cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Hochkar je nejvýše položené lyžařské středisko spolkové země Dolní Rakousko, vyhledávané v zimě českými lyžaři nejen díky velmi krátké dojezdové vzdálenosti. Moderní lanovky zde vedou až do výšky 1.808 m n. m. Hochkar však i v létě nabízí několik pěších tras, a hlavně zcela nezapomenutelné zážitky.

Vysokohorský ráz zdejší krajiny nejlépe oceníte z nejvyšší vyhlídkové platformy Dolního Rakouska „Skywalk“, jež vyčnívá 8,5 metrů do vzduchoprázdna. Tato „procházka po nebesích“ vám otevírá 360° výhled na více než sto dvoutisícových vrcholů. Opravdu spektakulární zážitek pro milovníky dalekých výhledů. Dostanete se sem lanovkou k vrcholu Hochkar Vorgipfel ve výšce 1.760 metrů nad mořem. Zde na vás čeká 60 metrů dlouhý visutý most a 900 metrů dlouhá okružní trasa až k vyhlídkové platformě.

180 kilometrů tras pro horská kola a tematické trasy garantují zajímavou dovolenou rovněž v sedle bicyklu.

Vzrušující dobrodružství slibuje rafting na řece Salze.

K nezapomenutelným zážitkům patří i občerstvení na horských chatách v Göstlingských Alpách.

Po túře máte atraktivní možnost návštěvy lázní Ybbstaler Solebad v Göstlingu s příjemně teplou slanou vodou ve čtyřech bazénech. Najdete zde i klouzačku, parní lázeň, tři sauny, masáže, terapie, či vodní gymnastiku.

V létě je další možností koupání jezero Lunzersee a koupaliště v Göstlingu. Na jezeře Lunzersee je také plovoucí podium, na kterém se pravidelně konají divadelní představení i vystoupení hudebních kapel.

Pozoruhodnou hříčkou přírody je snadno dostupná Palfauská rokle poblíž Göstlingu se svými pěti mohutnými vodopády o celkové výšce 152 metrů. Leckermoos je jedním z nejkrásnějších horských rašelinišť v Dolním Rakousku. Návštěvníky jím provede naučná stezka s 11 zastávkami. Svět zážitků Mendlingtal „Na cestě dřeva“ je jediným funkčním zařízením pro plavení dřeva ve střední Evropě.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Familienhotel Waldesruh 1 242 Kč 8700 m HB ano ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account