cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Salzburger Sportwelt Přejít k nabídce ubytování

Salzburger Sportwelt v Radstadtských Taurách – nejen ráj lyžařů, ale i parádní letní dovolená
Radstadtské Taury jsou pohoří geograficky se řadící pod Nízké Taury. Leží ve spolkové republice Salcbursko v Rakousku, nejvyšším vrcholem je Weisseck (2.711 m n. m.). Větší část oblasti včetně Flachau, Wagrainu, Altenmarktu, Radstadtu či Zauchensee spadá v zimě pod konsorcium Ski Amadé, pod jeho část zvanou Salzburger Sportwelt.
Navštivte Obertauern 52 let po Beatles

Nejvýznamnějším turistickým centrem zdejších hor nezapojeným pod Ski Amadé je středisko Obertauern, kde se nachází množství lanovek, ale i hotelů, penzionů a řada atrakcí (squash, golf atd.). Obertauern nabízí také další sportovní aktivity jako je např. hustá síť 100 km turisticky značených cest po 20 horských pastvinách. Světově Obertauern proslavila skupina The Beatles, která zde v roce 1965 natáčela svůj film Help.

Nepřeberně široká škála aktivit v nejkrásnější horské oblasti Salcburska
Radstadtské Taury nejsou tedy jen rájem lyžařů v zimních měsících, ale znamenají i čistou přírodu, zábavu, relaxaci a skvělé sportovní zázemí během letní dovolené v tomto překrásném koutu Salcburska. Krajina je zde doslova a do písmene ideální pro pěší turistiku, horolezectví, cyklistiku silniční i tu na horském kole, nordic walking, jízdu na koni i horolezectví. Přidejme k tomu i různé lokální letní festivaly, nebo třeba podzimní vinobraní a výsledkem je váš jedinečný zážitek z dovolené v Salcbursku. S novou slevovou kartou Salzburger Sportwelt Card získáte řadu služeb a přístup k nejzajímavějším místům regionu za snížené ceny. Nejkrásnějšími místy oblasti se můžete svézt „wanderbusem“ za pouhé 1 Euro. Krajem se vine na 1000 km turistických stezek, 500 km tras pro horská kola, 200 km jezdeckých stezek, do horských výšin vás vyveze 10 lanovek, vykoupat se můžete v některém z křišťálově čistých jezer a golfisté mohou vyzkoušet místní 18jamkové mistrovské hřiště. Zapomenout nesmíme ani na nově postavený vodní a lázeňský komplex Therme Amadé v Altenmarktu im Pongau. Dovolená uprostřed nejkrásnější horské oblasti Salcburska vám přinese řadu opravdu vzrušujících zážitků.

Flachau – sportujte v rodišti rakouského hrdiny Hermanna Maiera
Flachau se nachází v oblasti Pongau v Salcbursku, kdysi to bylo hutnické centrum oblasti, v současnosti však tuto činnost dokládá jen několik místních názvů. Leží v Radstadtských Taurách v nadmořské výšce 920 m. Kolem obce prochází dálnice A10. Koná se zde pravidelně Světový pohár v lyžování a se sjezdovým lyžováním jsou spojeny i sousední obce Altenmarkt, Eben, Wagrain, Kleinarl, St. Johann a Flachauwinkl. Flachau jako centrum oblasti Salzburger Sportwelt proslavil zejména zdejší rodák, sjezdařský fenomén Hermann Maier. Poté, co vyhrál olympiádu, byla po něm pojmenována ulice, a když v roce 2009 ukončil svou sportovní kariéru, přibyly v obci i náměstí Hermanna Maiera a jeho socha. „Herminátor“ však svým jménem zaštítil i zdejší letní adrenalinové aktivity v tzv. Hermann Maier Adventures, kde můžete zkusit třeba vyjížďky na Segwayi a čtyřkolkách oblastí Salzburger Sportwelt. To je však jen velmi malá část toho, co na vás ve Flachau čeká. Hory, příroda, radost, dobrodružství a sport jsou základní esence zdejší perfektní dovolené. Kde jinde můžete na jednom místě vyzkoušet třeba zorbing, vodní zorbing, lezení v jeskyni a ve starém dolu, v lanovém centru či na umělé stěně, canyoning, rafting, vypůjčit si motocykl značky Harley Davidson, zažít adrenalin na letní bobové dráze Lucky Flitzer, či se projet na jezeře v kajaku?

