cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Zillertal je dlouhé tyrolské údolí chlubící se přívlastkem „nejaktivnější údolí Alp“. Oblast je doslova továrnou na všechny myslitelné druhy letních i zimních sportů, a my to můžeme jen potvrdit.

Zillertal je proto ideálním výchozím místem pro nejrůznější tradiční i netradiční sporty, moderní adrenalinové aktivity nebo jen odpočinkové procházky po okolí. Je doslova protkán nejrozmanitějšími výletními cíli a je jedno, kde bydlíte, vše je v dosahu a plánovat výlety můžete z jakéhokoliv koutu Zillertalu.

Tipy na výlety:
Cyklistika

Zillertalem vede zillertálská cyklostezka, která je spojnicí pro mnoho aktivit. Pokud tedy berete kola s sebou, tak si to tady parádně užijete.
Cyklostezka vede podél řeky Zill a železniční tratě a začíná v Mayrhofenu a končí v obci Strass. Celková délka je cca 31 km (celkem tedy cca 62 km tam i zpět). Cesta je příjemná, zpevněná (asfalt či štěrk), z části stíněná stromy. V případě, že by vám síly nestačily a potřebovali byste se vrátit zpět, můžete nasednout do vlaku, případně počkat na parní vlak, který patří ke koloritu této oblasti, a užít si tak jízdu naplno.
Podél zillertálské cyklotrasy je mnoho možností pro osvěžení/ ochlazení a také řada zábavy, na kterou jistě snadno zlákáte vaše ratolesti. Podél cyklostezky narazíte na venkovní bazén Hippach – Sommerwelt Hippach (cca 3 km od hotelu), v Zell am Ziller na velký zábavní park, který nabízí řadu aktivit jako bazén, golf, kurty, bowling, dětské hřiště, kde můžete vyzkoušet rýžování zlata, hřiště na plážový volejbal, hřiště na fotbal, lezeckou stěnu, skákací bubliny…Budete-li pokračovat dále směrem na Aschau, tak zde najdete velké horolezecké centrum, camping Aufenfeld s koupacím jezerem a řadu atrakcí jako je mazlící zoo, trampolíny, zábavní park, lezecká a boulder hala, minikáry, zážitkové hřiště, vodní hřiště, louka, naučná westernová stezka, hřiště na plážový volejbal, koně… najdete zde ale také vnitřní část, kde je krytý bazén, sauny pro případ nepříznivého počasí. Další možnosti osvěžení po cestě nabízí koupaliště Stumm nebo termály Fügen (venkovní a vnitřní bazény, sauny, ve venkovní části velmi pěkné zázemí pro rodiny s dětmi: skluzavky, trampolíny, hřiště, vodní nafukovací atrakce, skákací hrad …).  Pro milovníky přírodního koupání ještě doporučíme jezero Badesee Schlitters.
Váš tahák pro rodinný výlet po Zillertálské cyklotrase: najdete zde
Kromě zillertálské cyklostezky zde najdete také další možnosti cyklotras. Podle druhu obtížnosti můžete vybírat z 68 tras, které vedou k různým výletním cílům: https://www.zillertal.at/sommer/aktivitaeten/biken/bikerouten.html a jsou také různě tematicky rozdělené.
4 tipy na cyklovýlet pro rodiny s dětmi: https://www.zillertal.at/sommer/familie/biken-mit-kids.html
Pokud byste chtěli vyjet s kolem lanovkou, kochat se nádhernými výhledy a bez námahy vyzkoušet panoramatické trasy, tak 7 lanovek umožňuje přepravu kol: https://www.zillertal.at/sommer/urlaub/sommerbergbahnen.html (některé dokonce zdarma)
Pokud byste chtěli prohlédnout širší okolí, tak doporučujeme spojit kombinaci kolo + vlak. Zde najdete užitečná spojení a můžete si tak naplánovat ideální trasu: https://www.zillertal.at/info/urlaubsinfo/mobil-im-zillertal.html
Samozřejmostí jsou pak půjčovny kol, dobíjecí stanice…Některé hotely z nabídky nabízí možnost zapůjčení elektrokol za velmi výhodnou cenu (rádi vám poradíme).

