cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Co oblast nabízí

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, zajištěné cesty (klettersteigy), horolezectví; koupání v jezeře, vodní sporty, paragliding, horská železnice, Air Rofan (sjezd v závěsu na laně), jachting, kitesurfing, windsurfing, plavby lodí po jezeře, půjčovny kol, 18jamkové golfové hřiště, rybaření u jezera Achensee, jízda na koni a lekce jízdy na koni, nordic walking, kanoistika, letní lyžování na ledovci Hintertux

Achensee je největší přírodní ledovcové jezero Tyrolska, je dlouhé 9,4 km a široké 1 km, dosahuje maximální hloubky 133 m, leží v nadmořské výšce 929 m na půli cesty mezi Kufsteinem a Innsbruckem blízko hranic s Bavorskem. Svým protaženým tvarem a okouzlujícím panoramatem okolních vápencových dvoutisícových štítů hor evokuje skandinávský fjord. Z východní strany ho obklopuje masiv hory Rofan, západní břeh tvoří hranici chráněného přírodního parku Karwendel.

Jde o nadmíru příjemnou destinaci, kde se turisté cítí pohodlně po celý rok – okolo jezera se v zimě nabízí 58 km sjezdovek všech náročností ve skiareálech Christlum, Rofan a Karwendel (též označován jako Zwölferkopf).

Letní dovolená u Achensee uspokojí jak milovníky vysokohorské turisty, tak i pohodlnější návštěvníky preferující slunění u azurově modré hladiny křišťálově čistého jezera, jehož voda je pitná. Udržované travnaté pláže, písčité dno, mírný vstup do vody a dětská hřiště vytvářejí optimální podmínky pro rodiny s dětmi. Nejkrásnější pohled na modrou jezerní hladinu se nabízí z kamenné pyramidy ostrého hřbetu Seebergspitze vypínajícím se nad městečkem Pertisau. Dobytí okolních štítů usnadňuje několik lanovek v letním provozu, jakož i atraktivní horské chaty rozeseté po kopcích a servírující poctivou tyrolskou kuchyni.

„Vláčkaři“ zase jistě ocení vyhlídkovou jízdu historickou parní lokomotivou po ozubnicové úzkokolejce z Jenbachu až k břehu jezera u přístaviště Seespitze.

Ubytovaní hosté obdrží zdarma kartu AchenseeCard, jež umožňuje neomezeně a zdarma cestovat autobusy mezi letovisky u jezera a Jenbachem ležícím u dálnice a hlavní železnice v údolí Innu. Celá oblast je proslulá dokonalostí poskytovaných služeb, přičemž cenová hladina je zde relativně rozumná. Samozřejmostí jsou kvalitní hotely i ubytování obecně. Nabízí se mnoho dalších doplňkových aktivit od zajištěných horských tras, tzv. klettersteigů, přes adrenalinový kitesurfing, až po „Air Rofan“, neboli 200 m dlouhý sjezd v závěsu na laně na speciálním kluzáku rychlostí až 80 km/h. Výčet aktivit však nekončí – užít si můžete plavbu lodí po jezeře, kola si lze pronajmout v četných půjčovnách, golf si zahrajete na 18jamkovém hřišti, můžete rybařit u jezera či absolvovat lekce jízdy na koni, nordic walkingu nebo kanoistiky. Achensee je též perfektním východištěm pro výlety do okolí, lze odtud navštívit bavorskou metropoli Mnichov, olympijský Innsbruck, křišťálové světy značky Swarovski ve Wattens, půvabný Kufstein či světoznámý skiresort Kitzbühel se svým Hahnenkammem. Návštěvu protilehlého údolí Zillertal si lze zpestřit letním lyžováním na tamním ledovci Hintertux.

Achensee a jeho okolí je proto doslova synonymem pro pohodovou a přitom velmi aktivní rodinnou dovolenou, nepříliš vzdálenou z ČR, dobře dostupnou z dálnice, dokonce s možností „zkratky“ od Mnichova bez nutnosti koupě rakouské dálniční známky.


nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Alpenhotel Edelweiss 1 630 Kč 1400 m HB ano ne ne ne
Apartmány Toni - 150 m BS ne ne ne ano
Cordial Familien & Vitalhotel Achenkirch - 800 m HB ne ne ne ne
Dům Luxner (ASE) - 400 m BS ne ne ne ano
Dům Maria (ASE) - 1500 m BS ne ne ne ne
Dům Hochunnutz (ASE) - 900 m BS ne ne ne ne
Hotel Geisler*** - 500 m HB ne ne ne ano
Hotel Rotspitz - 0 m BB ne ne ne ne
kontakt facebook aacount google plus account