K dispozici je však ve Flachau (krom některých výše uvedených, jež nejsou omezeny věkem) též nepřeberné množství aktivit pro děti všech věkových kategorií:
2 jezera zvou ke koupání, e-čtyřkolkám neodolá snad žádný kluk, absolvovat můžete základní kurzy lezení, kolečkového bruslení či raftingu.
A netřeba dodávat, že Flachau i celá oblast Salzburger Sportwelt jsou velmi pohodlně dostupné autem z Taurské dálnice.

CO OBLAST NABÍZÍ:
pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectví, lanovky, nordic walking, jízda na koních, golf, minigolf, vodní a lázeňský komplex Therme Amadé, zorbing, vodní zorbing, lezení v jeskyních či na umělé stěně, canyoning, rafting, lanové centrum, vyjížďky na Segwayi a čtyřkolkách, půjčovna motocyklů Harley Davidson, letní bobová dráha Lucky Flitzer, tenis, squash, fotbal, beach volejbal, lukostřelba, kolečkové brusle, Kneippova terapie, jezera, půjčovna kajaků, rybaření

UŽITEČNÉ ODKAZY:
http://www.salzburgersportwelt.com/
http://www.flachau.com/en/summer/summerholiday.html
http://www.obertauern.com/sommerurlaub-oesterreich.html

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Alpenhotel Tauernkönig - 9000 m AI ne ne ne ne
Alpenwelt Flachau*** - 3000 m AI ne ne ne ano
Aparthotel Panorama 1 750 Kč 3200 m BS ano ne ne ne
Apartmánový dům Auszeit 1 420 Kč 3700 m BS ano ne ne ne
Apartmánový dům Hubergut - 0 m BS ne ne ne ano
Apartmány Alpin Apart 2 110 Kč 450 m BS ano ne ne ne
Appartement Wieslbauer 4 450 Kč 0 m BS ano ne ne ne
Appartments Haus Austria 1 380 Kč 3500 m BS ano ne ne ne
Centerhaus Wagrain - 0 m AI ne ne ne ano
Dům Lehen (EIT) - 0 m BS ne ne ne ne
Gasthof Hammerwirt Forellenhof 1 680 Kč 12800 m HB ano ne ne ne
Gasthof Bacher - 2000 m HB ne ne ne ano
Gasthof Hotel Wieseneck**** - 0 m HB ne ne ne ano
Gasthof Pension Zistelberghof - 2 m FB ne ne ne ne
Hotel Brückenwirt*** - 0 m AI ne ne ne ano
Hotel Guggenberger**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Lerch**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Montanara**** - 0 m FB ne ne ne ano
Hotel Restaurant Schwaiger*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Sieglhub - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Stieglerhof*** - 0 m AI ne ne ne ano
Chalet Nikola & Gunnar (FLU) - 0 m BS ne ne ne ano
Chalety Eben - 0 m BS ne ne ne ano
Chalety Flachauer Gutshof - 5800 m BS ne ne ne ne
Landhaus Innrain 1 380 Kč 2500 m BS ano ne ne ne
Landhotel Lerch Plankenau*** - 0 m HB ne ne ne ano
Ski & Sonnenresort Alpendorf - 0 m BS ne ne ne ano
Wanderhotel Erika 1 770 Kč 14700 m BS ano ne ano ne
kontakt facebook aacount google plus account