Turistika
Okolí je jako stvořeno pro turistiku a nabízí nepřeberné možnosti turistických tras různých délek a různých stupňů obtížnosti.
Vhodnou trasu můžete naplánovat přímo zde. Výhodou je, že hlavně modré trasy/ rodinné trasy vedou z části po zillertálské cyklostezce a jsou tak vhodné také pro kočárky a ideální tedy pro rodinný výlet. Vše si můžete ve filtru navolit dle vlastních představ.
Pro rodiny s dětmi bude jistě velkým lákadlem bohatá nabídka jednotlivých vrcholků hor s řadou atrakcí pro děti a jízda lanovkou.
Každá hora nabízí jinou zábavu, případně je zaměřena na určité téma, a tak si můžete vybrat dle vašich požadavků tu vhodnou a pro snazší výstup se nechat vyvézt lanovkou. V létě jsou v provozu tyto lanovky (doporučujeme sledovat otevírací dobu jednotlivých lanovek hlavně v mimosezóně) a níže malá ochutnávka, na co se můžete těšit.

Lanovka Spieljochbahn

-    turistika: Kellerjochkapelle, okružní trasa Schaubergwerk, vrchol Spieljoch, tematická trasa k prostřední stanici lanovky…
-    rodinná zážitková hora Spieljoch: zatím, co se mohou rodiče procházet, pro děti je připraven balanční parkur, masážní relaxační stezka, dětský vodní ráj – vodní nádrž s atrakcemi, důl, tříkolky, feratta, Kristalldörfl - hledání krystalů, Nepálský most, lanové centrum, lezecká stěna, tunelový labyrint, zážitkový dalekohled, mazlící zoo. V případě nepříznivého počasí je pak možnost se přesunout do vnitřní haly a pokračovat v hraní, balancování, stavění…
-    adrenalinová lanovka - Flying Fox

Lanovka Rosenalmbahn

-    turistika: trasa č. 10 Kreuzjoch Gipfel, panoramatická trasa ROSENALM - SIMONS BERGSTADL – KREITHÜTTE, S‘LEGAL – KREUZWIESENALM – WIESENALM, Schmankerlweg trasa č. 11 - Schmankerlhütte Kreuzwiesenalm, okolo jezera Fichstensee, …)
-    parádní zámek Fichtenschloss, kde se můžete prolézat, houpat se, klouzat se, dovádět, kochat se z vrcholků nádhernými výhledy a dokonce nechybí osvěžení v podobě vodních trysek…to je dřevěný zámek s řadou atrakcí
-    jezero Fischtensee – co byste řekli parádnímu osvěžení v nadmořské výšce 1.700 m? Jezero nabízí, kromě příjemné procházky, parádní osvěžení a řadu atrakcí jako odrazový a skokanský můstek, vyhlídkovou platformu, půjčovnu lodiček, plovoucí ostrůvek, plovoucí dok, balanční trail, houpačky…
-    cyklistika, single trail
-    dole u údolní stanice bobová dráha Arena Coaster a dětské hřiště

Lanovka Gerlossteinbahn

-    turistika: tematická stezka vhodná zejména pro rodiny s dětmi to je Almpromenade s mnoha stanovišti, které vám hravou formou přiblíží kulturu Zillertalu, Kreuzerweg, … a cykloturistika
-    lezecká stěna – Gerlossteinwand – tady můžete otestovat vaše horolezecké zkušenosti
-    horský ráj Gerlosstein (mazlící zoo, dětské hřiště s mnoha stanovišti, která jsou s citem včleněna do horské přírody a asi nejoblíbenější atrakce – hrací traktor)
-    adrenalinová lanovka Almflieger Gerlosstein, kterou můžete svištět rychlostí až 50 km/ hod.

