cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Roseto Degli Abruzzi Přejít k nabídce ubytování

Roseto degli abruzzi
Roseto degli abruzzi
 
Sympatické pobřežní městečko s krásnou palmovou promenádou se v posledních letech stává stále více vyhledávaným místem pro letní dovolenou. Vyznačuje se poklidnou atmosférou, zároveň však zde návštěvníci najdou vše, co potřebují k prožití příjemné letní dovolené. Ideální dovolená pro všechny věkové generace.

Roseto degli Abruzzi je malé a klidné přímořské letovisko na pobřeží Jadranu ve střední části Itálie v oblasti Abruzzo. Město Roseto degli Abruzzi má bohatou historickou minulost, leží na úpatí hor Gran Sasso a v okolí je spousta piniových stromů a palem. Právem se řadí mezi nejhezčí střediska na palmové riviéře, které nabízí nejen koupání, ale i historické centrum plné památek. Oblast města byla osídlena již za římské doby, ale dříve byla zvána Rosburgo – Město růží, které svůj nynější název získalo až v roce 1927, kdy se začal rozvíjet turistický ruch.

Hlavní městskou atrakcí je v centru města umístěná Arena 4Palme, kde se nachází venkovní otevřené basketbalové hřiště, kde se koná známý každoroční letní turnaj. Návštěvníci zde navštěvují i olivovník, o kterém se říká, že je více než 500 let starý a dále starý barel vína umístěný ve Villa Mazzarose De Vincenzi, který v sobě ukrývá 1000 hectolitrů vína a který je pravděpodobně největší v Evropě. Kromě těchto kuriozit v centru města zde můžeme navštívit farní kostel, kde je vystaveno velké množství uměleckých děl místních výtvarníků či Villa Comunale, kde je umístěna knihovna a galerie. Příjemná procházka je do původních starobylých vesnic Rose či Lido delle Rose, pojmenované pro své růže a oleandry, které zdobily kdysi úzké uličky a balkony domů.

Roseto degli Abruzzi má nádhernou písčitou pláž, místy jemně oblázkovou, která je téměř 10 kilometrů dlouhá. Pláž je téměř každoročně oceněna modrou vlajkou za kvalitu a čistotu moře. Roseto degli Abruzzi je skvělá volba pro dovolenou mladých rodin s dětmi, protože přístup do moře je tu opravdu mírný. Ale i ostatní zde najdou určitě něco, co ocení, ať už to jsou sportovní aktivity jako jízdy na koních či cykloturistika, nebo vodní hrátky, když se zde dá půjčit téměř vše, na co si vzpomenete. V tomto útulném městečku mezi mořem a horami najdete mnoho obchůdků, restaurací, pizzerií či zábavných podniků.

Sport a zábava:
obchody, restaurace, aquapark v Tortoreto Lido (15 km), výlety do národního parku a pohoří Gran Sasso a blízkých historických městeček.

Kam na výlet?
Roseto degli Abruzzi má výhodnou polohu, díky které můžete podnikat výlety všemi směry. Výlet můžete naplánovat třeba do města Atri nebo Penne, či Tortoreto nebo trochu více na sever do Alba Adriatica, které je živým letoviskem, kde jsou pláže od města odděleny piniovými stromy, nebo ještě více na sever do San Benedetto del Tronto, které je zajímavé pro svůj exotický ráz díky všudypřítomným palmám. Za městem Pineto, které je odsud nedaleko se rozkládá národní park Gran Sasso, kde můžete vyrazit na túru na nejvyšší vrchol Apenin na Corno Grande.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Camping Stork 11 490 Kč 0 m BS ne ne ne ne
Camping Village Lido d´Abruzzo**** - 250 m BS ne ne ne ne
Residence Casa Del Mar 5 290 Kč 30 m BS ne ne ne ano
Rezidence Felicioni 10 690 Kč 30 m BS ne ne ne ano
Rezidence Rosburgo Sea Resort 5 290 Kč 20 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account