cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


A_Irsko_apartm__ny_k_pron__jmu.jpg

A_Irsko_poznv__ac___z__jezdy_do_Irska.jpgOBECNÉ INFORMACE IRSKO

Smaragdový ostrov - označení, jež v sobě nese nejen onu sytě zelenou barvu smaragdu, ale zároveň odráží také jedinečnost a krásu toho vzácného kamene. Neboť Irsko je jedinečným a krásným ostrovem, kde již zmíněná všudypřítomná zeleň pouze rámuje mnohem hlubší, vnitřní krásu. Krásu, kterou v sobě nese historie, kultura i zdejší lidé. A nese s sebou i trochu té mystické tajemnosti onoho ne zcela průhledného smaragdu. Právě takový je Irský ostrov.

Irsko je stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova, který byl poprvé rozdělen 3. května 1921. Je ohraničen Severním Irskem (částí Spojeného království) na severu, Atlantským oceánem na západě, Irským mořem na východě a Keltským mořem a Průlivem sv. Jiří na jihu a jihovýchodě. Irsko sousedí s Velkou Británií.

Irsko - podnebí a počasí
Podnebí a tedy i počasí v Irsku je ovlivňováno teplým Golfským proudem s převládajícími jihozápadními větry, jež přicházejí od Atlantického oceánu. To znamená mírné oceánské klima, které je relativně teplé, alespoň ve srovnání s jinými oblastmi ležícími v podobné zeměpisné šířce.

Teploty jsou poměrně vyrovnané na celém území a v průběhu celého roku. V létě nebývají horka a v zimě jen málokdy mrzne. Nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor (průměrná denní teplota 4 až 7°C), nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen (průměrná denní teplota 14 až 16°C).
Průměrný roční úhrn srážek závisí na vzdálenosti od Atlantiku a proto od západu na východ klesá přibližně v rozmezí 1.400 až 750 mm. V západních horách může však přesáhnout i 2.000 mm. Nejvíce prší od srpna do ledna,
nejslunečnější jsou květen a červen (5 až 7 hodin slunečního svitu denně)
vlivem téměř neustálého a často velmi silného větru je počasí velmi proměnlivé.
kontakt facebook aacount google plus account