V údolí Gerlos: zážitkový svět Gerlos Abenteuerland: lesní hřiště s visutým mostem, trampolínami, 3D parkur lukostřelby a všestranná cvičná stezka pro horská kola s 500 m dlouhým okruhem a pumptrackovou dráhou. Lanové centrum včetně adrenalinové lanovky Flying Fox - celkem 65 stanovišť včetně 17 Flying Fox stanovišť a pro nejmenší je připraveno také 8 dětských tras. Pro malé objevitele budou jistě zážitkem tematické dřevěné domečky, které se nacházejí podél zážitkové trasy.

Lanovka Isskogelbahn

-    turistika: Isskogelweg trasa č. 1. na Latschenalm (1.950 m) - TIP pro rodiny: při zpáteční cestě k horní stanici Isskogelbahn minete dětské hřiště Latschenalm - velký areál se spoustou herního vybavení, informacemi o zvířatech a alpských květinách…, tematické stezky opředeny pověstmi, zážitková stezka)
-    Latschenland: velké dětské hřiště s atrakcemi
-    u horní stanice lanovky Isskogelbahn dřevěná kuličková dráha (kuličku si můžete zakoupit za cca 2 € a pak jako suvenýr vzít s sebou domů) a lanová dráha pro děti
-    cykloturistika, single traily vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé

Lanovka Dorfbahn Königsleiten

-    turistika (tematické trasy: jódlovací stezka s 8 zastávkami vám přiblíží zábavným způsobem tradice jódlování,
-    velké přírodní hřiště s kuličkovou dráhou Kröndlwurm a řadou stanic bude vaše ratolesti zcela jistě bavit
-    vodní hrací část u jezera Kröndlwurm- See s řadou šplíchacích elementů
-    adrenalinová lanovka vedoucí přes vodní nádrž

Lanovka Ahornbahn

-    turistika: pohodlná zážitková trasa GenießerRundWeg Ahorn, vhodná také pro kočárky, s visutou plošinou a řadou atrakcí, turistická trasa Filzenkogel – po cestě zpět doporučujeme odpočinek u Ahornsee, farma Filzenalm cca 10 minut chůze od lanovky
-    vodní radovánky u jezera a potoku Ahorn, odpočinková stanice Ahorn
-    AdlerBühne Ahorn – nejvyšší stanice Evropy s dravými ptáky – konají se zde také ukázky
-    oáza FalknerOase vede kolem vodní nádrže se 7 stanovišti, kde se dozvíte vše o sokolnictví

Lanovka Penkenbahn & Kombibahn Penken

-    turistika: lehká panoramatická okružní trasa
-    dětské hřiště, sportovní stanice FunSportStation, jak už sám název napovídá, nabízí řadu aktivit pro všechny sportovní nadšence, a nejen pro ty. Vyzkoušet můžete – balanční parkur, E-Trial Parcours am Penken – elektrické motorky na hoře Penken, nebo si můžete zapůjčit koloběžku a kochat se přírodou zase trochu jinak. Pro ty, co se nebojí výšek, a mají již nějaké zkušenosti, je výzvou vypůjčit si horolezeckého vybavení
-    horolezecký výstup KnorrenNadel a Steinbock
-    cyklotrasy různých druhů obtížnosti
-    paragliding
V údolí, v okolí Mayrhofenu doporučujeme: easy trail Mayrhofen/ Hippach, který má cca 25 km a nabízí pěkné výhledy, trasu můžete dle potřeby také zkrátit.

Lanovka Finkenberger Almbahnen
-    turistika: na vrcholku vede okružní trasa, která je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a pro kočárky. Procházkou můžete dojít kolem velkého dětského hřiště k vodní nádrži Penkenjoch, která láká k okružní trase, nebo pokračovat až ke kapli Granatkapelle. Prostřední stanice lanovek Finkenberger Almbahnen nabízí zábavnou a poznávací stezku pro rodiny s dětmi Naturwelt. Tipy na další trasy: zde
-    dětský svět Pepi – to je zkrátka ráj pro děti. Maskotem je 8 m vysoký Pepi, který je zároveň velkou prolézačkou. Kromě Pepiho zde najdete houpací ráj, skluzavkový ráj, trampolíny, svět jevů, ale samozřejmě také pískoviště nebo občerstvení
-    u údolní stanice je Funride Finkenberg, kde můžete vyzkoušet své cyklistické dovednosti

