cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Alba Adriatica
Alba Adriatica
Alba Adriatica
 
Moderní přímořské městečko Alba Adriatica leží na břehu Jaderského moře a na úpatí pohoří Gran Sasso, které je součástí přírodní rezervace Abruzzského Národního parku. Najdete zde nejkrásnější pobřeží, které je právem nazývané „RIVIERA DELLE PALME“ s nejhustším výskytem palem ve střední Evropě.

moře a pláže
Alba Adriatica má krásnou 3 km dlouhou promenádu lemovanou zelení palem, pinií a oleandrů, oddělující pláž od rušné ulice a výborně se hodící k příjemným procházkám nebo projížďkám na kole. Městečko se pyšní velmi malebnou dlouhou pláží, která je pro svůj stříbřitě bílý písek nazývána „stříbrnou pláží“. Moře zde patří k nejčistším v Itálii a se svým pozvolným klesáním a písečným dnem je ideální pro rodiny s dětmi.

možnosti a zábava
Alba Adriatica nabízí odpočinek i zábavu všeho druhu. Najdete zde mnoho obchodů, barů, nočních klubů a diskoték, restaurací, kaváren a pizzerií, které lákají k příjemnému posezení. Alba Adriatica je také proslavená ručně vyráběnými předměty z kůže. Pro sportovce jsou připraveny tenisové kurty a cyklistické stezky a bazény s tobogany v nedalekém vodním parku v San Benedetto del Tronto. V městečku je i řada půjčoven kol, mopedů a motorek. Ti, kteří zde tráví dovolenou mají možnost navštívit Řím, Neapol, Assisi a Sienu.

Palmová riviéra a provincie Abruzzo se rozkládá ve střední Itálii, jeho součástí jsou tři národní parky (Abruzzo, Gran Sasso-Laga a della Maiella) a mnoho dalších chráněných míst. Jádrem Abruzza jsou tři mohutná horská pásma směřující od severovýchodu na jihozápad. Nejvyšším vrcholem v pohoří Gran Sasso je Corno Grande, vysoké 2912 m. Na této hoře je i nejjižněji položený ledovec v Evropě. Toto nádherné pohoří je vzdálené jen hodinu cesty autem od Jaderského pobřeží a je na ně odtud krásný pohled. Pod horami se pak rozkládají překrásné písečné pláže lemované nesčetnými palmami, tzv. Palmová riviéra.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmány Giulio Cesare 7 290 Kč 150 m BS ne ne ne ne
Apartmány La Perla 6 290 Kč 80 m BS ne ne ne ne
Apartmány Nettuno 6 790 Kč 30 m BS ne ne ne ano
Dům Alba - 100 m BS ne ne ne ne
Residence Bambinopoli 3 790 Kč 20 m BS ano ne ano ne
Residence Chic - 0 m BS ne ne ne ne
Residence Olimpico - 200 m BS ne ne ne ano
Rezidence Adam´s Apple 6 490 Kč 30 m BS ne ne ne ano
Rezidence Boracay - 350 m BS ne ne ne ano
Rezidence Due Palme 7 990 Kč 800 m BS ne ne ne ne
Rezidence Le Soleil - 300 m BS ne ne ne ano
Rezidence Pineta 1 - 50 m BS ne ne ne ano
Rezidence Stella Marina - 50 m BS ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account