cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Kals/Matrei je region na jižní straně Vysokých Taur ve Východním Tyrolsku pod Grossglocknerem, nejvyšší horou Rakouska (3.798 m n. m.). Obce Matrei in Osttirol a Kals am Grossglockner jsou „přes kopec“ propojeny lanovkami vedoucími až do výšky 2.621 m n. m. pod vrchol Cimaross. Zdejší stovky kilometrů překrásných turistických tras i cyklostezek jsou obklopeny fascinujícími velehorami. Nástup do vyšších poloh usnadní moderní 8kabinka zajišťující rychlou a pohodlnou přepravu z městečka Matrei ve výšce 920 m n. m. až na kótu 2.120 m n. m., další pohodlná a rychlá dvoudílná kabinka směřuje vzhůru ze strany Kalsu. Opravdovým překvapením pro gurmány je v nadmořské výšce nad 2.500 metrů pod vrcholem hory Cimaross restaurace Adler Lounge, jež nabízí krom inovativní kuchyně i velkolepé panorama 60 alpských třítisícovek. Další zajímavostí je nový vycházkový okruh s vyhlídkovou platformou Ochsenlacke. V obou obcích na Vás čeká bohatá škála aktivit, zejména v Kalsu však nečekejte však ani obchody se záplavou exkluzivního zboží, ani rušný noční život s bary či restauracemi. Zato Vám zde všude ochotně nabídnou třeba pravé tyrolské mléko od právě podojené krávy.

Kouzelné a klidné léto v Kalsu
Když mezi městečky Lienz a Matrei ve Východním Tyrolsku odbočíte na klikatou horskou cestu vedoucí k národnímu parku Hohe Tauern (Vysoké Taury), okouzlí vás téměř každý pohled z auta. Nejdřív prudké stoupání serpentinami a dech beroucí pohledy do údolí řeky Isel směrem k Lienzským Dolomitům. Osobitou atmosféru Východního Tyrolska začnete poznávat třeba při pohledu na stylový kostelík a stovky let staré dřevěnice kolem cesty. Ohromí Vás první pohled na krále rakouských velehor – majestátní Grossglockner. Zastavit doporučujeme u úžasného vodopádu, jehož voda se valí z vysoké skály do místní horské bystřiny. Po 15 kilometrech cesty do Kalsu máte pocit, že jste se ocitli na konci světa. Desítky starých dřevěnic ze všech stran obklopených alpskými velikány, divukrásná příroda, přívětiví a stále usměvaví místní lidé, to vše navozuje magickou atmosféru pohádkového světa národního parku Vysoké Taury. Turistický průmysl se záplavou turistů tuto oblast naštěstí ještě „nepřeválcoval“. Křišťálově čistá voda z tisíců horských pramenů neúnavně zásobuje bezpočet potůčků, potoků a horských říček, tu a tam se měnících ve větší či menší vodopády. Zprvu si divoce razí cestu skalnatými soutěskami, protéká nekonečnými lesními porosty, později se elegantně vine romantickými horskými údolími. Vodní živel nenapodobitelným způsobem dotváří krásu zdejší krajiny. Ne náhodou si Kals zamiloval třeba bývalý německý prezident Richard von Weizsäcker. Díky zdejší pozitivní energii zde lidé po dlouhá staletí žijí v pohodě, zdraví, bez stresů, konfliktů a v harmonii s okolní přírodou. Turisté, kteří tady stráví alespoň několik dnů, jsou těmito místy naprosto fascinováni. Pokud se o tom chcete sami přesvědčit, pokud chcete zažít výjimečnou aktivní dovolenou, přijeďte do Kalsu, nudit se rozhodně nebudete.

Osttirol (Východní Tyrolsko) – horská pohádka ve stínu Grossglockneru
Východní Tyrolsko, je, jak již název napovídá, administrativní součástí rakouské spolkové země Tyrolsko. Od roku 1919 je tzv. exklávou, když jej od většiny rakouského Tyrolska odděluje italské Jižní Tyrolsko a rakouská spolková země Salcbursko. Došlo k tomu po porážce Rakouska v 1. světové válce, kdy se mírovou smlouvou za Saint Germain zmocnila jihu Tyrolska Itálie. Jedná se o pohádkově krásnou krajinu Národního parku Hohe Tauern ukrytou ve stínu horských velikánů, jako je Grossglockner a Grossvenediger. Návštěvníci ve Východním Tyrolsku krom Matrei in Osttirol a Kals am Grossglockner vyhledávají též např. horská střediska Lienz, St. Jakob im Defereggental či Sillian.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Alpenhof Kals - 0 m AI ne ne ne ne
Gasthof Lublass - 0 m HB ne ne ne ano
Luxury Villa La Cascade - 0 m HB ne ne ne ne
Scol Sporthotel Grossglockner 1 330 Kč 38000 m AI ano ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account