Lanovka Eggalm Bahnen, Tux-Lanersbach
-    turistika: turistické rallye aneb hádejte, luštěte, uhodněte - na kase si vyzvedněte úkoly a ponořte se zábavnou formou do turistiky; středně těžká turistická trasa okolo jezera Torsee, horská túra Grüblspitze s nádhernými panoramaty
-    přímo u horní stanice lanovek se nachází horské zábavní hřiště Eggalm a vodní plocha s atrakcemi a různými dřevěnými prvky

Lanovka Hintertuxer Gletscher
-    turistika: Luis' safari – nenáročná, vzrušující, turistická trasa, po které poznáváte pomocí jednotlivých stanic ledovcový svět. Nezapomeňte si vyzvednout mapu pokladů u údolní stanice nebo v restauraci Sommerbergalm! Děti jistě zabaví také kuličkové safari, na které při své cestě narazíte. Další turistické trasy, které čekají na vaše zdolání, začínají přímo v Hintertuxu, nebo můžete vyrazit od Sommerbergalm. Dle svých možností stačí vybrat tu pravou a kochat se pak nádhernými výhledy a přírodou. Třešničkou na dortu bude jistě i to, že děti do 10 let mají výjezd lanovkou na Sommeralm zdarma, a nejen to… lanovka vyveze děti do 10 let zdarma dokonce až do 3.250 m k zábavnímu dětskému parku Gletscherflohpark.
-    dětské hřiště Gletscherflohpark je nejvýše položené dětské hřiště v Evropě (3.250 m) a tak zde můžete dovádět na sněhu i během letních dnů a provozovat netradiční aktivity v letních měsících jako je lyžování, koulování, blbnutí na sněhovém kolotoči …
-    Flohpark Sommerberg 2.100 m je další atraktivní hřiště pro rodiny s dětmi a nabízí nejlépe zabezpečené hrací stanice jako lezeckou stěnu, hrací hrad, velkou skluzavku a nejvíce oblíbenou dráhu s autíčky.
-    pro cyklisty, kteří se chtějí nadýchat horského vzduchu, je připraveno několik tras a navíc přeprava kol je zdarma (nabídka pro rok 2022).
-    v neposlední řadě nemůžeme zapomenout na dvě přírodní památky: přírodní ledový palác – ledovcový svět, jedinečné  jeskyně Spannagelhöhle

Doporučujeme v údolí TUX: turistika pro rodiny s dětmi: tematické trasy přiblíží vám a vašim dětem přírodní svět, zvířecí svět, rostlinný svět a vodní svět. ERLEBNISWEG TUXBACH – příjemná turistická trasa doplněná o řadu atrakcí vás prostě bude bavit. Zde jsou pak další tipy pro tematické trasy v oblasti TUX – Finkenberg: https://www.hintertux.at/sommerurlaub/wanderurlaub/themenwege/

Náš TIP: Letní aktivity ještě zábavněji! Sbírejte při jednotlivých aktivitách body a na konci si vyzvedněte odměnu. Stačí si stáhnout aplikaci, která vám bude při plánování výletů nápomocna. Můžete vybírat podle druhu aktivity a výletního cíle, když pak dosáhnete 40 bodů, můžete si vyzvednout v jakémkoliv turistickém informačním centru zaslouženou odměnu. Funguje to jednoduše. Stačí stáhnout aplikaci, vybrat cíl a po dosažení cíle jednoduše na místě naskenovat kód a body jsou načteny. https://www.zillertal.at/sommer/familie/familienurlaub/myfamily-adventure.html
Informační centra pak najdete ve všech větších obcích Zillertalu

Další aktivity, které v Zillertalu můžete provádět, jsou rybaření, paragliding, sjíždění řeky, běhání, tenis, golf, jízda na koních, tenis… V Zillertalu se konají také různé akce.
Pro případě nepříznivého počasí doporučujeme: zábavní centrum KABOOM https://www.kabooom.at/de/, Playarena TUX, různé termály a kryté bazény, Sennerei Zillertal – výroba mléčných výrobků s možností zakoupení produktů, návštěva muzeí, kulturních akcí, návštěva jeskyní (Spannagelhöhle, ledovcový svět jen pozor: zde je povolen vstup dětem až od 6 let). Více inspirací pro vnitřní aktivity najdete zde.

