cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Costa di Ostuni ležící na pobřeží Jónského moře v Apulii (Puglia), v provincii Brindisi, pro rychlou představu tedy na vnější straně pomyslného „podpatku“ italské „boty“, je typickým příkladem výhradně v letních měsících ožívajících středisek. Prázdninové návštěvníky lákají městečka naší nabídky Villanova a Torre Santa Sabina zejména svou komorností a úchvatným mořem, které je nejen průzračně čisté a téměř stále poklidné, ale též překrásně do smaragdova zabarvené. Dlouhé pláže s řadami slunečníků táhnoucími se i několik kilometrů zde ale nehledejme. Nachází se zde převážně klidem a romantikou dýchající menší skalnaté zátoky s přístupem do moře po schůdcích, ale i pár desítek metrů dlouhé písčité pláže. Ale není to jen fantastické moře, jež dodává tomuto pobřeží punc exkluzivity doprovázený též adekvátně vysokou cenovou hladinou. Je to i velmi slušný standard zdejších ubytovacích zařízení, jakož i nadmíru přívětivý vzhled středisek, byť se jejich infrastruktura dá jen těžko označit za kompletní.

To, co ještě značně zvyšuje atraktivitu destinace pro návštěvníky, je sousedství fascinujícího historického „bílého města“ Ostuni. Toto dvaatřicetitisícové sídlo, rozložené na třech vápencových pahorcích s dominantní pozdně gotickou katedrálou z 15. století, je právem považováno za nejkrásnější v celém rozsáhlém regionu Puglia. Z bělostných uliček plných obchůdků a kavárniček je cítit zřetelný nádech orientální kultury. V průběhu staletí se zde vystřídala řada nadvlád, zvyk bílení všech domů ve městě vyvolávající asociace s arabskou kulturou je však ve skutečnosti křesťanskou tradicí datující se až od 17. století, kdy se tento postup začal používat jako jediná domněle účinná obrana proti morovým epidemiím. Dodržován je však striktně dodnes a vytváří tak vskutku neopakovatelné panorama.

Pohostinnost vřelých obyvatel tohoto chudšího kraje, stejně jako nezaměnitelné chutě a vůně zdejší tradiční kuchyně Vás přenesou do dob, kdy čas plynul zcela jiným tempem než dnes. Navštívíte-li i některou z okolních vesnic, kde dodnes obyvatelé žijí v pitoreskních kuželovitých stavbách zvaných „trulli“ (unikát zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO), nebo se jen budete toulat mezi všudypřítomnými rozlehlými olivovými háji, je iluze přesunu v čase dokonalá.

Ten, kdo ocení krom skvostného moře i jedinečné a neobvyklé památky, kulturu i krajinu, ten jistě „překousne“ i poněkud větší porci kilometrů potřebných k návštěvě oblasti při cestě z ČR.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Villaggio Santa Sabina - 100 m HB ano ne ano ne
Residence Club Barbara - 10 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account