cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Marinella di Cutro
Marinella di Cutro
Marinella di Cutro
 
Marinella di Cutro
Oblast se nachází na jónské straně Kalábrie, vyznačuje se širokými písečnými plážemi a průzračně modrým mořem. Je to ideální místo k surfování a prožití pestré dovolené. Tato pobřežní část je součástí městečka Cutro, kde se v září slaví Svátek vína a svým návštěvníkům nabízí procházku nevelkým historickým centrem, jehož součástí jsou kostely Santa Caterina a Chiesa delle Monachelle. Doporučujeme také návštěvu pobřežního hradu Le Castella a okresního města Crotone.

Kam na výlet?

AQUAPARK ODISSEA
(nedaleko městečka Rossano - cca 2 km za odbočkou na Rossano podél pobřeží)
ROSSANO (Město bylo založeno v 8. st. a je asi nejtypičtějším místem byzantské civilizace v Kalábrii. Město je známé pro své nádherné kostely - jako např. opatství Santa Maria del Pathirion (nejvyšší příklad basiliano-normanské architektury v Kalábrii), byzantský kostel S. Marco, katedrála svatyně Maria SS. Achiropita, která obsahuje \"Codex Purpureus\" (umělecký, knižní dokument na pergamenu jehož čerstvost vydržela 14.století)
CAPO COLONNA (městečko s nejznámější antickou památkou - řeckým sloupem, pozůstatkem Héřina chrámu)
CROTONE (moderní město ležící přímo u moře. V období Velkého Řecka se stalo jedním z nejbohatších měst, významným obchodním a kulturním střediskem. Poklady bohyně Héry a ostatní nálezy z vykopávek v oblasti Crotone můžete shlédnout v místním Archeologickém muzeu. Nezapomeňte navštívit místní hrad a třeba také typický rybí trh)

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Serene Village **** 5 995 Kč 300 m FB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account