Pokud byste se vydali o něco dál, tak zcela jistě doporučujeme návštěvu Achensee, kterému se ne nadarmo přezdívá „Tyrolské moře“. Má nádhernou tyrkysovou barvu, kvalitu pitné vody a jeho teplota dosahuje v letních měsících cca 22 stupňů. Podél jezera vede velmi příjemná cesta – většinou asfaltová, z části štěrková, kterou můžete využít jako cyklostezku nebo turistickou stezku. Bohužel se jezero nedá objet/ obejít dokola, ale pro zpáteční cestu můžete zvolit parník, nebo se vrátit zpět po stejné trase. Okolí jezera nabízí mnoho zajímavých zastavení: zábavná stanoviště pro děti, půjčovny sportovního vybavení pro různé druhy vodních sportů, nebo doporučujeme prostě jen svlažit nohy… Okolí jezera dokonce myslelo i na milovníků psů, a tak je zde také vyhrazená a oplocená pláž pro psy.
K Achensee vede parní zubačka. To, pokud byste si chtěli cestu udělat ještě zajímavější. Zubačka jede z Jenbachu. Jízda zubačkou je tak nezapomenutelným zážitkem, stejně tak jako cena jízdného. Můžete také zakoupit kombinaci zubačka + jízda lodí. Zubačka přepravuje také kola, jen je počet kol omezen dle aktuální situace na místě.
Krom jezera jsou v okolí také dvě hory, které můžete navštívit a další možnosti cyklotras a vybrat si tak dle stupně obtížnosti tu pravou pro vás. Výzva pro sportovce: vyrazit z hotelu Schrofenblick až k Achensee.

Dovolenou Vám jistě zpříjemní letní karta Zillertal Activcard, která nabízí svezení lanovkami zdarma a další výhodné slevy nebo vstupy zdarma.
V létě je v provozu celkem 11 lanovek (řada z nich navíc napojených na údolní železnici z Jenbachu do Mayrhofenu), což nesmírně usnadňuje jak horské túry, tak i okruhy na horských kolech celou rozsáhlou oblastí se značným převýšením.

Služby zahrnuté v Zillertal Activcard:
- denně dle výběru 1 výjezd lanovkou nahoru a zpět do údolí (na výběr až z 10 lanovek v oblasti Zillertal) včetně nezapomenutelných horských zážitků
- denně 1x vstup dle výběru do jednoho z 6 bazénů
- využití téměř všech místních veřejných dopravních prostředků (kromě parního vlaku).
- min. 10% sleva u smluvních partnerů.

Je dobré vědět:
- Zillertal Activcard je platná na 3,6,9 nebo 12 za sebou jdoucích dnů - není přenosná, platná pouze s fotografií dokladu totožnosti a při každém vstupu vždy k předložení
- jméno uživatele musí být na kartě uvedeno.
- v případě kontroly jízdenek musí být Zillertal Activcard bez vyzvání předložena
- v případě ztráty není možno vystavit duplikát
- Zillertal Activcard není pro paragliding
- přeprava se psy je možná pouze s náhubkem a vodítkem
- pozor: ne u všech partnerů je možný vstup se psy
- transport kol v busech zdarma je možný pouze za předpokladu, že je dostatek místa
- v případě před- a po- sezóny je nutno počítat s omezeným provozem některých podniků. Vždy si proto ověřte otevírací dobu přímo u vybraného podniku.

Dětské slevy:
Dětský tarif je platný pro děti narozené v letech 2007–2015. Děti narozené po roce 2016 mohou všechny výhody karty využívat zdarma.
Prosím pozor: Zillertal Activcard je zálohovaná, a to ve výši 2 €/ karta. V případě vrácení nepoškozené karty na jakémkoliv z prodejních míst je záloha vrácena zpět.

