cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Cattolica / Gabicce Mare Přejít k nabídce ubytování

Cattolica a Gabicce Mare jsou dvě těsně sousedící (jejich centra dělí necelé 3 kilometry) přímořská střediska italské adriatické riviéry. Ovšem zatímco Cattollica leží v kraji Emilia Romagna (provincie Rimini) a je nejjižnějším letoviskem oblasti zvané Riviera romagnola, Gabicce Mare je naopak nejsevernějším přímořským střediskem oblasti Marche (provincie Pesaro a Urbino).Cattolicou též končí ploché pobřeží, tolik typické pro celý pás Jadranu 200 kilometrů jižně od Benátek. Místní část Gabicce, zvaná Gabicce Monte, leží, jak již název napovídá, na kopci nad mořem a předurčuje tak členitější pobřeží regionu Marche pokračující dále na jih k Pesaru. A právě na této pahorkatině se rozkládá chráněné přírodní území Parco naturale regionale del Monte San Bartolo, oblíbený cíl procházek z Gabicce.

Velmi výhodná je poloha obou letovisek vzhledem k výletům do okolí a zábavě. Jen 23 kilometrů severně leží Rimini, bezkonkurenčně nejrušnější přímořský resort italského Jadranu. Spolu s 9 km vzdáleným Riccione (s nímž Cattolicu spojuje pohodlná cyklostezka) a sousedním Misanem Adriaticem tak tvoří doslova prázdninovou aglomeraci, charakterizovanou přepestrou škálou aktivit a lákadel od delfinárií, aquaparků a zábavních parků pro malé i velké třeba až po okruh Moto GP v Misanu.Poloha na úpatí Apenin pod vrcholem Monte Titano zase vyzývá k návštěvám nákupního ráje jménem Republika San Marino.

Pro milovníky bujného života a aktivní dovolené jsou tak Cattolica a Gabicce Mare velmi dobrou volbou, když však zároveň skýtají o něco více klidu a intimity než pulzující Rimini.Charakter pláží se nijak neliší od Rimini, až na to, že kopce zvedající se od moře ke Gabicce Monte (tzv. promontorio di Fiorenzuola di Focara) tvoří atraktivnější kulisu než fádní ploché pobřeží od Benátek až po Riccione. I v Cattolice a Gabicce Mare tedy najdeme velmi dobře udržované písečné pláže s perfektním zázemím. První písemné zmínky o Cattolice pocházejí z 2. století před naším letopočtem, oblast však byla osídlena už daleko dříve. Ve středověku vládla Cattolice stejně jako Rimini rodina Malatesta. Rozmach však zažila až v 19. století, kdy si zde bohatí Boloňané začali stavět letní sídla. Už ve 30. letech 20. století sem jezdilo okolo 20 000 turistů ročně. Po 2. světové válce se pak spolu se sousedním Riccione stala Cattolica mondénním letoviskem, jehož sláva neuvadá dodnes.

Na náměstí Piazza Primo Maggio najdete populární „zpívající fontánu“. Její představení probíhá v létě každý večer. Toto náměstí je srdcem letoviska Cattolica a je plné obchůdků, restaurací, kaváren. Láká i návštěva přístavu, kde pravidelně kotví velké množství luxusních jachet.Nejnovějším lákadlem v Cattolice je velké mořské akvárium „Le Navi“, nabízející návštěvníkům unikátní pohledy na podmořský život.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Hotel Acropolis 7 990 Kč 20 m HB ano ne ano ne
Hotel International 4 740 Kč 80 m HB ano ne ano ne
Hotel Lux 4 890 Kč 150 m HB ano ne ano ne
Hotel Pinocchio 4 590 Kč 200 m BB ano ne ano ne
Hotel Plaza 5 390 Kč 100 m HB ano ne ano ne
Hotel International - 50 m HB ne ne ne ano
Rezidence Club House 8 790 Kč 30 m BS ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account