cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na oblíbené nabídky:

A_Slovinsko_Hotel_Ville_PArk_Portoro__.jpg

A_Slovinsko_Kranjska_Gora_Hotel___pik.jpg

A_Slovinsko_pozn__vac___z__jezdy.jpg

A_Slovinsko_Rafting_na_So__i.jpg
**************************************************************************************************************

OBECNÉ INFORMACE SLOVINSKO
Slovinsko.jpgSlovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a hlavně ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou.

Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Jeho severní část zasahuje do jižních Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie. Díky této poloze je na pobřeží Slovinska středozemní podnebí s krásným teplým slunečným počasím. Severní alpská oblast se pyšní alpským podnebím a počasím vhodným pro lyžování a na východě je podnebí kontinentální. Slovinské pobřeží je dlouhé 47 km a velmi půvabné. A je to právě část Istrijského poloostrova, kam řada Čechů míří každoročně na dovolenou.
 
Slovinsko můžeme více než kteroukoliv jinou zemi označit jako „ termální ráj“. Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodně země, kde nalezneme spoustu lázní. Jejich vybavení a wellness programy nás přivedou k úžasu nad vší tou krásou a mocí přírody. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí a stojí je za to navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.

Jako letoviska jsou využívány hlavně Isola a Portorož. Cestou k moři doporučujeme malou přestávku v Lipici, kde dodnes chovají pýchu Slovinska, známé bílé lipicány. Na cestě k pobřeží se také nachází jeden z největších jeskynních systémů na světě – Postojna Jama, 20-kilometrový systém chodeb, a nedaleký středověký Predjamski hrad, opředený mnohými legendami. Na severovýchodě země se nachází překrásný Triglavský národní park a jezero Bled, vystřižené jako z pohádky, se starobylým hradem Bled na ostrově v jeho středu.

Pláže a koupání:

Slovinské pobřeží měří pouhých 46,6 km a je převážně skalnaté a kamenité. Do vody vedou místy žebříčky, nebo jinak uměle vytvořené vstupy. Výjimkou je letovisko Ankaran (3 tis. obyv.) na poloostrově Milje severně od Koperu, s písečnými plážemi. Na většině pláží se vybírá vstupné (plážový poplatek), obvykle 5 eur/den.
kontakt facebook aacount google plus account