Pro rodiny s dětmi:

Speciální nabídka pro rodiny s dětmi: Pokud zakoupíte 2  karty pro dospělé (rodiče), jejich děti (ročník narození 2007 nebo později) cestují po předložení průkazu totožnosti zdarma!

Prodejní místa Zillertal Activcard
- údolní stanice všech otevřených lanovek
- nádraží Jenbach (omezená prodejní doba), Mayrhofen a Zel lam Ziller - turistické kanceláře Fügen, Kaltenbach, Zell am Ziller, Ramsau a Tux-Lanersbach
- ve vybraných hotelech

Zillertal Activcard lze rezervovat předem online na www.myZillertal.app a ve vybraných online obchodech a na vybraných lanovkách nebo si ji můžete zakoupit v prodejnách den před prvním dnem platnosti od 16:00 hodin.
Karta je platná od 16,00 hodin již předešlý den od nákupu (její platnosti).

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Almhof Lackner *** - 0 m HB ne ne ne ne
Alpin-Hotel Schrofenblick **** - 0 m HB ne ne ne ano
Aparthotel Sterngucker*** - 0 m HB ne ne ne ne
Apartmánový dům Wolfgang 1 690 Kč 3800 m BS ano ne ne ne
Apartmánový dům Fürstalm GERLOS - 0 m BS ne ne ne ne
Apartmány Mayrhofen (MHO) - 0 m BS ne ne ne ne
Apartmány Regina (ZELL) - 0 m BS ne ne ne ano
Dům Almluft - SUZ - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Amor - 0 m BS ne ne ne ano
Dům Brindling (MHO) - 0 m BS ne ne ne ne
Dům Hauser (UDS) - 0 m BS ne ne ne ne
Ferienhotel Hoppet - 0 m AI ne ne ne ano
Ferienhotel Kampfl*** - 0 m BB ne ne ne ano
Ferienhotel Neuwirt**** - 0 m HB ne ne ne ano
Gästehaus Wildauer (ZAZ) - 4000 m BS ne ne ne ne
Garni Obermair*** - 0 m BB ne ne ne ano
Gasthof Aigner - 4500 m HB ne ne ne ano
Gasthof Eckartauerhof*** - 0 m HB ne ne ne ne
Gasthof Hamberg*** - 0 m HB ne ne ne ano
Gasthof Hochstegg - 0 m HB ne ne ne ano
Gasthof Christler*** - 0 m HB ne ne ne ano
Gasthof Jäger*** - 0 m HB ne ne ne ne
Gasthof Zum Löwen - 0 m AI ne ne ne ne
Hotel Alpina (Ried im Zillertal) 1 650 Kč 23000 m ano ne ne ne
Hotel Alpina*** (Hippach) - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Andrea*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel & Depandance Strolz - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Eberl**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Garni Viktoria - 0 m ne ne ne ne
Hotel Höhlenstein - 0 m FB ne ne ne ne
Hotel Hubertus*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Neuhintertux**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Neuwirt***Zell am Ziller - 0 m FB ne ne ne ne
Hotel Neuwirt***Finkenberg - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Pinzger*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Post**** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Ramsauerhof*** - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Schwarzer Adler*** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel St. Georg***+ - 0 m HB ne ne ne ne
Hotel Waldheim**** - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel Zillertalerhof - 0 m HB ne ne ne ano
Hotel zum Pinzger*** - 0 m HB ne ne ne ano
Chalet Gaishütte (MHO) - 0 m BS ne ne ne ne
Chata Simonhütte (MHO) - 0 m BS ne ne ne ano
Landhaus Zillertal***+ - 0 m HB ne ne ne ne
Mountain Hotel Zillertal - 0 m HB ne ne ne ano
Nationalparkhotel Klockerhaus & Gasthof Edelweiss***/**** - 0 m HB ne ne ne ano
Pension Schmiedhof 2 120 Kč 2500 m ano ne ne ne
Pension Tannerhof 5 700 Kč 8000 m BB ne ne ano ne
Penzion Gemshorn*** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account