cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Lido di Savio – klidné středisko jižně od Ravenny s atraktivním okolím

Lido di Savio je lesem obklopené letovisko na jaderském pobřeží v kraji Emilia Romagna 3 km severně od Cervie a 20 km jižně od Ravenny, pod kterou administrativně náleží. Od severněji ležícího střediska Lido di Classe je odděleno říčkou Savio, jež mu dala jméno. Zejména rodiny s dětmi ocení krásné široké písečné a také oproti rušnému Milanu Marittima podstatně klidnější pláže.

Nespočet možností zábavy, aktivit a poznání pro každého

Lido di Savio, ale pochopitelně i Cervia a Milano Marittima jsou též vynikajícími východisky pro zajímavé výlety do okolí. Velmi pohodlně je odtud dostupná apeninská hora Monte Titano s miniaturní republikou San Marino, snadno autem či vlakem do půlhodiny dojedete do Rimini, nejrušnějšího přímořského letoviska Adriatické riviéry, do Cesenatica s přístavem od Leonarda da Vinci, nebo na opačnou stranu, tedy na sever, do Ravenny či Classe, pokladnic byzantské kultury.

Vydat se však také můžete na procházku do historického centra Cervie. Zde se nacházejí četné kostely svědčící o bohaté historii města. Z množství zde konaných kulturních a společenských akcí je nutno zmínit ohňostroj, který se v Milano Marittima koná každoročně 10. srpna na počest sv. Vavřince (San Lorenzo).

Zdejší infrastruktura je nesmírně bohatá a rozvinutá - například nejvyhlášenější zábavní park Jaderského pobřeží, Mirabilandia, se nachází jen pár kilometrů od Lido di Savio. Bohaté možnosti sportu a zábavy skýtají i zdejší velmi dobře udržované soukromé pláže.

 


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Bahamas 4 590 Kč 200 m HB ano ne ano ne
Hotel Gianlore 6 690 Kč 280 m HB ano ne ano ne
Hotel Golf Amigos 6 290 Kč 100 m HB ano ne ano ne
Hotel Helios 7 290 Kč 50 m HB ano ne ano ne
Residence Amalfi 17 890 Kč 10 m BS ano ne ano ne
Villaggio Pineta 9 690 Kč 50 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account