími dětmi.

Follonica:
Populární a živé městečko leží v širokém zálivu naproti ostrova Elba - z jedné strany leží přístav Piombino, ze kterého odplouvají lodě na Elbu, z druhé strany leží luxusní letovisko Punta Ala s nádhernými plážemi a borovicovými háji. Pláže Follonicy jsou písečné a okolní borovicové háje dosahují místy téměř až k moři.

Marina di Massa
: Marina di Massa leží v severní části Toskánska. Z jedné strany je obklopena mořem, z druhé strany Apuánskými Alpami. Je to oblast plná historických zajímavostí, je zde nespočet hradů, zámků, klášterů a pevností, ve vnitrozemí najdete půvabnou venkovskou krajinu s malebnými historickými městečky. Mezi největší zajímavosti této oblasti patří mramorové lomy, jejichž tradice sahá až do doby římské a které proslavil především Michelangelo, který jej používal pro své plastiky.

Kam na výlet?

Pisa: Pisa se nachází jen 12 km od moře, v 11. - 13.st. byla jednou z nejvýznamnějších námořních republik v Itálii, ovládající celé toskánské pobřeží, s politickým a obchodním vlivem od Korsiky přes Sardinii po Sicílii a až k Baleárským ostrovům. Nejvýznamnější kulturní památkou je dóm v románsko - pisánském stylu z let 1064 - 1118. Nejznámější je ale šikmá věž (Torre Pendente).
Provincie Massa Carrara: je územím, které nabízí dokonalou směs turistických atrakcí. Moře a pláže s jemným pískem - hory a mramorové lomy - zámky a muzea - lázně a jeskyně - kostely a staré čtvrtě - folklór a trekking - gastronomické pochoutky a prázdniny na farmě. Většina prázdninových ubytování a zábavních atrakcí je situována podél 10 km dlouhém Apuánském pobřeží (od Marina di Carrara k Cinquale), ale jen půl hodiny cesty autem z pobřeží, podél borovicových lesů, přes mírné kopce a vesnice, jedné odlišné od druhé přijedeme k Apuánským Alpám. Jedná se o hornatý řetězec, ze kterého byl vzácný mramor vytesáván už v románském období. Za Apuánií leží Lunigiana, kouzelné údolí bohaté na historii a tradice, o kterých vypovídá nespočet zámků, středověkých zděných vesnic, věží a pevností, kostelů a soch z doby 2000 let před Kristem.
Vinná cesta Colli di Candia a Lunigiana: Opustíme-li klidné pláže riviery a vyšplháme se na zelené kopce Candie, objevíme tak nespočet vinic, které rozšiřují lesknoucí se mramorové vrcholy Apuánských hor.Tato cesta, známá jako Vinná Cesta, je plná folklóru a tradicí, je také křižovatkou kultur a lidí, na hranici mezi Toskánskem a Ligurií. Následuje stezka starobylé Roman Via Francigena, podél které Apuánští Liguriané vyvinuli kulturu, která se nedotčená předávala po generace. Tato kultura se uchovala po mnoho let ve středověkých hradech, kostelech, dávaje tak modernímu turistovi možnost ochutnat naše prvotřídní vína a kuchyni a užít si tak přírodní a historické památky, které toto území nabízí.
Siena: Město je vystavěno okolo náměstí Piazza del Campo. Dominantou náměstí je Palazzo Pubblico, nádherná gotická stavba, k níž se v půlkruhu obracejí ostatní budovy, s věží Torre del Mangia. Nezapomeňte navštívit také sienský dóm (patří mezi nejkrásnější středověké stavby v Itálii). Siena je obklopena příjemnou kopcovitou krajinou s vinicemi, ve kterých se pěstují nejlepší italská vína Chianti a Brunello.
Grosseto: Město vzniklo ve středověku z malé pevnosti, která měla střežit silnici Via Aurelia - z Pisy do Říma. Za pozornost stojí dóm z r. 1294 a také muzeum d´Arte Sacra e d´Arte Maremma s nálezy z předhistorického období, především etruského a římského.
Castiglione d.a Pescala / Puntala: Castiglione je pěkné přímořské městečko se zajímavým historickým centrem. Luxusní letovisko a přístav soukromých jachet Punta Ala se nachází 10 km severně od Castiglione. Pyšní se překrásnými přírodními scenériemi s divokým pobřežím a borovicovými lesy sahajícími až k moři. Doporučujeme koupání u přírodních pláží podél cesty před příjezdem do Punta Ala.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Agroturistika - Fattoria La Torre 4 041 Kč 40000 m BB ano ne ne ne
