cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Raurisertal, malebné údolí ležící v Salcbursku v regionu Pinzgau paralelně s Gasteinertalem v srdci Národního parku Vysoké Taury, nenabízí jen jedinečné možnosti pro vysokohorskou turistiku a milovníky horských kol. Jedinečná je i historie zdejší těžby zlata a obchodu, kterou můžete poznat ve fascinující atmosféře údolí dosud nepoznamenaného dopady masové turistiky, včetně stále příznivé cenové hladiny služeb. Raurisertal má co nabídnout jak rodinám s dětmi, tak i hledačům dobrodružství.

Původně zlatokopecké městečko Rauris, jež díky těžbě drahého kovu nejvíce rozkvétalo od 15. do 16. století, má dnes jen málo přes 3 tisíce obyvatel, což je méně, než ve středověku. Údolí lze považovat za dobře utajený klenot Alp, neboť přes jeho nevelkou vzdálenost z ČR jej dosud objevilo jen málo našich krajanů. Kdo však okusí zdejší křišťálově čistý vzduch, vodu a výhledy na nejvyšší rakouskou horu Grossglockner, ten se sem velice rád opakovaně vrací.

Pohodlná kabinková lanovka Hochalmbahn Vás vyveze až do téměř 2.200 m n. m., čímž značně usnadní nástup na vysokohorské túry. Po námaze se můžete občerstvit místními specialitami v celé řadě velmi přátelských horských chat rozesetých na stráních Hochalmu. V údolí můžete zase okusit jízdu na koních, paragliding, tenis, squash, bowling či navštívit palírnu schnappsu nebo lokální minipivovar. Unikátní je možnost vyzkoušet si autentický zážitek v podobě rýžování zlata v opravdu zlatonosné řece. V Raurisu Vás tedy čeká až překvapivě široká škála aktivit, jež jistě přispívá k dobré náladě na dovolené. Nemluvě o tom, že se lze vydat do okolí a navštívit lázně v Bad Gasteinu či využít lákadla nedalekého Zell am See či Kaprunu. Velmi pohodlná je dostupnost Raurisertalu autem z Taurské dálnice.

Hlavní nabídka oblasti

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectví; lázně Bad Gastein, rýžování zlata, jízda na koních, paragliding, tenis, squash, bowling, palírna schnappsu, minipivovar


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Apartmánový dům Renate - 26000 m BS ne ne ne ano
Appartementanlage Schönblick 2 850 Kč 500 m HB ano ano ano ne
Gasthof Andrelwirt 1 670 Kč 29000 m ano ne ne ne
Hotel Ferienwelt Kristall 4 941 Kč 24000 m HB ano ne ne ne
Hotel Salzburgerhof 2 620 Kč 25500 m ano ne ne ne
Hotel Platzwirt***+ - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Rauriserhof**** - 0 m FB ne ne ne ano
Hotel Sonnhof*** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account