cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


pokračujte výběrem střediska v levém panelu nebo mrkněte na oblébené nabídky:

A_Portugalsko_Piranja.jpg

A_Portugalsko_Madeira_Vila_Sunkeeper.jpg

A_Portugalsko_Madeira_pobyty_na_m__ru.jpg

A_Portugalsko_pozn__vac___z__jezdy.jpg


**************************************************************************************************************

OBECNÉ INFORMACE PORTUGALSKOportugalsko.jpg
Portugalsko lze rozdělit na Severní Portugalsko, Střední Portugalsko, Jižní Portugalsko (Algarve), Ostrov Madeira a Azory.
Algarve je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí země v cizině. Rozkládá se od mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Rio Guadiana, která tvoří portugalsko-španělskou hranici. Podnebí i krajina Algarve, chráněná ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska. Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě. Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15°C, využívají turisté toto místo po celý rok.
Sezóna zde začíná od konce května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svou dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučujeme klientům zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatá skaliska. Téměř 500 let maurské nadvlády ovlivnilo charakteristiku vesniček a měst, kde dodnes můžete spatřit sněhobílé vily s ornamentálními komíny a zahradami.
Rekreace na Algarve je vhodná pro všechny bez rozdílu. Na své si přijdou milovníci historie, přírody, vodních sportů, ale i gastronomie. Zklamáni nebudou ani vášniví tenisté či golfisté.
Zpestřením pobytu na Algarve - nejen pro děti - je návštěva vodních parků, kde jsou vám k dispozici obří skluzavky, tobogány, bazény atd.
Algarve bylo opětovně zvoleno jednou z 10 nejlepších golfových destinací na světě. Vítězná destinace bude vyhlášena v prosinci v Las Palmas na Kanárských ostrovech, kde se sejde 190 touroperátorů ze 35 zemí. Oblast Lisabonu (Lisbon Golf Coast) a Algarve byly navrženy jako nejlepší golfové destinace roku a Azory jako neobjevená golfová destinace roku. Tyto prestižní nominace IAGTO odrážejí kvalitu nabídky, kterou se Portugalsko může pochlubit.
Doslova rájem je celé pobřeží pro rybáře. Velice oblíbený a atraktivní je lov žraloků. Našinec má jedinečnou šanci ulovit svoji největší rybu v životě!

Název země:  Portugalsko
Oficiální název země: Portugalská republika
Státní zřízení: republika
Hlavní město: Lisabon
Úřední jazyk: portugalština
Počet obyvatel: 10 707 924
Rozloha: 92 391 km2
Měna:  Euro
Časové pásmo: středoevropský
Náboženství: katolíci
Nejvyšši hora: Ponta do Pico (2351 m)
Nejdelší řeka:  Tejo (1008 km)
Internetová doména: .pt
Telefonní předvolba: +351
Jazyk: španělština, francouzština, angličtina nebo němčina
kontakt facebook aacount google plus account