cestovní kancelář SKY TOURS zimní pobyty, letní pobyty, lázeňské pobyty, poznávací zájezdy, dovolená


Kaiserwinkl / Walchsee - léto Přejít k nabídce ubytování

Severotyrolská oblast Kaiserwinkl mezi jezerem Walchsee a pohořím Kaisergebirge u hranic s Bavorskem skýtá v létě vskutku dokonalý odpočinek pro celou rodinu. Pohodová atmosféra tyrolského podhůří vytváří ideální podmínky pro mnohé sporty. Krajina má malebný venkovský charakter s malými městečky v údolí a roztroušenými statky v kopcích. Příznivé ceny a vřelá pohostinnost místních obyvatel – to je letní realita údolí Kaiserwinkl. Užijte si dovolenou, na které se budete cítit jako doma.
Hory protkané stezkami všech stupňů náročnosti a lanovky v letním provozu

Hory obklopující Kaiserwinkl jsou protkané stezkami všech stupňů náročnosti a vy je můžete do sytosti objevovat obuti do pohorek nebo v sedle svého kola či e-kola. Cestu vzhůru vám usnadní lanovka oblíbeného rodinného lyžařského střediska Hochkössen rozprostírajícího se na svazích 1.800 m vysoké hory Unterberghorn nad horským městečkem Kössen, konkrétně kabinka k tradiční chatě Bärenhütte ve výšce 1.500 m n. m. Obdobně lze využít sedačkovou lanovku nedalekého střediska Zahmer Kaiser. U ní se lze svézt i na atraktivním tobogánu. Z atrakcí okolí lze zmínit třeba Lochnerský vodopád nebo vyhlídkový vrchol Wandberg (1 454 m n. m.), oblíbený a snadno dostupný cíl, odkud je nádherný výhled do údolí řeky Inn, na pohoří Zahmer Kaiser a za ním vykukující štíty horského hřbetu Wilder Kaiser. V dálce jsou zasněžené Vysoké Taury s nejvyšší horou Rakouska Grossglocknerem, Kitzbühelské Alpy a Zillertalské Alpy. Na sever je výhled na vrcholy německých Chiemgauských Alp.
Prohřáté jezero a golfové odpaly z Tyrolska do Bavorska

V přírodní lezecké aréně ve Walchsee si pořádně protáhnete svaly vy i vaše děti a relax si můžete dopřát hned vedle v jednom z nejteplejších jezer Rakouska – Walchsee (v letních obdobích až 24 °C teplá voda). Toto menší jezero kruhovitého tvaru o rozloze 96 hektarů má maximální hloubku 21 metrů. U jezera se nachází stejnojmenná obec Walchsee s téměř 2 000 obyvateli položená v nadmořské výšce 658 m. Hodit se vám bude letní Kaiserwinkl Card, se kterou si kromě spousty jiných slev zahrajete levněji i golf na jednom ze tří místních hřisť. Zajímavostí jednoho z nich je, že míček, který odpálíte v Tyrolsku, doletí až do Bavorska.
Poklidná atmosféra a nabídka tyrolských specialit

V údolí Kaiserwinkl na vás čeká jak komfortní ubytování tradičního charakteru, tak i delikatesní typická kuchyně. Mléko zdejších krav je vyhlášené a vy si pochutnáte na sýrech, ze kterých ucítíte vůni zdejších pastvin. Neodoláte ani tyrolské slanině, domácím nudlím, nebo ručně sbíraným bylinným čajům a likérům.

Celkově zde vládne v porovnání s jinými většími tyrolskými středisky poklidná atmosféra a velmi přátelská cenová politika. Poloha nedaleko hranic Bavorska zajišťuje snadnou dostupnost při jízdě přes Mnichov bez nutnosti pořizovat si rakouskou dálniční známku.

nabídka ubytování cena od od pláže strava relax bus letadlo pes
Das Walchsee Aktivresort**** - 300 m HB ne ne ne ano
Ferienclub Bellevue am Waclhsee**** - 10 m AI ne ne ne ano
Hotel Sonneck 1 620 Kč 5300 m ano ne ne ne
Hotel Wildauerhof**** - 0 m HB ne ne ne ano
kontakt facebook aacount google plus account