Agroturistika Isola Verde - apartmány 1 854 Kč 1 m BS ano ne ne ne
Agroturistika Isola Verde - Hotel 1 233 Kč 1 m BB ano ne ne ne
Agroturistika Vigna La Corte 7 390 Kč 0 m BS ano ne ne ne
Aluna Resort 10 890 Kč 350 m BS ano ne ano ne
Antico Borgo Il Cardino 1 332 Kč 1 m BB ano ne ne ne
Antico Borghetto - 0 m BS ne ne ne ano
Apartmánové domy Vada - 500 m BS ne ne ne ne
Apartmány Marina Di Bibbona 6 590 Kč 1000 m BS ne ne ne ano
Apt. komplex Tenute di Badia 17 990 Kč 4 m BS ano ne ano ne
Apt. komplex Tirrenia 19 790 Kč 1700 m BS ano ne ano ne
Argentario Camping Village 1 480 Kč 100 m BS ano ne ne ne
Argentario Osa Resort - apartmány 1 480 Kč 1000 m BS ano ne ne ne
Argentario Osa Resort - hotel 1 140 Kč 1000 m BB ano ne ne ne
Argentario Osa Village 13 590 Kč 800 m BS ne ne ne ne
Camping Village Oasi 8 190 Kč 80 m BS ano ne ne ne
Camping Village Free Time*** - 800 m BS ne ne ne ne
Casa Elda - 500 m BS ne ne ne ne
Castello Di Montaio - 114000 m BS ne ne ne ano
Dům Casa L´Antenna - 1000 m BS ne ne ne ano
Dům Ranza - 0 m BS ne ne ne ano
Grand Hotel 1 575 Kč 100 m HB ano ne ne ne
Happy Camp Camping Village Park Albatros 600 Kč 1000 m BS ano ne ne ne
Hotel Baia del Sorriso 909 Kč 0 m BB ano ne ne ne
Hotel Borgo di Cortefreda 1 332 Kč 1 m BB ano ne ne ne
Hotel Gabrini 850 Kč 300 m BB ano ne ne ne
Hotel Le Colline 1 380 Kč 1 m BB ano ne ne ne
Hotel Lukas 4 590 Kč 50 m BB ano ne ne ne
Hotel Mercure Tirrenia Green Park 1 445 Kč 500 m BB ano ne ne ne
Hotel Pian dei Mucini 1 140 Kč 24000 m BB ano ne ne ne
Hotel Villa Flores 1 107 Kč 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Villa Ombrosa 1 251 Kč 100 m HB ne ne ne ne
Hotel Euromar*** - 200 m HB ne ne ne ano
Hotel Hermitage Marina di Bibbona**** - 800 m HB ne ne ne ano
Hotel La Bussola*** - 700 m HB ne ne ne ne
Hotel Riva Dei Cavalleggeri*** - 250 m BB ne ne ne ano
Hotel Tornese*** - 50 m HB ne ne ne ano
IL CARLOTTO - 0 m BS ne ne ne ano
Il Gabbiano Village 10 990 Kč 50 m BS ne ne ne ne
Kamenná vila Giulia - 0 m BS ne ne ne ano
Kamenné domky Gianneschi - 10000 m BS ne ne ne ne
Komplex Paradu Tuscany Resort 14 690 Kč 350 m BS ano ne ne ne
La Capraia - 0 m BS ne ne ne ano
Panství L´Oasi - 0 m BS ne ne ne ano
Park Hotel I Lecci 9 490 Kč 70 m HB ano ne ne ne
Pian Dei Mucini - apartmány 1 980 Kč 24000 m BS ano ne ne ne
Privátní apartmány Cecina Mare - 100 m BS ne ne ne ne
Privátní apartmány San Vincenzo - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Borgo Valmarina 432 Kč 600 m BS ano ne ne ne
Residence Mediterraneo 450 Kč 10 m BS ano ne ano ne
Residence Habitat - 300 m BS ne ne ne ne
Residence La Buca Del Gatto***+ - 500 m HB ne ne ne ne
Residence Le Poste - 700 m BS ne ne ne ne
Residence Marina Del Forte - 700 m BS ne ne ne ne
Residence Palazzeta - 200 m BS ne ne ne ne
Residence Principi di Piemonte - 0 m BS ne ne ne ano
Residence Roberta - 300 m BS ne ne ne ano
Resort Poggio all´Agnello 1 566 Kč 2500 m BS ano ne ne ne
Rezidence Blu Maremma - 250 m BS ne ne ne ano
Rezidence Giuseppina 11 620 Kč 100 m BS ne ne ne ano
Rezidence La Marina 9 390 Kč 900 m BS ne ne ne ne
Rezidence Marina di Massa 6 590 Kč 1000 m BS ne ne ne ano
Rezidence Mediterraneo 5 690 Kč 0 m BS ne ne ne ne
Rezidence Miramare 10 290 Kč 50 m BS ne ne ne ano
Rezidence Villa Marina - 200 m BS ne ne ne ne
Rodinný dům Molino a Fuoco - 200 m BS ne ne ne ne
Vila Ombrosa*** - 50 m HB ne ne ne ne
Villaggio Club Cecina 12 990 Kč 0 m BS ne ne ne ano
Villaggio Il Girasole 4 596 Kč 600 m BS ne ne ne ano
Villaggio Riva - 500 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account